Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Ten Afghánistán se nám zase nějak nepovedl

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Myslím samozřejmě, nám a našim přátelům. Vlastně teď nevím, jestli bychom to podepsání míru mezi USA a Táliby vlastně neměli považovat za zradu.

  • ten-afghanistan-se-nam-zase-nejak-nepovedl

Vždyť, jak pronesl (ne)jeden moudrý muž, v Afghánistánu se prý bojovalo i za Prahu. No tak nevím, jak to teď ti naši Pražané všechno zvládnou. Z jedné strany „koróna“a z druhé s největší pravděpodobností šiky afghánských teroristů, kteří jistě co nevidět začnou vyhazovat do vzduchu mosty, Hrady a v metru se nejspíš začnou při tom všem riziku raději pěstovat žampiony.

Tož nevím, když jsem tu či onde vyslovil či napsal názor, že celá ta slavná mise proti Afghánskému nebezpečenství je vlastně kravina a nejlepší by bylo, aby si to tamní soudruzi nějak vyřídili mezi sebou a že to celé nejspíš skončí velkým průs...švihem, většina osvícených a vzdělaných mudrců mi moudře vysvětlovala, že se mýlím, že s terorem se nevyjednává, že je třeba jej vymýtit až do samotného kořene a ten kořen je prý zakopaný v těch skalnatých horách v Afghanistánu. A ty moje pochybnosti jsou vlastně takové ty připos... čecháčkovské plky, které má celý ten náš českomoravský národ zažraný v genech a že bych se měl raději sebrat a jít si dat za kolňu pár po čuni, nebo se alespoň hluboce stydět.
 
Možná měli pravdu. Možná je to fakt kvůli nám, Čechům. Protože si jistě pamatujete, že když jsme, tehdy, v té době tedy spíše jenom morálně a jistě taky trochu finančně, podporovali podporu osvobozeneckého boje a nastolení míru prostřednictvím ruských mírových holubiček, dopadlo to s nima také všelijak.
 
No a teď, když jsme zjistili, že naši tehdejší přátelé nebyli vlastně žádní přátelé ale naopak nepřátelé a našli jsme si tedy nové přátele, (kteří sice byli ještě nedávno zase našimi nepřáteli) a šli jsme jim tam vlastně v tom boji, za ty naše hodnoty, přátelsky vypomoct, dopadli tito naši noví přátelé podobně. Zjistili, že válku v Afghánistánu prostě nejde vojensky vyhrát. No, asi by i bylo, ale co potom?
 
Samozřejmě, že jistých výsledků bylo dosaženo. Několik hlav, v čele s Binem L. bylo uloveno, několik tisíc lidí bylo zabito. No a nakonec to dopadlo tak, jak jsme říkali my, hlúpí, nevzdělaní sedláci – pořádky v Afghánistánu si budou muset udělat sami Afghánci. O tom, že se jim to povede, nemám žádné pochyby. Vždyť mají v názvu nejmírumilovnější náboženství na světě. Tak jim popřejme hodně štěstí.
 

Facebook komentáře