Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tenkrát na východě

Autor Vidlák a.a.

Dnes ještě zůstaneme u tématu muslimské migrace z Běloruska, jen si to zasadíme do širšího rámce. Mimochodem... dá se to udělat ještě absurdnější? Migranti z Iráku přicházejí do EU vlastně skoro od severu. Tak mocná je dnešní doprava, která je i přes zvyšující se ceny paliv stále ještě směšně levná. Tak levná, že za pár tisíc sednete do letadla, obletíte si Jůnii z úplně jiné strany a zkoušíte jejich pohraniční bdělost z nečekaných směrů.

Problém je samozřejmě v tom, že narazili na polské slovany, kteří nemají ani hlavu ani hubu tak moc plnou lásky a mají na migraci poněkud jiný názor než soudruzi Němci. K tomu mají i jiný názor na politické neziskovky, už několik let se s lidskoprávními aktivisty nemažou a zdá se, že se teď nemíní mazat ani chudáky migranty, kterým je v Iráku tak zle, že sedli na letadlo, přiletěli do Běloruska, došli na hranici a tam zjistili, že si na cestu do nového života nevzali ani sekerku, aby si mohli pokácet strom. Inu, do letadla se nic takového brát nejspíš nesmí...

  • tenkrat-na-vychode

Lukašenko ovšem není žádný čučkař, jednak mezi migranty klidně pouští novináře, kteří tam pak natáčejí srdcervoucí scény maminek s malými dětičkami, noční jinovatku, mráz, stany, uštvané obličeje a tak vůbec. A pozor... tohle všechno tam doopravdy je. Tohle všechno není nějaké PR, tohle je realita. Všechno dohromady.

Jen tak házím do placu... Nemohli by se ti migranti nějak dostat do Ruska? Jedna taková pěkná migrační trasa vedla blahé paměti přes daleký sever - tam někde je hraniční přechod z Ruska do Švédska či Norska. Nebo tudy se jít nedá?

Každopádně jsou teď všechny strany v pěkném klinči. Poláci na jedné straně brání hranice a na druhé straně poslouchají, jak jsou zlí, nemravní, jak by měli všechny chudáky pustit do EU. Ale zároveň si všimněte, jak ticho je německá vláda. Protože kdyby Poláci odlifrovali vojsko a nalifrovali tam autobusy a odvozili by těch mizerných pár tisíc lidí na německou hranici, tak jsou soudruzi Dojčlandi v prdeli.

Jenže v Německu není žádná diktatura, jsou tam silné novinářské skupiny a jsou tam silné neziskovky, takže Poláci museli oblast na hranicích uzavřít pro novináře.

Přijde mi, že Lukašenko je na delší straně páky. Má tam Červený kříž, posílá tam nějaké potraviny a konzervy, vozí tam pitnou vodu (vsadím se, že to dělá ještě se ziskem, protože to platí někdo od nás), rozdává stany a vlastně v klidu čeká, až těch migrantů bude tolik, že přes hranice prostě přejdou. Možná po mrtvolách, ale přejdou.

Chtěl bych poprosit všechny diskutéry, aby se zdrželi siláckých řečí, jak postačí namířit kulomety a pár kulek všechno vyřeší. Nevyřeší. Já nevěřím že by normální polský vojáček byl ochoten střílet na ženské s dětmi. To se prostě nedělá a ani Izraelští vojáci, kteří s tím mají největší zkušenosti, tohle nedávají. Není snadné střílet do davu obsahujícího děti a normální chlap to spíš neudělá než udělá. Tady nepomohou žádné řeči o tom, že jde o předvoj muslimské armády a jsou to budoucí podřezávači v německých městech. Střílet do kluků kázejících kameny se ještě dá, ale střílet do holek a dětí, to zvládá v klidu jen Němec po patřičném výcviku v SS. Myslete na to, než budete v diskusi dávat panské rady, jak je nutné nepovolit. Není to totiž vůbec snadné.

Lukašenko teď navíc začíná hrozit zablokováním plynovodu Jamal... A Angela Merkelová začala rovnou dolejzat za Putinem, jeslti by třeba Báťuška s tím něco neudělal. Novináři to u nás mohou okecávat jak chtějí a mluvit o tom, jak Merkelová požadovala. Ale ve skutečnosti Merkelová prosila.

Podle mě se tahle situace dá hrotit ještě poměrně dlouho. Ještě pořád je u hranic dost místa. Ještě pořád řádně nemrzne, ještě se nepodařila žádná fotka s mrtvým dítětem. Ještě pořád není žádná ochota ojropapalášů doopravdy jednat s Putinem a Joe Zombiden od včerejška zase mluví o tom, jak chce Putin spustit invazi na Ukrajinu. Pořád ještě se dělají silácká prohlášení a nedeklaruje se žádná ochota k ústupkům.

Zajímalo by mě, jestli si tenhle tlak na EU vymyslel Lukašenko sám a nebo jestli mu to poradil Gosudar. Případně jestli mu to dal befélem.

Vidlácky bych si myslel, že situace má jen jedno řešení. Přestane se mluvit o sankcích, nastolí se nové vztahy, Lukašenko přestane brát lidi z Iráku a Německo si vezme ty, co teď jsou na hranicích. Ale předtím ještě nějaké hloučky prorazí. A zřejmě alespoň na chvíli musí přestat proudit Jamalem plyn.

Na Putinově místě bych si to totiž ujít nenechal. Soudruzi Němci dělají ofuky kolem certifikace Nord Streamu, tož vypneme Jamal a ještě to dokážeme udělat tak, aby to vypadalo, že za nic nemůžeme, že za to může Lukašenko. No nekup to... Nemluvě o tom, že všechny tyto postupy se svážou do desek a mohou se z trezoru kdykoliv vytáhnout. Na světě je dost zemí, které naše korporace rozvrátily, aby se jim tam dobře a levně těžilo. Rezervoár pro migraci je takřka nevyčerpatelný. Létání je stále levné, ti lidi si to ještě zaplatí sami... kurňa tohle je první skutečné válečné perpetum mobile.

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/tenkrat-na-vychode

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře