Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel

Světem zmítají dva zásadní souběžné ozbrojené konflikty. Tvoří roušku před velmi komplexním střetem dvou světů. Temného světa chaosu a světlého světa pořádku. Temnota pozře veškeré světlo světa a rozprostře nad našimi životy - zcela přátelsky.

 

Někdy život hraje podivné hry. Jako by přímo miloval paradoxy. A tak se dvě hlavní politické entity, vybudované, podle vlastních deklarací, na principech demokracie svobody a lidských právech, mohou snadno octnout bok po boku elementům, které nelze, při nejlepší vůli, nazvat jinak, než ultranacionalistické.

  • nepritel-meho-nepritele-je-muj-pritel

Řeč je o Evropské unii a Spojených státech amerických, jež se v krátkozrakém a nesmyslném tažení za udržení hospodářské hegemonie nad Ruskem – postavily do jednoho šiku s hnědým kyjevským režimem, který prostřednictvím soukromých paravojenských oddílů pobíjí civilní obyvatelstvo na východní Ukrajině. Nehodlá akceptovat svobodnou vůli tamního obyvatelstva, uchopit svůj osud do vlastních rukou v souladu s univerzálně uznávaným, (leč povětšinou účelově a selektivně používaným) právem na sebeurčení.

Denně dochází na území Doněcka a Luhanska k masakrům na civilnímu obyvatelstvu, za použití těžkých zbraní a munice, „velkoryse“ dané k dispozici některými členskými státy NATO, včetně toho našeho.

Zatímco je ale u nás politická ultrapravice na veřejném pranýři, na Ukrajině si její zástupci napojení na vražedné banderovské žoldácké „interbrigády“ podávají ruce s vrcholnými představiteli Evropsky i Ameriky, generálních štábů OSAS, (NATO), jejich rozvědkami, které se již dávno trvale usídlily v Kyjevě a okolí, spolu s žoldáckými agenturami, jako „Akademi“ (dříve Blackwater).

Žoldáci lukrativně, s podporou neonacistického sdružení „Patriot Ukrajiny“ a za finančního přispění i českých daňových poplatníků, cvičí kárné prapory, které následně jezdí na Doněcko a Luhansko vraždit tamní obyvatelstvo a provádět etnické čistky.

Vzhledem k tomu, že cílem a účelem ukrajinských neonacistických výpadů je vyvolávání protiruských nálad, plní se poslušně válkychtivé zadání vojensko-průmyslového komplexu upadajících západních ekonomik. 

Nelze se proto divit, že situace na Ukrajině eskaluje až do rozměrů v tomto regionu od konce druhé světové války nevídaných. Ukrajinský místodržitel Porošenko už podle informací ukrajinského zpravodajského serveru emaidan.com.ua připravuje vojenský hřbitov pro 250 tisíc hrobů.

I druhý velký konflikt, kterým je v současné době zmítán náš svět, vznikl za materiální podpory Západu a velkého provolávání hesel o demokracii. Z tzv. „Arabského jara“, které úplně zpustošilo Libyi, pohnulo Egyptem, a které se v Levantě přetavilo ve vleklou a krvavou zástupnou válku proti syrskému prezidentu Asadovi, se, ejhle, vyklubal „Islámský Stát.“

Prakticky, stejně jako na Ukrajině, celá maškaráda začala Západem koordinovanými a placenými demonstracemi v ulicích. A jak to dopadlo?

Z jednotek vycvičených CIA a britskými speciály v Turecku a Jordánsku, či z žoldáckých oddílů, placených Saúdskou Arábií a Katarem se vylíhli islamističtí radikálové, kteří se rozhodli vybudovat na troskách pohraničních periferií Sýrie a Iráku, svůj vlastní, Chalífát. Bedlivý pozorovatel si může položit otázku, proč Západ, místo aby v boji proti sektářským radikálům pomohl presidentu Asadovi, který má většinovou podporu syrského obyvatelstva, jak dostatečně jasně ukázaly tamní prezidentské volby z loňského června, raději vyzbrojuje obskurantní (tmářské) hrdlořezy.

Jenže osud (nebo někdo jiný?) postavil do jedné řady i další nesourodé entity – sionisty (Izrael) s islamisty (Islámský stát). Obě skupiny se totiž se stejným mimořádným zájmem zaměřují na likvidaci íránských vrcholných armádních představitelů, fungujících jako „poradci“ u svých spojenců ze Sýrie, Libanonu a Iráku, v boji proti Islámskému státu a jemu podobným odnožím „proxy-terorismu“.

Izrael má na mušce zejména ozbrojenou milici libanonské politické strany Hizballáh, svého zapřisáhlého nepřítele. Židovský stát nedávno narušil území Sýrie vrtulníkem a zasáhl raketou skupinu velitelů Hizballáhu, včetně generála íránských revolučních gard Alláh-Dadiho. Mezi obětmi byl i Džihád Mughniyeh, syn prominentního íránského generála, zavražděného v únoru 2008 v Damašku, během společné perfidní operace Mosadu a CIA. Podobně i v únoru roku 2013 zlikvidovaly izraelské ozbrojené síly, na syrském svrchovaném území, konvoj generála íránských revolučních gard Šateriho na cestě do Libanonu.

Islámský Stát ale nezůstává nikterak pozadu. Podle izraelských zdrojů, si za dobu svého krvelačného působení, na svůj účet připsal minimálně 555 zavražděných íránských důstojníků operujících v Iráku. Mez nimi také velitele elitních jednotek Gen. Mehdi Noruziho a Brig. Gen. Hamida Taghaviho.

Do jaké míry i zde může platit, že „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“ zůstává nadále záhadou. Co ovšem můžeme říct zcela jasně, jak v případě Ukrajiny, tak i blízkého východu je to, že „boj s terorizmem“ není to samé co „boj proti terorismu“.

Mezitím v Jemenu „saúdské“ F-16 možná shazují izraelské jaderné zbraně malé ordonance, neboť jsou to možná sestry a Ukrajinské tajné služby připravují operaci pod falešnou vlajkou v Podněstří.

Každopádně lze očekávat horké a dusné léto s dobrými přáteli, nepřáteli našich nepřátel a dobrými nepřáteli, přáteli našich nepřátel. Jak podotýká jeden nejmenovaný operativec ve službách SSA: "we are making proxy-war against ourselves".

 

Odkazy:

Ukraine receives loan of EUR 500 million from EU

http://www.ukrinform.ua/eng/news/ukraine_receives_loan_of_eur_500_million_from_eu_327655

Ukraine prepares 250000 graves for ist soldiers

http://rinf.com/alt-news/featured/ukraine-prepares-250000-graves-soldiers/

Source: nearly 200 Balkan mercenaries fighting on Kiev’s side in Ukraine

http://itar-tass.com/en/world/775849

The U.S. has Installed a Neo-Nazi Government in Ukraine

http://www.globalresearch.ca/the-u-s-has-installed-a-neo-nazi-government-in-ukraine/5371554

Former US firm Blackwater to train Ukrainian military for street fighting — source

http://itar-tass.com/en/world/770048

CIA and Mossad killed senior Hezbollah figure in car bombing

http://www.washingtonpost.com/world/national-security/cia-and-mossad-killed-senior-hezbollah-figure-in-car-bombing/2015/01/30/ebb88682-968a-11e4-8005-1924ede3e54a_story.html

Pravidla Červeného kříže: Pravidlo 65. Je zakázáno zabít, zranit nebo zajmout protivníka použitím proradnosti.

https://www.icrc.org/customary-ihl/eng/docs/v1_rul_rule65

Assassination of Iranian General in Syria

http://jcpa.org/article/hizbullah-and-the-assassination-of-the-iranian-general-in-syria/

ISIS kills Iranian elite al Qods unit commander in Iraq, reports deaths of 555 Iranian officers

http://www.debka.com/article/24340/ISIS-kills-Iranian-elite-al-Qods-unit-commander-in-Iraq-reports-deaths-of-555-Iranian-officers

The War on Yemen, America’s Plans to Use Nuclear Weapons against the Middle East

http://www.globalresearch.ca/the-war-on-yemen-americas-plans-to-use-nuclear-weapons-against-the-middle-east/5453065

Possible Tactical Nuclear Strike (Neutron Bomb) in Yemen?

http://www.globalresearch.ca/possible-tactical-nuclear-strike-neutron-bomb-in-yemen/5452876

V Kotovsku bude vyhlášena Oděsská lidová republika

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/v-kotovsku-bude-vyhlasena-odesska-lidova-republika/

DOD Admits Supporting ISIS, Buffer Zones In Syria

http://www.activistpost.com/2015/05/dod-admits-supporting-isis-buffer-zones.html

US State Department sponsored Training of ISIS Terrorists, Report

http://www.globalresearch.ca/us-state-department-sponsored-training-of-isis-terrorists-report/5452661

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře