Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Žijeme v době nastupující totality

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 
  • zijeme-v-dobe-nastupujici-totality

Dnešní doba je dobou překotné změny. Změny, která politologům, sociologům a psychologům přináší úžasný prostor pro zkoumání. Nám ostatním jen zmar a změnu k horšímu. Změny demokratické společnosti na totalitní.

Zažil jsem ve svém 45 let trvajícím životě už mnohé. Do 15 let zkomírající totalitní bolševický režim potácející se v předsmrtné křeči, ale přesto dostatečně silný, aby šikanoval svoje občany, kde to jen šlo. V 90. letech naopak absolutní lidskou svobodu, léta plná hudby a cestování a objevování světa kolem nás. A v posledních letech pak nástup totality nové, nástup provázený rozjásaností novodobých komsomolců a svazáků připomínajících svým revolučním zápalem bolševiky z let padesátých. Ve jménu nové revoluce, která opět velebí Marxe a ultralevicové smýšlení a chce zbořit náš starý svět, který už novodobým soudruhům, kteří v životě nemuseli za nic bojovat a nikdy nepoznali nedostatek, nevoní.

Ve jménu revoluce ho chtějí zbořit se vším, co k němu patří. Zakázat staré filmy, humor, zbořit sochy dávných hrdinů, revidovat myšlení lidí i náhled na minulost. Označit některé národy za národy nepřátelské a, zatím jen v rovině siláckých řečí, s nimi bojovat. Jedny rasy nadřadit jiným (a kupodivu to asi opět odnesou Židé). Zakázat lidem jejich základní potřeby, jako je například individuální cestování automobilem ve jménu ničím nepodložené alarmistické zelené propagandy. A vůbec zakazovat a přikazovat ve všech oblastech lidského bytí.

Jen si řikám, aby se pak tihle rudo-černo-zelení soudruzi nedivili, o co všechno s tím starým světem, který v potu krve budovali po generace jejich předci a který oni teď chtějí ideálně za pár měsíců zničit, přišli. O lidskou svobodu, ekonomickou prosperitu, technologický pokrok, filozofii humanismu, lidskou rovnost, šanci pro ty, kdo na startu svých životů neměli takové štěstí jako ostatní atd. Ale možná, že právě tohle ti naši novodobí soudruzi chtějí. Uvrhnout ostatní do bídy a pak je, vystrašené a na kolenou, snáze ovládat a jednodušeji jim diktovat svoji vůli, svoje vidění světa a svou jedinou revoluční pravdu. Je jen na nás, (mlčící) většině, jestli jim to dovolíme a necháme si to líbit.

Pěkný den!

Autor: Petr Polák

Zdroj: https://polakpetr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=753110

Facebook komentáře