Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Zlínské zastupitelstvo čelilo nátlaku

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

I já se odpoledne vypravil na narušené zasedání Zlínského kraje. Nikoliv na protest utvořené koalici s KSČM, ale proti. 
Předesílám, že jsem nikdy v KSČ nebyl, jsem odchován mnohaletým poslechem rádia Svobodná Evropa a za uteklého bratra do ciziny jsem neměl v době Husákovy normalizace na růžích ustláno.
Již z dálky na schodiště doléhal hluk a výkřiky protestujících. Dle prohlášení jednoho mluvčího prý petici podepsalo , považte, 5000 lidí a mezi nimi i osobnosti Zlína. Dle mne je petice snůžkou frází a dávno zašlých vzpomínek. Tito protestující jsou zřejmě nesoudní a nebo naivní. Dost možná i nemocní tím, jak se podpora pravice beznadějně propadá. O vině někoho, kdo stát dovedl to dnešního stavu se tam ani jinde na chodbách nehovořilo.
Volil se náměstek hejtmana pan Droz. O tom, že hejtman již byl zvolen, jsem se dozvěděl až později. 

  • zlinske-zastupitelstvo-celilo-natlaku

Na chodbě bylo rušno nejen díky televizním zpravodajům, ale především šéfům protestu v oblecích a s plackami na hrudi. Byla z nich přímo cítit pýchu a odhodlání všechny zastupitele ukřičet a převálcovat. Mezi účastníky protestu se mihli i lidovci exposlanec Hovorka a exsenátor Stodůlka.
U jedné mladé dívky s plackou na svetru, jsem měl pocit, že při pokračování zasedání snad omdlí, či dostane záchvat. Při proslovech mluvčích protestujících opravdu skvěle tleskala. Vyzvaný Stanislav Mišák trval na dohodnuté koalici ČSSD + KSČM + SPOZ. Lidovec Čunek posléze všechny „revolucionáře“, zpacifikoval a uklidnil. Když chtěli zabránit volbě členů Rady Zlínského kraje a na protest se postavit před volební urnu, prohlásil: „Nedělejte to. Zákon jasně říká, že bránit fyzické osobě v hlasování je nezákonné " Také čerstvý zastupitel dr.Nečas, vyzvaný k odpovědím příjemně překvapil.
V jistém okamžiku jsem proslov a výkřiky proti některým zastupitelům již nevydržel a oslovil vyžehlenou a v perfektně padnoucím obleku eminenci v pozadí, ke které se občas chodili šéfové protestu radit, jak dál. Byl to poslanec Gazdík. Po představení se, jsem mu sdělil, že jsem přišel je NEPODPOŘIT. Poslanec s úsměvem odpověděl, že je to mé právo. Na to jsem se já optal, proč mu nevadí bordel ve státě, ale raději se ventiluje ve Zlíně. On na to, že to je fakt a že je stát zkorumpovaný. Na další otázku, kdo vše způsobil, a zda to náhodou nebyla tzv.pravice, která 22 let vládne, mi neodpověděl a jen koktal fráze. Další otázku, zda je placen Bakalou či Schwanzerberkem popřel také s úsměvem. Pak se již vymluvil na naléhavý hovor.
Po přestávce po 14 hodině se osazenstvo protestu rozešlo s tím, že ještě podniknou další protesty a kroky. Vesměs se jednalo o mladé lidi, starší generace byla v menšině, penzista, kterému nevadí dohodlá koalice ve Zlíně, jsem byl zřejmě já jediný.

Facebook komentáře