Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Teda pane Pirku, měla jsem vás za slušného a rozumného člověka

P.S. Buďte rád, že pomřeme před důchodem na tyhle neřesti a stát ušetří na důchodech aby měl dost pro všechny vyžírky z politické, komediantské a státní scény.

  • teda-pane-pirku-mela-jsem-vas-za-slusneho-a-rozumneho-cloveka

Teda pane Pirku, měla jsem vás za slušného a rozumného člověka. Jak jsem se mohla tak mýlit.

Tuhle větu vytesat do kamene hlouposti:

„Kuřáci a obézní mají víc platit. Zkracují si život a stát na všechno nemá,“ říká Jan Pirk.

Ne, že by nebyla pravda o zkracování života, ale pokud jste vynechal feťáky a alkoholiky, postrádá vaše věta smysl.

Někdy si říkám, proč jsou všem trnem v oku právě obézní a kuřáci, když nemoci z různých závislostí jsou u nás velice pestré a daleko více ohrožující ekonomiku státu. Nebo máte pocit že narkomani, alkoholici, patologičtí hráči jsou přínosem pro státní pokladnu a nepotřebují nic od VZP?

Všechny tyhle závislosti už jsou uznány jako nemoc a já nechápu proč ponižujete zrovna obézní a kuřáky. Napadá mne docela vražedná kombinace. Tlouštík sedí na verandě, hulí jako fabrika a v ruce má rum. Na stole lajnu koksu a hraje hru za prachy na PC. Co s ním? Myslím, že byste ho měli vyškrtnout z každého pojištění a ať si platí všechno sám i s chlupama. A co vám říkají bezdomovci, kteří jsou léčeni zdarma, protože u nás na to mají prostě nárok. To je fakt na podělání. Něco shnilého je v našem státě.

Za další byste měl vědět, že nejvíce zkracuje život stres, deprese a vyhoření z přemíry práce. To je novinka pro pana „Profesora“. Tahle doba je naprosto nevyhovující ze všech stran pro zdraví lidí. Chcete aby jedli zdravě a vyhnuli se obezitě, ale řekněte mi, kdo na to má živit se zeleninou a ovocem nejlépe v Bio. To si mohou dovolit frajeři s červeným motýlkem, ale ne ti tam dole. Navíc obezita řádí spíše mezi chudší vrstvou. Čím to asi je? Řekla bych že nekvalitní stravou, sedavou prací u všech těch ponižujících, otrokářských linek s dvanáctihodinovou pracovní dobou. Pak chudák doleze domů nají se a jde spát, aby zase mohl jít další den makat jako mourovatý za pár kaček. To se to pak vesele tloustne.

Obezita

V České republice v dospělé populaci je 52 % obézních, z čehož 35 % spadá do kategorie nadváhy a 17 % do kategorie obezity. K nadměrné hmotnosti našeho národa přispívají více muži než ženy, neboť nadváhu má téměř 60 % mužské populace a 47 % připadá na ženy.

Kouření

V důsledku nemocí, které kouření způsobují, ročně zemře 18 000 pacientů. Nejvíc, a to 8000, na nádorová onemocnění, 7000 na srdeční infarkt a mozkovou mrtvici, 2000 na nemoci respirační a tisíc z jiných důvodů. V ČR kouří asi o 2 300 000 lidí.

Alkohol

Alkohol zabíjí víc lidí než ostatní drogy. Půl miliónu Čechů je na něm závislých. Na nemoci způsobené chronickým pitím alkoholu zemře v ČR ročně asi 4000 mužů a 2000 žen. Podle průzkumů je u nás kolem 640 000 pijáků. Docela slušné číslo

Drogy

Lidí závislých na pervitinu za poslední léta neustále přibývá. Podle průzkumů je jich kolem 50 000, ale já pochybuji, že tohle číslo odpovídá skutečnosti.

Automaty

V Česku přibývá lidí se závislostí na hraní automatů, internetových hazardních her či na sázení. Podle odborných odhadů jich loni mohlo být až 120.000. Problémy s hraním mohlo mít přes půl milionu Čechů a Češek. Celkem lidé v hazardních hrách minulý rok prohráli 39,3 miliardy korun. Průměrný dluh hráče dosahoval 1,2 milionu korun. Uvádí to výroční zpráva o hazardním hraní za rok 2016, kterou zveřejnilo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti. V roce 2014 bylo problémových hráčů 440.000, závislých pak kolem 100.000.

P.S. Buďte rád, že pomřeme před důchodem na tyhle neřesti a stát ušetří na důchodech aby měl dost pro všechny vyžírky z politické, komediantské a státní scény.

zdroj:

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře