Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Domov - konec kmotrů, lotrů, developrů

Česká politická scéna v těchto chvílích zažívá zajímavý experiment, který by mohl být precedentem pro novou formu demokracie - losování kandidátů.

Zajímavý experiment jakési polopřímé demokracie nedávno rozjel spolek (občanské sdružení) nejsmeklauni.cz, ve spolupráci se stranou "domov" (volimdomov.cz). Každý občan Prahy, který má zájem kandidovat, tak nyní může učinit i bez stranické příslušnosti a bez politické "protekce", může totiž kandidovat na platformě pro tento účel registrované strany "Domov" ve volbách do pražských městských částí a do magistrátu hl. m. Prahy.

  • domov-konec-kmotru-lotru-developru

Stačí se jen přihlásit a být vylosován. Po vyplnění prohlášení kandidáta stačí jen kandidaturu přenechat osudí a je to. Volba losem má svůj původ v aténské antické demokracii. Nyní by mohla napomoci tomu, zbavit se zlořádu komunální politiky, jako jsou zavedení korupčníci, nebo partičky developerů a kmotrů a lotrů, kteří se uchází o politické posty v komunále, aby si zajistili lukrativní zakázky a přístup k zajímavým pozemkům a nemovitostem v pražském regionu.

Příkladem budiž účelový slepenec Piráti-Lidovci-Zelení, který je kontrolovaný prominentním developerem, svého času  kmotrem Mrázkem dotovaným Luďkem Sekyrou, který nyní drží KDU/ČSL pod krkem díky směnkám na vysoké částky, zapůjčené před volbami do PSP. Sekyra je znám z dob studentských, co by svazák a estébácký práskač ostatních studentů na koleji Větrník, tedy muž chatrného charakteru. 

Sekyra by rád získal svou investici zpět výstavbou monstrozity navržené zesnulým architektem Kaplickým, známe jako Chobotnice. Sekyra si to jistí i zákulisní spoluprací s dalším provařeným komunálním politikem, ex primátorem za ODS Janem Kaslem, jemuž nevyšla vstupenka do magistrátu na kandidátce ANO, takže nyní sestavuje vlastní listinu.

Na tomto případě se nádherně ukazuje propojení komunální a státní politiky, prostřednictvím kontroly, kterou Sekyra údajně vykonává nad ministerstvem kultury. Tento úřad zamořil svou odpornou přítomností údajný pachatel domácího násilí, které páchá na svém druhovi, mnohými machinacemi nechvalně známý „kněz vyklouz“ Daniel Herman. Za údajně pochystané zásluhy o prodej českého kulturního majetku možná usedne na předsednické křeslo lidovců.

Kasl zase sdílí obchodní zájmy s mysteriozní paní Scarlett Vasilukovou - Rešlovou, která po dlouhá léta kontroluje pochybného kazatele a podvodného akademika, honosícího se jakousi pofidérní, leč tučnou americkou zednářskou cenou, Tomáše Halíka, kterého Sekyra nyní prosazuje do úřadu vrchního velitele ozbrojených sil ČR, tedy prezidenta republiky! Kruh se uzavírá.

Podobně "racionálně" a "monetaristicky" uvažuje i další developer Radim Passer, který financuje kampaň na pražského primátora svému bratru Zbyňkovi. A takto bychom mohli pokračovat dále, ad nauseam.

Volebním kandidátem strany Domov se naopak stává doslova a do písmene "člověk z ulice". O úspěchu kandidátky pak rozhoduje volič. Tím, že voličem je z velké části také "člověk z ulice" má tato nová a neotřelá forma "vykroužkování" nevhodných kandidátů s podezřelou minulostí, které pokaždé nalézáme na čelních místech kandidátek zavedených politických stran, velkou šanci na úspěch. Letos poprvé, ale doufejme, že ne naposledy!

Zájemci o kandidaturu se stále ještě mohou připojit k projektu "volím domov", pokud zareagují rychle. Pro podání kandidátek do komunálních voleb se totiž blíží uzávěrka. Kandidátní listina musí být odevzdána na příslušném registračním úřadě nejpozději do úterý 5. srpna 2014 v 16:00 hodin!

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře