Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Židům nenaléváme

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Před pár lety jsem měl možnost pročítat protektorátní noviny. Zarazilo mne, jak prostě, jednoduše a logicky byli Židé označeni za původce všeho zlého, co Evropu začátku dvacátého století potkalo.
Presstituti té doby používali určitou množinu axiomů, a z ní pak logicky dovodili závěry, o které zadavateli šlo. Žasnul jsem nad argumentační lehkostí, z níž vyplývalo, že nakupovat u Žida je vlastenecký zločin, a obsloužit Žida může jen člověk bez morálních zásad. Tato propaganda fungovala bezvadně a následný odvoz Židů na převýchovu proběhl hladce a bez problémů.

  • zidum-nenalevame

Technika axiomů v současné propagandě má též své zásadní místo. Vzpomínám na doby, kdy jsem rozšifrovával tento systém při konfrontaci Televizních novin a Hlasu Ameriky. To, že se režimy navzájem označovaly jako zločinné, bylo nasnadě, ale začal jsem si uvědomovat podprahové účinky v rámci modifikací tohoto způsobu informování: Jeden příklad – spřátelená vojenská seskupení byla vždy označena jako „smlouva“, nepřátelské armády jako „pakt.“ Mělo to v příjemci zprávy vyvolat okamžitý podprahový odpor k označené věci, ačkoli v obou případech vždy šlo jen o bandu zelených mozků.

Dnešní mainstream a ani alternativní média se podobným praktikám nevyhýbají. V České televizi vždy slyšíme o levičácích jen jako o aktivistech a extrémisté jsou pouze pravicoví, i když se většinou s policajtama mlátí jen neomarxistická hovada – ehm – levicoví aktivisté. A také slýcháme z různých médií v souvislosti s označením některých osob naprosto rozdílnými přívlastky, které se liší podle zaměření webu, ačkoli označují jednoho a toho samého člověka: Elf x Havloid, Vlastenec x Populista, Odpůrce migrace x Xenofob, Piráti x Česká frenčíza ultralevičáckých eurosmažek, Greta x Hysterka,… A tak by se dalo pokračovat asi hodně dlouho. Důsledkem tohoto nálepkování je nepatrně, ale dlouhodobě stoupající vzájemná neúcta k nositelům jiného názoru, která spirálovitě stoupá k otevřené nenávisti. Ostatně výzva jakéhosi druhořadého zamindrákovaného politika k podřezání prezidenta tohoto státu či napadení Jakla v metru už je zjevným důkazem toho, že sranda skončila.

V našem světě se v rámci stupňované nenávisti začínají objevovat prvky, která zaváděli Hitler s Goebbelsem po nástupu k moci: Lidé s odlišným světonázorem nejsou hodni toho, aby dostali večeři či dokonce aby jejich dítě navštěvovalo školu. Největší džouk je to, že odmítnutými občany jsou lidé označovaní jako „pravice“ a ti, kteří jim odmítli poskytnout službu, jsou označováni jako „levicově orientovaní.“ Aby si osud ještě více zalaškoval, stává se to v zemi, kde Áda s Pepíkem podobné praktiky před devadesáti lety zaváděli. Jen teď to dělají ti „správní“ proti těm „špatným.“ Ale kdo určil, kdo je ten správný a kdo ten špatný? Poprosím váženého čtenáře, aby si znovu přečetl úvod tohoto článku.

Dobrá, povýšíme svůj antagonismus na úroveň vzájemných pakáren: Zrušíme festival, protože tam hraje Ortel nebo Řezník, Rusy necháme jít spát pod most, členy AFD vůbec nepustíme do hospody. Nebudeme kupovat pečivo od Penamu, raději sem budeme vozit toasty odjinud a Babiše udáme. Tyto ústrky se budou stupňovat, protože druhá strana není tak blbá, aby si to nechala líbit. Mezi lidmi to začne vřít i kvůli takovým myslitelům jako Jan Hřebejk: Hloupým občanům s nesprávným názorem doporučuje, ať nechodí k volbám. To je už jen krok k tomu, abychom jim odebrali volební právo, protože demokracie podle Jeho Veličenstva znamená sto procent lajků a žádný pochybnosti. Demokracii si rozvracet nedáme! Jako bych to už někdy slyšel z komunistických tlam. A jsme opět u toho – kdo a jak určí, co je špatné a co dobré? Křikem? Zjevnou šikanou? Ovládnutím mainstreamu a umlčením myšlenkových oponentů? Je to pak ještě demokracie?

Respekt k názoru druhého je základním kamenem demokracie. Součástí takového respektu je diskuse formou argumentace, při které se hledá se průsečík společné pravdy. V současnosti to ale vypadá tak, že pravdu má jen ten, kdo je nejvíc slyšet. Áda musí v pekle uchcávat smíchy.

droj:http://dfens-cz.com/zidum-nenalevame/

Facebook komentáře