Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Otevřený dopis předsedovi vlády, panu Bohuslavu Sobotkovi,

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

tento dopis vyjadřuje opodstatněné znepokojení nad možným komplotem proti předsedovy vlády ČR a proti všem občanům České republiky, připraveným rozvratnými elementy z řad nepřátel naší svobody a suverenity. Vše pod záminkou oslav pádu železné opony.

  • otevreny-dopis-predsedovi-vlady-panu-bohuslavu-sobotkovi

Vážený pane předsedo vlády Sobotko,

Vydáváte se na dalekou cestu do Washingtonu, abyste v rámci 25 výročí listopadového převratu symbolickým aktem odhalení busty vyjádřil úctu a respekt k odkazu prezidenta Václava Havla, lidským právům a evropské i světové demokracii.

Nicméně se při této příležitosti, jistě nevyhnete dobře připraveným útokům místní jaderné a zbrojní lobby, která se, pod použitím nejrůznějších záminek a vyhrůžek, bude snažit na Vás naléhat ohledně zakázky na výstavbu 5 dalších reaktorových bloků jaderné elektrárny Temelín a nákupu amerických vrtulníků MH-6 a UH-60.

Podle neověřených zdrojů se Vás budou pokoušet jistí představitelé uvedených zájmových skupin motivovat ke spolupráci významnými finančními částkami, připravenými k Vaší soukromé dispozici. Motivační prvek měl být předjednán panem, stínovým ministrem obrany ČSSD, panem Janem Hamáčkem, prostřednictvím Aspenského institutu, ve kterém, kromě práce v předsednictvu Poslanecké sněmovny parlamentu ČR, také figuruje.

Žádám Vás snažně, vážený pane Premiére, abyste odolal nabídkám těchto, na první pohled, sympaticky působících představitelů zájmových skupin. Pokud se jim totiž podaří Vás obdarovat finančními dary, naklonit úplatky, sebelépe ukrytými, či ospravedlnitelnými, stanete se do konce Vašeho života vydíratelným a už nikdy si ve Vašem životě v rámci politické kariéry, či mimo něj, neužijete jediný svobodný a klidný okamžik. Stanete se jejich otrokem a pro náš národ se stanete bezpečnostním rizikem. Není od věci si zde připomenout neblahý osud Vašeho politického předchůdce Petra Nečase. Není také od věci připomenout si neblahou kauzu s privatizací OKD do rukou sponzora a člena dozorčí rady Aspenského institutu, pana Zdeňka Bakaly.

Je to podobné, jako ve filmu o mafii: jakmile si od nich něco vezmete, tak jim patříte napořád a údajně není tolerována žádná neposlušnost…

Jako občan České republiky mám o Vás, coby ústavního činitele a předsedu vlády ČR, upřímnou starost, protože tuším, čemu všemu ve Washingtonu, v těchto pohnutých dobách, budete vystaven a upřímně doufám, že to přestojíte bez větších problémů. Každopádně to považuji za svojí občanskou povinnost, Vás předem v dobré víře důrazně varovat. Nesedněte tam nikomu prosím na lep! Lobbisté tam oplývají velmi rafinovanými technikami a prostředky, jak o tom hovoří John Perkins, bývalý tzv. lovec ekonomik ve své „zpovědi“.

 Asi není třeba zmiňovat, že v případě pokusu o úplatek lze elegantně odmítnout pod záminkou slibu, kterým je vázán každý člen vlády ČR. Člen vlády skládá při nástupu do úřadu do rukou prezidenta republiky tento slib: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony a uvádět je v život. Slibuji na svou čest, že budu zastávat svůj úřad svědomitě a nezneužiji svého postavení.“

Analogicky, stejné platí i pro Vašeho spolustraníka, pana Hamáčka. Poslanec i senátor na první schůzi komory parlamentu, které jsou členem a které se účastní, skládají tento slib: „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“

Přeji Vám v tomto duchu pevnou vůli a šťastnou cestu tam a zase zpátky, a vydařenou oslavu 25. výročí listopadového převratu.

V úctě,

Daniel Solis

 

P.S.

Co chystá pravdoláska na našeho Premiéra pod hlavičkou subverzivní polostátní agentury na barevné revoluce "National Endowment for Democracy" (NED): Bohatý program! Viz: http://www.25yearsofdemocracy.org/events/

Kdo sponzoruje oslavy výročí 17. listopadu ve Spojených státech amerických:

Václav Havel Bust Dedication

Honorary Chairmen
George H. W. Bush
William J. Clinton
George W. Bush

Honorary Committee
Madeleine K. Albright
Adrian A. Basora
Bill Cabaniss
Norman Eisen
Petr Gandalovič
Richard W. Graber
Dagmar Havlová
Petr Kolář
William Luers
Martin Palouš
Craig Stapleton
Alexandr Vondra
Michael Žantovský

Executive Committee
Joseph Balaz
Elliot S. Berke
Milton Cerny
Tom Dine
Barbara Karpetová
Phillip Kasik
Wendy Luers
Fred Malek
Pavla Niklová
John F. Stack
Patricia Stack
John Todoroki
Jaroslav Zajíček

Partnering Institutions
Embassy of the Czech Republic
American Friends of the Czech Republic
Václav Havel Library
The Václav Havel Library Foundation
Václav Havel Center at Florida International University
Library of Congress
Prague Freedom Foundation

 

Facebook komentáře

Nejčtenější