Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Projev Dana Solise k výročí 11. září na Václavském náměstí

  • solisxblog
Rád bych touto krátkou pietní vzpomínkou nejprve uctil památku všech obětí tragické události a vyjádřil upřímnou soustrast jejich pozůstalým.

Zejména bych rád vzpomenul 343 newyorských hasičů, kteří zahynuli v troskách Světového obchodního centra při záchraně lidských životů poté, co byly veškeré požáry ve všech 3 budovách WTC díky jejich nasazení úspěšně uhašeny.

V této souvislosti mi prosím dovolte odkázat na petici jejich kolegy, newyorského hasiče Antona Vodvarky, poručíka FDNY ve výslužbě, která je vyvěšena spolu s mnoha zajímavými informacemi na stránkách firefightersfor911truth a silně podporuje iniciativu Architects and Engineers for 9/11 Truth za obnovení vyšetřování tragického incidentu, který navždy zcela zásadně změnil chod tohoto světa. Přes masivní oběti, které si onoho dne vyžádal, vedl tento neblahý incident k dalším, často dokonce cíleným, často náhodným, ale vždy zbytečným ztrátám na převážně nevinných životech. Vedl k válkám. Vedl k bezpráví, mučení a pronásledování nevinných. Vedl k mnoha nepatřičným předsudkům, které trvají do dnes a zakořeňují se čím dál tím hlouběji i u nás. Buďme proto, vážení přátelé, velmi ostražití. Nenechme si namluvit lži ze zaprodaných zdrojů, především sdělovacích prostředků poplatných centrální pečlivě připravené a stravitelně předžvýkané doktríně. Doktríně, která má svůj původ v lobbystických dílnách zbrojního a petrochemického průmyslu.

Vláda naftařů a plynařů tehdy bleskurychle uchopila tuto dlouho očekávanou příležitost k takzvané odvetě. George Bush = Pennzoil, Dick Cheney = Halliburton , Condoleezza Riceová = Chevron, Donald Evans = Tom Brown Inc. Tato administrativa SSA vzkázala v srpnu 2001 Talibanu: „Either you accept our offer of a carpet of gold, or we bury you under a carpet of bombs."

Zlo plodí zlo. Útok na budovy Světového obchodního střediska představoval to největší zlo. Ti, kteří za tímto zlem stáli, stojí dodnes za zlem, které zmítá současným světem. Již celých 9 dlouhých let krutosti, únosů, věznění, mučení, invazí, okupací, násilí, vykořisťování a lží. Zlo ve jménu světového obchodu s nerostnými surovinami.

Velmi politováníhodnou skutečností ve vztahu k nám, k České republice, je fakt, že se v celku naivně tohoto zla účastníme prostřednictvím nekritické podpory jistým mezinárodním politikám diktovaným obchodními zájmy soukromých nadnárodních zejména těžebních korporací.

Dovolte mi prosím, abych poukázal jen na jednu zásadní skutečnost, o které se hovoří jen zřídka, která nicméně staví sled událostí před a po jedenáctém září do poněkud jiného světla.

Dne 4.9.2001 měla Condoleezza Rice, tehdy prezidentova poradkyně pro otázky národní bezpečnosti, v ruce národně bezpečnostní prezidentskou směrnici (NSPD) č .9, a prostředky pro vyzbrojení Severní Aliance - přirozeného nepřítele Talibanu ve výši 125-200 milionů USD. Tuto směrnici dostal prezident G. W. Bush na stůl nejpozději 9. září 2001, tvrdí Jim Miklaszewski, reportér z NBC News.

1. dubna 2004, zveřejnil Bílý dům následující charakteristiku tohoto jinak utajeného dokumentu: Směrnice požadovala od ministra obrany SSA, aby naplánoval vojenskou opci úderu „proti cílům Talibanu v Afghánistánu, včetně jeho vedení, velení a řízení protivzdušné obraně, pozemním silám, a logistické infrastruktuře." Směrnice taktéž požadovala plány „proti síti Al Kajdy a přidružených teroristických zařízení v Afghánistánu. Severní Aliance (tedy spojená islámská fronta pro záchranu Afghánistánu) již v květnu 2001 vyjednávala v Düsseldorfu prostřednictvím svrženého prezidenta Burhanuddína Rabbáního a „pandžšírského lva" velitele Ahmeda Šáha Masúda vojenskou a finanční podporu pro boj s Talibanem, zatímco někdejší šéf ruské tajné služby Nikolaj Patrušev v té době souběžně jednal s Teheránem.

Pandžšírský lev Ahmed Šáh Masúd byl zavražděn 9. září 2001 výbuchem kamery ukradené v prosinci roku 2000 ve francouzském Grenoblu.

Prestižní zpravodajská agentura Jane's psala již 5. března 2001 o vznikající koalici Spojených států a Indie, Íránu a Ruska proti Talibanu. Tuto skutečnost podle BBC potvrdili i pákistánští vládní činitelé, kteří byli diplomaty Spojených států o chystaném úderu na Taliban informováni v červenci 2001.

Úder měl být veden přes Tadžikistán a kupodivu i Uzbekistán s pomocí ruských jednotek, které tam měly být připraveny, a měl být zahájen nejpozději v říjnu, kvůli příznivému počasí. Chyběla jen správná záminka, která by záměru naklonila i veřejné mínění mezinárodního společenství...

Válka v Afghánistánu je válkou zbrojní lobby proti slušnosti, dobrým mravům a dobrým mezinárodním vztahům a mírovému soužití světového společenství. S politováním a velkým zármutkem lze říci, že do dnes, 9.11.2010 počet obětí proradného útoku na Světové obchodní centrum v Novém Yorku stále narůstá. Pravda tak zůstává překroucena, památka obětí zneuctěna.

Proto, vážení přátelé, chtějme pravdu o 11. září. Jsme to dlužni obětem tragédie, všem padlým a zmrzačeným v následných válkách a jsme to dlužni také nám i naším budoucím generacím.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře