Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Významný den 21. srpen 1968 - čí je to nápad a proč?

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Mezi významnými dny nenajdeme takové, kdy by se jednalo o nějakou událost ovlivňující negativně naši státnost. Neznámý navrhovatel nemá jinou starost a zvolil událost podle toho, jakou velmoc momentálně chceme naštvat.
Hnidopich namítne, že máme 27.1. jako památný den obětí holocaustu, avšak tento den byl zvolen záměrně jako den osvobození koncentračního tábora v Osvětimi.

  • vyznamny-den-21-srpen-1968-ci-je-to-napad-a-proc
  • vyznamny-den-21-srpen-1968-ci-je-to-napad-a-proc
  • vyznamny-den-21-srpen-1968-ci-je-to-napad-a-proc
  • vyznamny-den-21-srpen-1968-ci-je-to-napad-a-proc

Takže to byl den, kdy utrpení skončilo. Rovněž Jan Hus je postavou poněkud kontroverzní, stejně jako dnešní Tommy Robinson, kterého zatím ještě nezavraždili, i když by chtěli, zaštiťujíce se pravdou a láskou.

Proč navrhovat 21. srpen, když máme v historii mnohem tragičtější dny, které pro náš národ a českou státnost znamenaly větší pohromu? Všude na internetu, v tisku i v tlači vidím, že sněmovna schválila, vláda souhlasila atd. Nikde jsem se však nedočetl, čí to byl nápad. Kdo první otevřel hubu s tím návrhem?

Celá sovětská okupace Československa byla důsledkem Jaltské konference, kdy se naši přátelé dohodli se Stalinem, že Československu bude vládnout on. Nevím, jestli mohli vyjednat něco lepšího, ale právě toto nás odsoudilo do područí tehdejšího SSSR. 21. srpen byl pouze potvrzením toho, co bylo tehdy vyjednáno, a vytřením zraku těm, kteří si mysleli, že nějaká antikomunistická revoluce je možná a že nám snad západ pomůže.

Západní mocnosti nebyly naši přátelé a nejsou ani teď. Rusko samozřejmě taky ne. Nejlepší doby byly vždy ty, kdy jsme byli suverénním státem. Ale těch bylo poskrovnu.

Pokud by bylo motivem navrhovatele připomenout nějakou národní tragédii, pak se nabízejí hned dvě historicky významnější události:

30. září 1938, kdy nás zradily státy, které se tvářily jako naši přátelé a tváří se tak i dnes

15. březen 1939, kdy byla završena okupace naším dnešním spojencem

Co na tom, že tehdejší hitlerovské Německo nemá s dnešním mnoho společného? To Sovětský svaz s dnešním Ruskem taky nemá. Z toho usuzujuji, že motivací neznámého dobrodince bylo napáchat škodu v mezinárodních vztazích a demonstrovat svou servilitu vůči dnešním "přátelům".

Autor: Jan Hink

Zdroj: https://hink.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=739957

Facebook komentáře