Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ukradený slovník

Fanoušci čím dál většího státu a newspeaku ukradli další slovní spojení. Svoboda slova. Já jako naivní libertarian si představuju pod pojmem „svoboda slova“ možnost říkat si co chci. Prakticky neomezeně. A to je celé. Vyslovený výraz odpovídá významu. Tak jednoduché to je.
Fanouškové bývalé rudé sovětské nebo dnešní eurounijní totality a knihy 1984 však mají potřebu ukrást všechna slovní spojení a výrazy. Následně je přetavit v jejich pravý opak. Ze svobody slova se tak stává nesvoboda slova.

Děje se to prakticky všude na všech úrovní státu. Vezměte si například ministerstva. Ministerstvo práce neřeší zaměstnané obyvatele, řeší primárně nepracující a jak jim nalejt peníze za nepráci. Pracující člověk se s tímto ministerstvem a úřadem prakticky nesetká, a vyloženě se štítí být na úřadě práce v jeho temných chodbách plných tmy. Ministerstvo zdravotnictví neřeší zdravé lidi, řeší jak nakrmit pojišťovny a jak udržovat pacienty nemocné. Dnes v nemocnici nenajdete českého doktora. Vesměs je to nějaký Unga Bunga z rovníkové Afriky a spolu s jeho ukrajinskou sestřičkou se za pomocí pacienta učí česky při nějakém zákroku. Přál bych vám zažít, když vám doktor strká nástroje do těla a nerozumí, co mu říkáte a sestřička také krčí rameny. Za tohle platím zdravotní pojištění a studují tu lékaři a sestry?

  • ukradeny-slovnik
  • ukradeny-slovnik

Ministerstvo financí taktéž nespravuje finance, ale dluh. Finance v kase nebyly snad sto let, jen se snaží stávající dluh krýt novým dluhem. Jde tak o ministerstvo dluhů. Ministerstvo obrany nic nebrání, jen rozdává techniku, aby si cizí vojáčci tisíc kilometrů od nás hráli na bitvu. Nejde to už ani označit jako ministerstvo války jako kdysi, ale jde o ministerstvo sabotáže. Ministerstvo dopravy jednoznačně přehlíží snahu blokovat dopravu. Ministerstvo tělovýchovy dosáhlo rekordní obezity mezi mladými. Ministerstvo zemědělství platí zemědělcům za neprodukci potravin a takto bych mohl pokračovat donekonečna. Fiala se tváří jako jediná pravice a prosazuje každý den více asociální program než se kdy snilo Paroubkovi. Policie si na auto napíše lež ve formě „pomáhat a chránit“ a přitom jen vymýšlí, jak vás okrást radarem na rovném úseku silnice. Když vám ukradnou kolo, jen sepíšou formulář a založí ho. Aktivně ho hledat? Mít stránky s ukradenými věcmi? Néééé.


Podobně se dnes ukradla svoboda slova.  Mnozí namítají, že svoboda slova je ocamcaď pocamcaď, že se nemůžu vyjadřovat bez omezení jak chci a nějakou čáru nesmím překročit. Strašně rád to srovnávám se židama v koncentráku. Ti tam také měli svobodu, dokonce svobodu slova. Ale jen dokud dělali co dozorci chtěli a neříkali určité názory, stejně jako je to dnes. Je to jen o pozici čáry, která byla o fous dál.

Svoboda slova zkrátka je a nebo není. Neexistuje poloviční svoboda slova, existuje jen míra cenzury v nesvobodě. Otázkou je, kdo budou cenzoři a kde nakreslí čáru. Každý chce být ten cenzor a nakreslit čáru tam, kde mu vyhovuje nejvíce.

Argumentace pro cenzuru začíná nevinně extrémním případem. „Když budu lhát a volat „hoří“ v plném divadle a způsobím paniku, kde se ušlape 50 lidí, je to svoboda slova?“ Ano, je to svoboda slova. Několikrát v měsíci se nám v práci samovolně rozhouká EPSka a vyvolá požární poplach. Jak si myslíte, že na to reagují lidé? Sedí a nic nedělají, jen zpozorní. Nehrnou se před barák, neucpávají dveře a neušlapávají se na schodišti. Jednou nám tam bezpečák provokativně hodil dýmovnici. Nikoho to nezajímalo, šli se podívat na kouř a fotili si to. Když z oken viděli pár lidí na cigáru, šli si pokecat a zakouřit s nima. Myslíte si, že v divadle by to bylo jiné? Ano bylo, do divadla chodí celá voličská základna ANO, typičtí budoucí nakupovači hrnců, lidi schopni poslechnout na slovo, ale jsou to zejména nepohybliví boomeři 50+ let o berlích a ti se tam skácí i ve frontě na hajzl, natož, když začne panika a snaží se ucpat dveře hromadou svých bezvládných těl. Je zde přesně vidět rozdíl v přístupu lidí vychovávaných v systému jediné pravdy a porevoluční svobodě. Dnešní děcka se díky západní eurototalitě vrací do kolejí svých poslušných rodičů, kteří budou bez omezení stát za mluvícími hlavami v telce a přebírat jejich názory. Kritické myšlení je na nulové úrovni.

Tento týden se sama vyhodila přehrada do vzduchu. Obě strany říkají, že oni né. Motivaci mají oba teamy podobně silnou. Rusák odpálí přehradu a svede to na nacionalistický ukrajince, že se neštítí ničeho. Přitom nemusí kopat zákopy a bránit cca 400 km frontový linie, která se ze vteřiny na vteřinu promění na rok v neprostupnou bažinu. Úžasná vojenská taktika. Ukrajinec má podobnou motivaci. Vyhodí přehradu, aby to svedl na nacionalistické rusáky, získal soucit západu a další zbraně zadara. Ukrajinec se přece brání, rusák je agresor. Vše, co řekne Ukrajina MUSÍ BÝT PRAVDA. BEZ VÝJIMEK. Já osobně nevěřím ani jedné verzi. Ať si to vyřeší fanatičtí fanoušci státu mezi sebou v souboji o vlajku vlající na městském úřadě.

Vraťme se k tématu. Když napíšu, že je Elon Musk zloděj, slibotechna a pedofil, nikoho to nebude zajímat. Když to napíše někdo slavnej, bude se s ním soudit. Vysoudí prachy a omluvu. Nevidím v tom problém. Vy snad ano? Svět nepotřebuje žádnýho cenzora, co by to ověřoval, blokoval a stanovoval pravdu předem, dokud nevznikne spor.

A to je přesně ono, svoboda slova je přesně o tom kontrolovat si, kdo co říká, co je reálné, realistické, co má na mě vliv a tomu jedině věřit.

Pokud to není relevantní, tak to ignorovat. Cenzoři a dnešní totalitariáni chtějí mít schválenou jen jednu pravdu a potírat opačný názor. Jen aby nikdo nemusel myslet a jen je slepě poslouchal a nezpochybňoval každý krok vládnoucí vrsty. Kdo určuje pravdu? No vláda u kormidla a Jourová. Fůj Musk, nepřítel svobody slova, protože svoboda slova je EU, která říká co si smíte přečíst a co můžete vyřknout veřejně. To je ta pravá svoboda slova!

Od prvního dne je zakázáno být na straně Ruska a to samo o sobě posune veřejné vnímání na stranu Ukrajiny. Kdo není over the top pro Ukrajinu, vlastnoručně nepřivezl v káře 4 Ukrajince, neposlal na Ukrajinu tři výplaty, nesložil se na 20 šroubků z tanku, nenapsal na net, že by bylo dobrý dát Ukrajincům vstup do zoo za 1 korunu a nedal panenství své dcery herojovi, je sprostej proruskej šváb a dezolát. Stačí projevit třeba jen neutrální názor a hned jsem chcimír, dezolé.

Viděli jsme to v covidu. Kdo popírá covid, půjde za katr. Kdo v souvislosti s covidem vědomě lhal (viz Peterková), půjde před soud. Pokud tedy nejste zrovna ministr zdravotnictví a nelžete úplně stejně o tom, že státem opíchaný se nikdy nenakazí a nebude nic šířit. V tom případě je to v pohodě. Nic se neděje, „měli jsme málo informací.“ O kolik procent lidí víc chcípá za poslední dva roky s vakcínou než bez vakcíny radši nebudou zveřejňovat. Když existoval registr lidí s multipassem do hospody a pro checkpoint na hranici okresu, jde to určitě zpětně vyhodnotit. Všem pochybovačům by to zavřelo držky, ale bohužel to asi vychází jinak, tak se to nehodí. Stačí jednoduché grafy. Kolik lidí chcípalo před covidem na nemoc XYZ, kolik po covidu na XYZ bez očkování a kolik na XYZ s pravidelně aktualizovaným očkováním. Z toho se dá vyčíst spousta souvislostí. Jestli je vakcína neutrální, jestli je vakcína všelék a bez vakcíny všichni umírají, jestli vakcína funguje nebo nefunguje, jak to kurví organismus ve všech směrech a jestli covid games zabil tisíce lidí absencí preventivních prohlídek a ordinováním přes telefon. Přesně toto se dá odvodit ze třech jednoduchých čísel pro každou nemoc.

Pamatujete? „Zavolejte si rychlou až budete umírat, do tý doby sem nelezte.“

Přesně tak jednoduchá čísla by stačila, abychom celou tuto kapitolu uzavřeli. Dočkáme se? Asi ne.

Mezitím se bude dál a dál schvalovat „pravda“ a tím „rozšiřovat svoboda slova“. Tedy schvalovat lež a rozšiřovat nesvoboda slova. Jen úplný dement si může myslet, že omezením možností přidávám svobodu. Možná dement, možná oběť newspeaku. Každopádně bych v diskuzi znal názor protistrany, jak se cítí svobodně s cenzorem za zády.

Socialismus před 89 je naplno zpět, tentokrát ze západu a pod vedením babiše nebo pětikolky. Je jedno, kdo z nich tam je, používají stejné totalitní nástroje pro potírání svobody slova.

Zdroj: https://dfens-cz.com/ukradeny-slovnik/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře