Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ťokův průsmyk

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Pamatujete, když projížděl první americký konvoj (tedy on nebyl první, ale měl poprvé pořádnou publicitu, protože to bylo po ruské anexi Krymu), jak stáli podél ti správní a demokraticky uvědomělí lidé a mávali našim skvělým nejlepším západním osvoboditelům, zachráncům a polobohům? Měli k tomu ty nejlepší kamery a reportéry České televize, kteří se postarali, aby tento bohulibý čin nezůstal utajen žádnému televiznímu přijímači.

  • tokuv-prusmyk
  • tokuv-prusmyk

Pak projela celá řada dalších konvojů a jak už to tak bývá, publicita se snižovala, lidi si zvykali, každý už si svoje odkvákal ať už pro nebo proti, zkrátka už nebylo o čem psát ani vysílat. Nakonec to konvoje dotáhly jen do místních zpráv. 

Až doteď. 

Předevčírem se čechům povedl zase jeden majstrštyk. Zastavili udatnou americkou armádu bez jediného výstřelu v Ťokově průsmyku D1 a to použili jen obranné ženiní prostředky jako svedení dopravy do jednoho pruhu a tradičně přetížený provoz. Ani nemuselo dojít na naše útočné fábie, které dokáží znepojízdnit obrněná vozidla na několik let. Takhle se alespoň vyjadřovaly "smějící se bestie" - česká veřejnost. V diskusi se objeví jistě ještě celá řada výborných vtípků i videí. 

Ale úplně nejlepší byly ty komentáře od vysokých armádních i politických činitelů. Andrejko dal hned vědět, jak celou situaci řeší telefonováním s jakýmisi činiteli. Ozval se tradiční obránce západních hodnot Šedivý a všichni ostatní měli společný neuvěřitelný optimismus, že co čtenář nebo posluchač, to debil. 

V praxi to samozřejmě je úplně jednoduché. V zimě silničáře také nenapadne, že by mohlo sněžit a čekají na zprávy zvenku a na rozkazy shora. Tohle bylo totéž. Nikdo nevydal správný rozkaz, aby se přesun patřičně domluvil a prostě to spustili s tím, že to nějak dopadne. Jak se jmenuje ten nový ministr dopravy? Kremlík? A jak se jmenuje ministr obrany? Abych řekl pravdu, já už vlastně ani nevím. Jo, na této diverzi má svoji zásluhu Ťok, ale z druhé strany sekundovala bordelem na Obraně i Šlechtová s Rambohafíkem. 

Doufám, že si z toho Amíci vezmou správné ponaučení... Možná vám nějaký hujer i zamává. Možná u toho budou i kamery. Je dost pravděpodobné, že vás anši Andrejové a jim podobní rádi s velkou úklonou pustí na své území. I fanfáru vám zahrají. Ale už první relativně maličký průser si budete muset už vyžrat sami. Ti hujeři totiž budou jen mávat. Nikdo vám autem neuhne, nikdo vám dopravu řídit nebude, nikdo vám nic nezajistí.

A doufám, že si z toho vezmou poučení i naši protirusky a bojovně naladění spoluobčané. Mohli totiž v přímém přenosu vidět maličký miniaturní soft kousek toho, jak vypadá válečný průser a jak je to jednoduché. Kdyby došlo na opravdovou válku, tak tohle máme v jednom kuse i s mrtvolami. 

A my ostatní si můžeme říkat, že Putina vůbec není zapotřebí. Naše spřátelené armády si vystačí samy se sebou. 

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/tokuv-prusmyk

Facebook komentáře