Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konec iluzí

(Článek je ze dne 2.3.2022)

Lidi trpí ne proto, že jsou hloupí. Trpí proto, že mají rádi příběhy. Úplně je zbožňují. Díky této vášni si klidně za své zástupce zvolí lháře a podvodníky, s výrazem bernardýna polykají potraviny, které je pozvolna zabíjejí a s blaženým úsměvem do sebe nechají vstříkávat ampule neznámých látek.

To vše a mnoho dalšího jsme schopni podstoupit jen na základě dobrého příběhu. Třeba o tom, jak se zatočí s korupcí nebo o tom jak obyčejný prášek je lepší, než jiný obyčejný prací prášek a nebo, že za hranicemi se skrývá nepřítel. Je to úplně jedno. Příběh je patrně podstata našeho lidství a tak je hltáme jak telenovely brazilské produkce. ...nebo též té ukrajinské.

  • konec-iluzi

Když už ty příběhy zbožňujeme, nedá mi hned na úvod udělat všem radost:

Včera, prvního března, jsem potkal známého. Dobrý člověk, vzdělaný a inteligentní jedinec "ze staré školy", s analytickým myšlením a mnoha pracovními i osobními zkušenostmi. Rozhodně se vždy dalo říci, že nepatří mezi tzv. „zabedněné“. Sleduje dění kolem velmi zeširoka, internet, sítě, hardware ani software mu nedělají sebemenší problémy. Řeklo by se, že tuto osobu Systém nedostane, ani kdyby se rozkrájel.

Jenže omyl. To, že tento známý chodil dva roky (a dodnes chodí) se zakrytými ústy, to se dá sice těžko, ale ještě jakž takž to lze, vzhledem k jeho tělesné konstituci, pochopit. Ťafka ovšem byla, když mi začal tvrdit, že ukrajinská města Doněck a Luhansk už osm let ostřelují proruští separatisté. ...inu řeknu vám, spodní čelist jsem dodnes nenašel.

Jak vidět, úroveň obecného přehledu je velmi různorodá. Často je nepochopitelná a někdy něčí šílená konspirace dokáže dokonce překvapit tak, že ani neusnete. Třeba jiná "nespavá" konspirace, z druhého konce spektra, může být zase taková, že všechno je domluvené, naplánované.

Je to moc rychle? Pro koho ano, tak jen malé upozornění, že:

Ten, kdo nepochopil první a druhou světovou válku, má sice šanci pochopit demoliční rok 2001. Ovšem, ten kdo nezabral ani na rok 2001, kdy bylo stanoveno, že „system failure“ (možná to někteří odněkud znáte), tak od roku 2020 je takovýto člověk zcela ztracen a rok 2022 je pro něj rokem věčně podělaných kalhot. Pro takové je další čtení zbytečné a měl by si raději urychleně na Bazoši sehnat pevné necky a dobrou valchu.

Po krátkém upozornění ještě jednou zopakujme otázku: Je vše předem domluvené? Není ta jejich Válka vlastně jen jinak pojmenovaný Velký reset?

Jak to někoho může napadnout?

Velmi snadno.

Možná si mnozí, stejně jako já, vloni i předloni často kladli otázku, jak je možné, že ruský prezident, onen velký a moudrý gosudar, propaguje očkování. Sice nijak zvlášť žhavě, jako většina poskoků, co jsou momentálně invazně rozeseti ve funkcích prezidentů, premiérů a ministrů, ale včeličky prostě propagoval. Dal bleskově proti fiktivní nákaze vystavět skutečnou nemocnici, nechal vyrábět nesmyslné vakcíny a zběsile s nimi píchal do spoluobčanů.

Taktéž dovolil mediální kampaně strachu, což je s jeho inteligencí i úrovní informovanosti v naprosto příkrém rozporu. Dokonce nepříliš bystrý Lukašenko, prezident Běloruska, na kovidovou taškařici neskočil. ...no a že by Putin ano??

Nesmysl, nemyslíte?

Takže, čím to? O peníze mu nejde, o zabíjení Rusů Tečkami už vůbec ne a popularitu mu to taky nezvedne. Takže otázka: napadl někoho, stejně jako mě, obchod?

To, že se na plandemii vykašlala tak světově bezvýznamná země jako Bělorusko, to architektovi tak moc nevadilo. Je to, jako by se na to vykašlali prdi, jako jsme my nebo Maďarsko - svět by to také nezaznamenal, protože ani neví, že takové státy vůbec existují.

U Ruska to ovšem nešlo. Je to největší stát, který navíc vlastní posledního velkého státníka světa. To je kombinace, kterou prostě nepřehlédnete, takže Rusko bylo o účast v plandemii architektem buď zdvořile požádáno a nebo to prostě dostali příkazem.

Jenže všichni víme, že prezident Putin není žádné ořezávátko a navíc má diplomacii v malíku, ...takže co si řekl za to, že investoval zbytečnou energii do posledních dvou let virtuální nákazy?

Kazachstán? Bělorusko? Ukrajinu? Evropu? Reset Sovětského svazu 2.0? K tomu zpět Aljašku? Novou vlajku, znak a hymnu? Deratizaci oligarchů a vlastizrádců?

To jsou ze strany Putina celkem velké požadavky a architekt také není špatný vyjednavač, "...takže tě to milý Putine nebude stát jen ty dva roky Plandemického divadla, ale pomůžeš mi ještě k smrti vyděsit všechny lidi, většinu pozabíjet a zbytek načipovat. Taky potřebuju rozbořit současný civilizovaný svět a hlavně ochránit vzácné ruské suroviny. Lidi jsou přemnožení a pitomí, takže je to ani ve snu nenapadne o co tady jde. ...a mi tím uděláš dobrou službu. Tak co, plácneme si?"

Co myslíte - plácli si?

2/3/2022 Dan Niel

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře