Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tomáš Votruba: Co Češi nevědí (ale měli by!)

  • demokracie-zadek-x
„Pokud je poskytování informací kontrolováno určitou menšinou ... , pak my všichni skáčeme jak ďábel píská." Tato fráze se mi často vybavuje v mysli a pochází nikoli od sociologického autora, nýbrž z duchovní písně. Tvář onoho ďábla pak můžeme vidět téměř všude okolo nás.

Destrukce planety, vymírání druhů, války pro peníze a na zakázku, stále větší procento mladých končících v sex businessu - ještě pořád nevíte, že nad jistou částí pražských sportbarů (těch pro cizince) jsou bordely i se stovkami našich holek a skoro celý svět si k nám jezdí za babku zašoustat? Pro svou zoufalou snahu také si trochu užít neustále omílaného pozlátka, anebo jen z nutnosti zajistit rodinu tam končí stále více našich mladých žen a dívek. Další část uvázne v drogové pasti, narůstající procento duševních poruch, sebevraždy, rostoucí kriminalita a brutalita, odtažitost, neupřímnost. Toto je druhá strana mince, která se nejmenuje kapitalismus, jak by mnohý hádal, ale korupce, povrchnost a zaprodání se. Kdo není svolný ke kolaboraci s nakaženým systémem u nás více méně strádá. Do jisté míry jsme již postiženi všichni...

Toto vše notoricky známe ze statistik a médií, kde nás na to spíš přivykají, než aby nabízeli, či nedej bože vybízeli k řešení!!?? Avšak skutečnost, že člověk ve svobodném prostředí, pokud není zneužíván lží, korupcí a vypočítavostí „nadřízených", má absolutní sebeléčící schopnost, která sahá až k prosperitě a harmonické společnosti. Tak to už se z všudypřítomných médií nedozvíme ... je to sice známá věc, ale má také mnohé nepříjemné implikace, o kterých novinář usilovně sedící na vlastní židli raději pomlčí, protože krom ohrožení této židle, by si musel také sám sobě začít pokládat nepříjemné otázky.

A tak tedy k těm zajímavým informacím, které zmiňuji v nadpisu, avšak v oficiálních médiích se je nedozvíte, alespoň prozatím.

Na české politické scéně máme zavedeno 5% kvórum pro vstup do parlamentu, které má údajně sloužit proti infekci politické reprezentace a ve prospěch možnosti sestavit většinovou vládu, ačkoli z logiky a podstaty věcí a především dle nesčetných konkrétních příkladů je tomu v obou případech přesně naopak. (Maximálně většinové systémy jsou ty nejvíce zkorumpované - pohlédněme do Ameriky: války na zakázky a uměle vyvolané krize, kde ti, co je způsobili, nakonec berou všechno. Ve třicátých letech stejně jako teď). Politická reprezentace s tím sama o sobě, také z logiky věci i své podstaty, sama nikdy nic dělat nebude!!! Šla by totiž proti sobě, má své vlastní cíle. V dalším logickém kroku se tedy nabízí otázka, zda tedy náhodou nejde proti někomu jinému. Ano, jsou to de facto všichni slušní občané tohoto státu-i planety. V Avgánistánu a okolí se válčí ne kvůli terorismu, ale proto, že tam máme vlastní zájmy. A to jak zrůdně jsme ochotni za nimi jít naopak ten terorismus vyvolává!!! Tato logika je podle mě správná! Pokud bychom odhlédli od společenských škod, které jsou podle mě navíc ještě daleko horší i dlouhodobější a šli pouze na kupecké počty, tak jen pan ministr Řebříček sám, a za necelé volební období dokázal okrást svůj národ o několik desítek miliard. Doloženo! A jak je navíc možné sebrat 1,5 miliardy matkám na mateřské, ale 100mld na vojenské transportéry a pár dalších k tomu na vojenská letadla - no problem? Takhle funguje přeci fašismus.. Nemůže za to, ale Národní strana - ta je jen vedlejším produktem! I když tento konflikt se vyhrocuje velice pomalu a rozhodně to nesmí být moc zřejmé ... o to více se zažírá pod povrch a do hloubky, odkud mj.nadále přispívá ke své reprodukci ...

Co navíc občan moc netuší, že tohoto tristního stavu a našeho hladu po novém politickém stylu se dá opět vhodně využít a dále s ním „pracovat". Scénář je následující a poprvé ho použil pan Bursík před cca 5ti lety. Zaplatí se jeden či dva sociologické průzkumy, ve kterých určitá politická strana toto 5ti procentní kvórum jakoby prolomí, lidé se chytnou a jako mávnutím kouzelného proutku je tu nová parlamentní strana. V minulých volbách takto Bursík zneužil Zelené a přihrál místní zkorumpované podnikatelsko-mafiánské loži vládu, která jí dle volebních preferencí vůbec nenáležela. Vše bylo zřejmě dopředu již domluveno a pro pochopení hlubších souvislostí je třeba se porozhlédnout po personální politice pana Bursíka, kdy placené funkce rozdával svým nohsledům, důsledně omezil demokracii uvnitř Zelených a stranu ovládl ve stylu monsieur Gottwald. Doslova a do písmene! Ti, co nevěří, nechť si zjistí, že stačilo ovládnout pětičlenný kontrolní orgán Strany zelených. To je však stále jen ta lehčí stránka věci. Zásadní funkce pak totiž přenechával přestavitelům krajní pravice jako jsou pánové Schwarzenberg a Švejnar. Světová obchodní banka, kde pan Švejnar roky působil, a její pomoc rozvojovým zemím není totiž nic jiného než zástěrka pro novodobé rabování nerostného bohatství a lidských zdrojů těchto již tak chudých zemí. Scénář je zhruba následující:

Osloví se vláda země v hledáčku s nabídkou půjčky. Pokud je tato odmítnuta, je nabízena tak dlouho a tak neodolatelně až je přijata. Pokud jsou představitelé cílového státu neoblomní, jsou odstraněni... Těchto případů není mnoho -- jelikož známý slogan: každý má svou cenu, se zřejmě pravdě blíží -- avšak skutečně existují!!!! Další v řadě si to pak již o to lépe rozmyslí ...

Tato půjčka, nazývaná v našich médiích pomoc a vyzdvihovaná jako pozitivum, má jeden zásadní parametr. Nemůže být pro danou zemi nakonec ufinancovatelná! A tak z odstupem několika let je tato země v rámci splacení naší pomocné půjčky donucena za hubičku rozprodat své nerostné zdroje, zprivatizovat národní infrastrukturu - rozuměj železnici, energetiku, školství, zdravotnictví ,...  A o to tu šlo od začátku. V zájmu obohacení velmi úzkého okruhu lidí obrat občany těch nejchudších zemí o tu trochu důstojnosti a lidskosti, kterou ještě měli.  Dle statistik docházelo po této pomoci k drastickému propadu ekonomik těchto zemí a nárůstu chudoby v řádu desítek až stovek procent. No a proč tu teď o tom mluvíme? Pan Švejnar je přeci vrcholovým představitelem této instituce, která tu politiku novodobé kolonializace v posledních desetiletích realizovala a nejspíš stále realizuje. Pokud snad někomu není jasné, proč se tu opírám do pana Schwarzenberga, tak ten pro změnu zasedá v Trilaterální komisi - orgánu, o kterém se opět příliš nemluví, avšak jeho vliv daleko přesahuje vliv jednotlivých států a vlád, jelikož jde o mezinárodní organizaci nejvyššího kapitálu, hájící své vlastní zájmy, avšak zasedají v ní vrcholoví představitelé právě těchto států !!?? Nemusím tu snad dodávat, že války rozhodně nejsou něčím, před čím tito pánové zásadně zjihnou, naopak jejich matematika se bez nich podle mě neobejde a jejich počty bez nich nebudou jaksi vycházet. Zakladatel této organizace pan Rockefeller je mimo jiné velice úzce svázán se Světovou zdravotnickou organizací a samozřejmě také s rozhodující kapacitou farmaceutické produkce. Už možná chápete, jak je možné, že tato organizace doporučila očkovat proti prasečí chřipce a přitom na ni zemřelo méně lidí než na tu normální i bez očkování. Asi mu v době krize taky trochu vyschly kohoutky a nechtěl se s tím filuta smířit.  ... Je to smutné, ale měli bychom to vědět. Co mají tedy tito dva pánové společného se zelenou politikou? Vůbec nic. Tenhle jejich model naopak vede kvůli pár špinavejm dolíkům (rozuměj dolarům) k té nejhrubší devastaci planety a nebavíme se tu o konečném řešení Židovské otázky ale Všech Druhů!

Toto všechno jsou ve vyšších kruzích známá fakta a jsou také na internetu i archivně dohledatelná! Takže jak to, že naše vláda nakupovala vakcíny? Zřejmě dostala svůj desátek!

A tak stejně jako byl Bursík a Zelení - i když ti o tom vlastně neměli ani páru - trojským koněm nejhrubší pravice v naší zemi, nyní jsou tito černí oři nasazeni již dva. TOP09 pánů Schwarzenberga a Kalouska a také Věci veřejné, dle mých informací velmi úzce spjaté s místní podnikatelskou mafií. Kdo nevěří, nechť se podívá na jejich aktivity a spolupráci s ODS na magistrátu Prahy1. Je to celkem geniální strategie, a tak je dost možné, že to této skupině neoliberálů - což se skutečným pojetím liberalismu, krom braní si do huby jejich myšlenek nemá vůbec nic společného -- možná opět vyjde. Ještě nedávno se tomu říkalo fašismus, dnes to ale není již společensky únosné, a tak vznikají nové výrazy. Přijde vám to neadekvátní? Pak byste měli vzít do ruky slovník a zjistíte že fašismus je z definice vláda stavů -- tedy rozuměj zájmových skupin -- a o tom, jak si tahle parta váží lidí Vás snad už dostatečně přesvědčila sama. Ne že by byl Paroubek lepší než Topolánek (nebo naopak) ... Topolánka si vybrali, protože je dostatečně „jednoduchej", a tak si tam všichni mohli dělat, co sami chtěli, a proto si ho přeci taky vybrali ... Úplně stejně to dělali i komunisti - vzpomeňme si na Miloše Jakeše.

Zdá se, je tu tedy bohužel celkem nevyhnutelná potřeba zásadně zatřást celým naším politickým systémem, který se tu etabloval 20 let a vydestiloval pomalu ze sebe to „nejlepší". Česká vrcholová politika dnes není nic jiného než dobře namazaný stroj na rozdělovaní státních zakázek a okrádání vlastních občanů. Možná to nevíte, ale v Americe mají občané alespoň ústavní právo postavit se takovémuto stavu se zbraní v ruce! Ano, mohou se násilím postavit státní zvůli a to dle ústavy (z tohoto důvodu prý za prezidenta Bushe musela z jejich škol zmizet Deklarace nezávislosti, či kterej svobodomyslnej dokument to tam mohl proboha ještě viset). Myslím, že zásadní změna i otřes jsou zcela na místě a bohužel i nanejvýš akutní a aktuální, když uvážíme jaké míry provázanosti i područenství již dosáhly zákony, exekutiva vč. silových složek a parlamentu. Na tomto stavu již není nic ústavního!!!

Domnívám se, že po dvacetileté tzv. demokracii nám tu vládne s odpuštěním ta nejhorší svoloč - omluva a respekt těm pár slušným a statečným, kteří to ještě trochu drží a jsou nadějí národa - ale můžeme si za to také tak trochu sami. Na politiku kašleme a tento prostor prostě přenecháváme jiným... Kdo se nad demokratickým systémem jen trochu zamyslí, rychle si uvědomí, že bez solidní participace obyvatelstva to fungovat prostě nemůže. To a mnoho jiných věcí by samozřejmě a velice jednoduše zajistila trochu osvícená výchova a vzdělání, ale na tom nemá zřejmě nikdo z kompetentních zájem...

A tak tu dnes žijeme ve státě, kde si různé zájmové skupiny přihrávají zakázky i občany jako svůj zdroj pohádkové obživy a soudní moc i silové složky jim jdou z větší části k tomu na ruku. Demagogií a pokleslou TV produkcí je vymýván mozek národa a ve prospěch pouze některých tu vládne systém poplatky-exekutor. Nikoho nezajímají jeho skutečné kořeny, podstata, souvislosti a následky. Bez solidní aktivity nás všech se to bude i nadále zhoršovat a to rostoucím tempem! Množství poplatků, různých postihů atd. roste a víme všichni, že ani nekončí, kde by měli, ale v určitých dobře připravených kapsách. Ano, tohle je v podstatě konflikt a válka, ale my jsme ji nezačali! Dovoluji si tvrdit, že horší model kapitalismu je pomalu již jen v Číně, avšak ze strategických důvodů a nutnosti udržovat si třídního nepřítele se tomu říká socialismus a jezdí se tam uskutečňovat ty největší a často nejšpinavější kšefty. Tam se kapitánům průmyslu podařilo zrealizovat svůj sen. Dřou tam lidi skoro zadarmo a bez jakéhokoli sociálního zabezpečení. Když se k tomu ještě přidá nálepka socialismus, dá se na tom vydělávat i s tím výhodně válčit zároveň.. Kdo by toho nevyužil? Pozor - čeká nás to všechny, pokud rázně a včas neřekneme dost.

Nemohu dnes na tomto místě nevzpomenout jednu smutnou aktuální situaci, a to v Thajsku. Premiér této země se rozhodl raději střílet do vlastních lidí, než vypsat svobodné volby a vyšetřit již uskutečněný masakr. No o co my ostatní a naši představitelé? Ticho a čeká se, jestli mu to projde. Vážení přátelé, v Bankoku se dnes bojuje nejen o Prahu!

Stávající politické reprezentace z negativních prvků, jež byly již zrealizovány buď tyjí dál, anebo je nahrazují a doplňují něčím ještě vyčůranějším. S jídlem roste chuť a ustupovat nemá smysl .. A tak se změnou garnitury většinou padne ta trocha dobrého co se nějak povedlo zrealizovat a zachová se to co občana svazuje, nutí ho platit a bere mu svobodu i nezávislost. Takový občan pak již nemá ani sílu ani chuť věnovat se tomu, co se děje okolo, natož s tím pak něco dělat ..  Nejhorší je svobodná vůle a zdravá mysl, tomu je třeba předcházet všemi prostředky...

Tak tedy na svobodnou mysl a silnou vůli bez strachu a se ctí! Myslím, že bychom si měli vzít příklad z Thajců i například Francouzů, kteří si nenechají všechno líbit, a měli bychom si opět vysloužit mužství, které nám uřízli na Bílé hoře. No a pokud by se mě někdo ad blížící se volby zeptal, koho tedy pro Boha v této situaci volit? Určitě to nebude ani naše spása ani z toho nebudu mít velkou radost, ale řeknu mu, že ať to beru jak to beru, tak Zeman byl (a s velkým odstupem) pořád ještě nejlepší premiér, kterého tahle země měla, a těm, co se to nelíbí... ať si vzpomenou, jak během pár měsíců skončila dekáda vytunelovaných fabrik, bank atd. a z poklesu byl najednou růst. Nedivil bych se, kdyby nám něco podobného provedl znova, ale jestli mu dáme alespoň nějakou šanci, tak to už je úplně jiná otázka a souvislosti.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře