Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ve světě se odehrává revoluce a média mlčí

Konečně se objevila nová sociální síť, která je schopna konkurovat Facebooku a Twitteru, a tak ji světové korporace s neziskovkami v zádech, ke dnešku kompletně vyply!

Sociální síť Parler, byla vytvořena v roce 2018, jako alternativa pro Facebook a Twitter, uživatelským rozhraním spíše podobná Twitteru.

  • ve-svete-se-odehrava-revoluce-a-media-mlci

Na plno se její funkce a hlavně uživatelé rozjeli teprve před pár dny, a to když Twitter definitivně zablokoval profil končícímu americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Nejen jeho podporovatelé, ale i oponenti, svobodného smýšlení, si začali na Parleru masově zakládat účty.

V posledních dnech Parlel zaznamenal milióny nových uživatelů z celého světa.

Síť je založena na principu minimální cenzury a skutečné svobodě slova a to je právě důvod, proč byla vypnuta.

Je prakticky nemožné, aby momentálně na světě existovala konkurence pro Facebook a Twitter. Když si to korpotáty nepřejí, síť bude zlikvidována.

A přesně to se stalo.

V sobotu šel Parler ještě stáhnout na Apple store, z Google Play byl ale stažen už v pátek. Během několika hodin se v ČR přihlásilo ohromné množství lidí. Jen já jsem během 5 ti hodin získala 650 followerů, které jsem znala z Facebooku a Twitteru. Skutečné statistiky ale získat ani nelze neboť za 1) o tom média vůbec nemluví a za 2) síť byla dnes v noci totálně vypnuta, jelikož měla servery u společnosti Amazon, která taktéž táhne za jeden provaz Applem a Googlem.

Parler teď musí během krátké doby sehnat stabilní servery a pravděpodobně řídit síť z jiného státu, než je USA neboť zákony budou nyní měněny tak, aby nemohl existovat.

O situaci, kterou považuju za velmi vážnou a svobodu omezující píší pouze na BBC a také na českém techmagazínu LUPA.cz

https://www.bbc.com/news/technology-55608081

Autor: Jordanka Jirásková

Zdroj: https://jordankajiraskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=763737

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře