Jsou už vědecky prokázáni cizopasníci, kteří dokáží (napadením mozku) modifikovat chování hostitele tak, aby jeho exploatace byla co nejúčinnější. V roli těchto cizopasníků přímo v těle oběti vidím ty, co nás doma v zájmu finančních predátorů k této exploataci připravují. Kladou nás přímo na talíř.

 Kdybychom to přenesli do politiky, říká se jim kolaboranti. Když někoho před rokem 1989 chválila socialistická internacionála nebo Moskva, jakým zájmům asi dotyčný sloužil? Když dnes stejné typy lidí chválí hlásné trouby finančního světa nebo Brusele, je to totéž. Nikdy nejde o zájem domácí, ale externí. Je to neklamným znamením, že oceňovaný se zaprodal.

 Tak beru i ocenění guvernéra ČNB Singera. Cenu „Guvernér centrální banky v Evropě pro rok 2014“ mu udělil měsíčník The Banker z vydavatelství Financial Times Group za umělé oslabení koruny. To podpořil i Mezinárodní měnový fond. S ohledem na úvod mého článku to považuji potvrzení svých slov a jasný signál, jak máme intervenci hodnotit z domácího hlediska.

Tak jsem bral i ocenění bývalého ministra financí Kalouska, který v letech 2008 a 2011 dostal cenu pro nejlepšího ministra financí rozvíjejících se evropských ekonomik. Ocenění mu udělil opakovaně časopis Emerging Market. Adjektivum „rozvíjejících se“ je podstatné, protože nás přiřadilo ke Kolumbii za Latinskou Ameriku, Filipínám za Asii, Katar za severní Afriku a Blízký východ a Senegal za Subsaharskou Afriku – tedy na samotné dno potravního řetězce. Škoda, že už nestihl Kalousek získat za rok 2013 ocenění i z Vatikánu, velmi by si je zasloužil.

A kdo je po smrti Havla guru, jemuž jsem přisoudil roli „zeměškůdce honoris causa“? Vždycky trpím, když vyťukávám jeho dlouhé jméno. Tak jen prozradím, že ocenění by měl mít jistě od Bernda Posselta a Hashima Thaçiho. Převzít by je mohl symbolicky v Bilderbergu. Naštěstí ne jako náš prezident, i když se s tím, soudě podle jeho trapné tříkrálové exhibice, nedokázal smířit.

zdroj:http://streit.blog.idnes.cz/c/390503/Uz-mame-dva-certifikovane-zemeskudce-Kalouska-a-Singera.html