Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Volba prezidenta a jednota levice?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Za všemi činy Nečasovy vlády je záměr nadržovat tunelářům, zlodějům, oligarchům a olupovat, ohlupovat a zbavovat práv většinu občanů. Tuto vládu je třeba odstranit, čím dříve, tím lépe.

  • volba-prezidenta-a-jednota-levice

Otázka zní: Ale jak, když vláda se drží, jak může, a my jí necháváme. A jelikož občané se mění v ovčany, kteří raději zůstanou doma, než by se přidružili k těm, co se nebojí veřejně projevit svůj odpor. To spíše zase vymyslí nějakou tu levárnu, jako třeba přímou volbu presidenta. Nakonec média pomohou, aby tato vláda měla legitimitu – už tím, že ji voliči opět zvolí, když jim to v televizi poradí. A dokola a dokola už 24 let. To spíše vypadá, že bude mít pravdu Karel Gott, když říká, že nás čeká vláda Nového světového řádu s čipy v těle. Když se zamyslíme, nějak to do sebe zapadá.

A ještě něco. Po účasti v PŠA (Pražská škola alternativ) jsem začala chápat, že by se už konečně levice měla přestala dělit na socany, komouše a ostatní, ale měla být prostě levicí. Mohlo by mi být jedno, že socani nechtějí volit Zemana presidentem. Nepatřila jsem k těm, které Zeman zklamal coby politik. Spíše se v mé rodině v době, kdy se stal premiérem, stalo neštěstí, při kterém zemřeli moji nejbližší, takže i když za to zrovna nemůže, nemusím ho. Pak ale celá nešťastná sedím celé dny nad netem a přemýšlím jak voliče socany přemluvit, aby ho zvolili. Protože se snažím zabránit tomu, aby byl prezidentem jiný kandidát, a nedá mi to ani v noci spát.

A pak si na stránkách ČSSD přečtu, jak si libuje, že oni jsou v průzkumu  první, zatímco komouši jsou až čtvrtí. To ksakru levici nevadí, jak šikovně nás zase vládní koalice převezla? Nejprve zavdali příčinu, aby se Miloš Zeman o post presidenta ucházel, pak média zmasírovali voliče a ti volili, jak volili, a Václav Klaus má to, co chtěl. Teď už vyzval své voliče, aby volili knížepána, už Zemana nepotřebuje. Socani si za kandidáta Zemana nezvolili, raději dali kandidaturu mladému Dientsbierovi (toho jsem volila také já, i když jsem se u urny omlouvala Táně Fischerové) a z jeho úspěchu mám upřímnou radost. Je čtvrtý, no dobře, ale jako druhý skončil knížepán a toho přeci pravice chtěla.

A teď má Klaus, co chtěl, kandidaturou Zemana dosáhl rozkolu mezi členstvem ČSSD. Fakticky je oslabil – každý si zdůvodňuje, proč právě on nemůže Zemana volit. Takže když slábne ODS, dosáhne se toho, že oslabí i ČSSD, no a zbytek nám média zařídí. Zfanatizují zbytek národa a zvítězí opět pravice. A levice si může říkat, co chce, ale nic se nezmění. A proč bychom měli mít radost, že i KSČM ztrácí body? Pokud se bude levice chovat, jak se chová, a přes veškeré neúspěchy se nepoučí a nebude brát neúspěch svého přítele za svůj, tak se jí dařit nebude.

Tohle nejspíše pochopil Jiří Dolejš, když napsal, že by si to měli v ČSSD srovnat v hlavě. Možná jsem naivní blbá ženská, ale bohužel já už dávno vím, že pokud se nespojíme, a to bez ohledu na politickou příslušnost a třeba i s pravicí (jako je pan Boris Cvek z Britských listů), pak nikdy nezvítězíme a monarchie se nám bude smát. A dočkáme se i Nového světového řádu.

Proboha lidi, já nejsem sečtělá levičanda, já jednám z pramene životní zkušenosti a je strašné chodit ke hrobu svých bližních a vědět, že být jiná doba, nemuselo se to stát. Takže já pro své svědomí, abych se mohla jednou podívat svým bližním do očí, budu volit Miloše Zemana. Už i proto, že má hlas pana ing. Františka Čuby, neboť jeho bývalý úspěch ve Slušovicích je pro mne zárukou. Nemohu souhlasit s uveřejněním svého jména, chráním osobu, na které mi stále záleží. 

Facebook komentáře