Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ach, ta naše skvostná mediakracie!

  • solisxblog
(Letmý pohled do temných hlubin mediální manipulace v Čechách)

 

K letmému pohledu do pletich nekalých novinářských praktik eticky nezralých publicistů zve například nedávno prezentovaná interaktivní mapka kandidátů do senátních voleb 2010 publikovaná na stránkách „zpravodajského" serveru aktualne.cz, konkrétně zde:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/grafika/2010/08/12/za-66-dni-vas-pozadaji-o-hlas-kdo-chce-zasednout-v/ z dílny autorské dvojice Jiří Kropáček a Kateřina Eliášová. Na mapce zaujme zejména poznámka pod čarou, která ohlašuje: „V grafice jsou uvedeni kandidáti stran, které v posledních sněmovních volbách překročili hranici 3%."

Nabízí se otázka, zda je česká demokracie určována před výběrem moudrých novinářů, kteří určují který kandidát nebo která kandidátka bude či nebude veřejnosti představena.

Stupidita některých arbitrů demokracie je ale do nebe volající. Co má volba do Senátu společného s výsledky květnových voleb do Sněmovny? Proč je hranice 3% právě ta rozhodující? Proč jsou vyloučeni nezávislí kandidáti, kteří mohou do Senátu kandidovat a také kandidují? Musí podle názoru autorů strana která kandiduje do Senátu také kandidovat do Poslanecké sněmovny, aby mohla být brána jako legitimní subjekt, který může být prezentován veřejnosti? Kdo tady přepisuje pravidla demokratické soutěže a hlavně proč? Co na to veřejnost? Má nám to být snad jedno? Proč se autoři na připomínky k jejich mapce vůbec neozvali? Kdo ovlivňuje českou mediální sféru tak, aby protěžovala některé kandidáty a poškozovala jiné? Kdo má zájem o selektivní předžvýkané zpravodajství - ze kterého nelze zvědět pravdu? Jaký pokrok zaznamenala  naše společnost za posledních dvacet let od dob totality, co se zpravodajství týče? Nejsme náhodou tam kde jsme už jednou byli? Spějeme znovu k vládě jedné strany? Strany novinářské?

Nota Bene, ona poznámka pod zmiňovanou grafikou je pouze alibizmem pseudonovinářky Eliášové, protože v rubrice „ostatní" jsou uváděni dva kandidáti politického hnutí Severočeši.cz (Most a Ústí n. Labem) a dva kandidáti za lidovou stranu Moravané (Brno-venkov a Kroměříž). Severočeši.cz ve volbách do Sněmovny nekandidovali a Moravané

dosáhli výsledku 0,22% hlasů. Z koho zde dělá paní Eliášová blbce? No přece snad sama ze sebe!

Asi to zase dopadne podobně jako ve volbách do Poslanecké sněmovny, kdy o tom, který kandidát je vážný a který ne rozhodoval Václav Moravec na základě tak objektivního nástroje jakým je „průzkum volebních preferencí". Geniální mediální manipulace, na kterou národ hloupejch Honzů skočí jak na uzenku a spolkne ji i s navijákem. Přátelé, nechme si chutnat!

Potom se ve sdělovacích prostředcích znovu dozvíme něco jako „S žádostí o finance ale Obamova administrativa čekala až na výsledek parlamentních voleb v Česku. Propásla kvůli tomu schvalování rozpočtu ve Sněmovně reprezentantů Kongresu. Návrh ovšem ještě může prosadit prostřednictvím Senátu."

Ach, ta naše svéprávnost!

 

Autor je kandidátem do Senátu za DSZ pro volební obvod Praha 6.

 

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře