Marija Aljochinová má 24 let a malé dítě. Studuje žurnalistiku v Moskvě.

Jekatěrina Samucevičová je údajně programátorkou a věnuje se problematice gayů, lesbiček a transsexuálů. Je jí 30 let. Angažovala se i v akcích radikální "umělecké" skupiny Vojna - a zde narážíme na první varovnou souvislost.

Naděžda Tolokonnikovová je pak již sama o sobě souvislostí do očí bijící. Tedy - souvislostí s radikální skupinou Vojna. Ačkoliv jí je teprve 22 let, má již čtyřleté dítě s členem skupiny Vojna, který je také jejím manželem. (Pjotr Verzilov.) Rovněž Naděžda se účastnila některých akcí (které Wikipedie nazývá kulantně "performance") skupiny Vojna.

Teď tedy ke skupině Vojna: asi nejčerstvější "performancí" této skupiny je převracení policejních aut v Petrohradě, což nám Wikipedie překládá jako "protikorupční protest". Úsměvné. Tato "performance" měla název Palácový převrat (trochu si asi spletli budovy). Jedno auto převrátili i spolicistou uvnitř. V současnosti jsou dva členové Vojny v souvislosti stouto akcí zadrženi. Zatím za ně ve světě nikdo nedemonstroval.

Zato si této performance všiml britský "umělec" Banksy, a poslal skupině Vojna 80 000 liber na přilepšenou...

Další performance Vojny z roku 2008 souvisí s Pussy Riot: odehrála se v předvečer prezidentských voleb v Rusku v jednom z moskevských muzeí. Nesla název "Mrdáme na následníka medvídka". Pět nahých dvojic souložilo ve veřejném prostoru muzea, bez ohledu na přítomné děti či mládež (těmito ohledy se Vojna ani Pussy Riot nezatěžují). Mezi souložícími byla i dnes zadržená Naděžda Tolokonnikovová, tehdy teprve osmnáctiletá, a - co je horší - právě v pokročilém stadiu těhotenství.

Skupina Pussy Riot útočí nikoliv jen na Putina, ale na vše, co má vůbec nějaký řád, tedy např. i na náboženství a rodinu. Jejich chrabré činy jsou úsměvně stylizovány médii tak, aby bylo jasné, že skupina bojuje s nasazením života za správné věci, režim v Rusku je nelidský a tresty neúměrně tvrdé. Například házení živých koček přes stěnu McDonalds interpretovala média jako oslavu Svátku práce a snahu příjemně rozptýlit zaměstnance tohoto řetězce při jejich rutinní dřině...

Poslední vystoupeni Pussy Riot v chrámu Krista Spasitele bylo zaměřeno nejen proti Putinovi, ale i proti církvi a věřícím, o čemž se ovšem příliš nepíše. Používané vulgarismy byly otřesné.

Kdyby tato "neviňátka" v jiném státě (v ČR, Británii, USA apod.) předvedla jen desetinu toho, čeho se dopustila doposud v Rusku, už by pravděpodobně nějaký ten pátek na svobodě vůbec nebyla.

A proto kdo chce podporou tohoto anarchismu poukázat na nesvobodu v Rusku, střílí totálně vedle, přátelé.