Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Krocení zlé sociální demokracie

  • solisxblog
Plán na demontáž sociální demokracie zevnitř, se zjevně daří krok za krokem úspěšně implementovat. Radek John, nicméně na vlastní oči rozkryl svou netrpělivostí klíčové prvky chystaného spiknutí.

Tlak dobře známých megalomanických hybatelů z kruhů bezpečnostních a mediálních agentur za jeho účelovou politickou stranou předseda John patrně neustál. Za lačnými ziskuchtivými obchodníky s magistrátními výběrovými řízeními, kteří považují jeho stranu za lukrativní investici, vedoucí k opulentním penězovodům nadceněných státních zakázek, jde druhá kohorta protřelých harcovníků pravdolásky, která jistí skomírající transatlantický experiment, stůj co stůj. Pokud by totiž selhal trilaterál Vondra v ODS, pokud by škobrtl trilaterál Schwarzenberg v TOP09, pokud by zůstal v prachu cesty Ruml s vymknuvší se a nově zrekvírovanou SZ, je tu stále ještě trilaterál Telička bok po boku s Zieleniecem, Stránským a Švejnarem, aby razili cestu otřepanému paskvilu pravdy a lásky k penězům a moci kazatele všeobjímajících nadnárodních pravd od Pacifiku až k Uralu, Davida Rockefellera. Že by velekněz likvidace sociální demokracie Brzezinski uvedl v chod zkázonosnou demoliční mašinerii už i v České kotlině?

Kampaň Johna velmi blízce připomíná strategii boje proti společnému nepříteli. Obětmi se mají stát, podobně jako již dříve, kdy se autoritářské strany na vzestupu ucházely o podporu středních vrstev - ti obecně opovrhovaní - nepřizpůsobiví, kteří jsou Johnem označováni jako "feťáci, socky, homelesáci, atd" tedy ubohé existence, jež se ocitly neblahým řízením osudu na okraji společnosti a nyní jsou trnem v oku "slušným a spořádaným občanům" a proto musí být vymýceni, neboť Praha 1 nesmí být "krmítkem" pro darmožrouty, kteří ujídají z obecního krajíce upečeného poctivou prací spořádaných pořádkumilovných občanů...

No, jak jinak uplatnit kohorty pořádkových služeb? Vždyť připravená komanda Schutzabteilung mohou v ulicích Prahy rychle zjednat kýžený pořádek. S pretencemi v celonárodní politice tento pořádek může být vnesen do celé země! Tím spíše je překvapivé, že John spatřuje programové průniky s ČSSD - "Jako liberální strana máme průniky v některých bodech programu i se sociální demokracií i s ODS." Pozoruhodný průnik nakonec přeci jen lze spatřit ve vděčném a výživném boji proti korupci, připomínající osvědčenou fintu zloděje, křičícího "chyťte zloděje!"

Dozvídáme se od Johna velmi záhy, že "koalici s ČSSD nebrání program ale Paroubek" a že "Pan Paroubek přece není předsedou strany navždy. Přece tady nebude království pana Paroubka". Nasnadě je potom úvaha, jak to, že po elitářské selance na Štrbském Plese došlo k neočekávané vyměně dámy za střelce na pražské kandidátce ČSSD. Střelec by nakonec mohl být koněm nějakého zemědělského konglomerátu, pod vlivem poradců soukromých bezpečnostní agentur, provázaných s Johnovými soukmenovci. Podobné poradce nalezneme i v okolí jeho kontroverzního ministerského náměstka, blízkého jistému podnikateli z mediální branže, který zajišťuje PR paní Paroubkové a zároveň sponzoruje VV. Ano, dějiny takové zápletky znají důvěrně a odkazují nás na sebe známým výrokem "Kai su, teknon?"

Sestřelí li nakonec nic netušícího krále české levice onen střelec, dobře cíleným šípem z toulce imaginárních koaličních jednání probíhajících zatím naštěstí jen v rétorických cvičeních Radka Johna, který si již nyní veřejně dělí kůži z medvěda, stále ještě vesele běhajícího po lese?

Mají Johnova neopatrná prepotentní slova představovat onen pomyslný nůž, jež má být posléze přiložen na krk sociální demokracie, která by v případě nepředstavitelného, leč již předem chvastounsky vytrubovaného volebního úspěchu Johna mohla zvažovat zkázonosnou koalici s jeho stranou, zapleňenou směskou neoliberálních kukaččích vajíček nepokrytého militantního transatlantismu inverzní pravdy a lásky, šířené ohněm a mečem, nejraději v okolí ropných nalezišť - s ultrapravicovými uniformovanými udatnými bojovníky proti zlořádu nepřizpůsobivých a různě jinak odpadlých spoluobčanů?

Má podle scénáře Radka Johna předseda ČSSD Paroubek, jako takový padnout pro stranu a vládu a být nahrazen právě tím střelcem ze zálohy, kterého si sám vystavěl jako beranidlo proti Íčkovým machinacím na vnitru? Jak paradoxní to představa!

Má tato konstrukce být jen lákadlem, které má přetáhnout dezorientované levicové voliče k dobře kamuflované populisticko-pravičácké straně Johna? Patrně ano, jak naznačují nejapné pokusy o manipulaci svými palcovými titulky znějícími například "Sociální demokracii ano, ale bez Paroubka, tvrdí vysokoškoláci z Ústí". Ale nejen to. Je to mnohem dalekosáhlejší spiknutí, navazující na plány předčasného pravicového puče připravovaného koncem minulého roku, který měl likvidovat sociální demokracii v krajích pomocí hrozícího rozpočtového provizoria.

Mladší bratr pravicového puče je neméně rafinovaný - protože ví, že odstraněním Paroubka z čela ČSSD stranu vystaví vlivům, které ji uvrhnou pod kontrolu těch, kteří o tuto kontrolu již dlouhodobě usilují - nepřátel sociální demokracie, nepřátel levice.

Ale medvěd zatím ještě vesele běhá po lese... zatímco John nechce ani doprava, ani doleva, ale dopředu - vzhůru do propadliště politických dějin!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře