Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Stanou se z Ukrajinců Kurdové?

Národ bez vlastního státu? Na první pohled bulvární titulek, ale ne tak nereálný. O Kurdech víme, že jsou velkým národem, který nemá vlastní stát. Mohli by takto skončit Ukrajinci? Polský prezident Duda již blouzní o jakési "konfederaci" jednoho státu s Ukrajinci. Poláci se stále více zajímají o Lvov (historicky polsko-židovské město, 30. léta 20. století - 64 % Poláků, 24 % Židů).

Někteří Ukrajinci ve Lvově se zbavují nemovitostí v centru města z obav, že by mohlo dojít k restituci a historické budovy by připadly původním majitelům (před 2. světovou válkou), pokud jejich příbuzní ještě žijí. Západ Ukrajiny je tak nakloněn Polsku i s perspektivou evropské perspektivy (ne nadarmo Poláci přijímali Ukrajince po milionech, bylo to účelové). Poláky a Ukrajince nedrží pohromadě vzájemná láska, ale nenávist k Rusku (masakry na Volyni si zatím vzájemně odpustili).

  • stanou-se-z-ukrajincu-kurdove

Část jihovýchodní Ukrajiny je již pod ruským vlivem, region je bohatý, i když nyní značně zničený, zavádí se rubl, ruské osnovy ve školách, nikdo (ani on) nevěří bludům komika Ze, že znovu obsadí Donbas a Krym, ale bojového ducha ukrajinské armády musí udržovat i lží.

Zbývá střed Ukrajiny - oblast kolem Kyjeva, vnitrozemí, věřím, že alespoň tato oblast si zachová ukrajinskou státnost, ale doufám, že ne jako americký protektorát ve stylu Kosova s americkými vojenskými základnami, to by asi zase překáželo sousedovi a konflikt by byl opět nevyhnutelný, pak by se z Ukrajinců opravdu mohli "stát" Kurdové, národ bez vlastního státu.

Miliony Ukrajinců roztroušených po celém světě, ale zejména v Evropě, bohužel nevidí svou budoucnost ve válkou rozvrácené, rozkradené, zkorumpované a navenek chudé Ukrajině (nebo v tom, co z ní zbylo). Není to snadná volba. Válku na Ukrajině nemohou Rusové zcela prohrát, ale Ukrajinci bohužel ano. Bez ohledu na to, kolik zbraní ze Západu budou Ukrajinci mít , každý den války znamená stovky či tisíce mrtvých, vdov, sirotků... Mlýnek na maso; do posledního Ukrajince, jako by nikomu na jejich životech nezáleželo... Ukrajinci nadále houževnatě zastupují USA ve válce s Ruskem. Západ počítá s převratem v Rusku, nebo dokonce se smrtí Putina. Ani tyto okolnosti nebo sankce však politiku Ruska nezmění. Je pozdě, diplomacie selhala už před konfliktem, ale i teď slouží jen hloupé propagandě.

Navzdory siláckým řečem EU se Ukrajina stává pro Evropu stále větší zátěží, Evropa přichází o levné energetické suroviny z Ruska, posílá miliardy eur do černé díry na Ukrajině a nadšení a vítání migrantů z Ukrajiny slábne. Bulhaři se už snaží vystěhovat ukrajinské migranty (asi 90 000) z hotelů na pobřeží, byznys je byznys... Ukrajincům se pochopitelně nechce od moře (přece jen se blíží léto) a Ukrajina nebude mít ani perspektivní moře. USA už nemají chuť posílat zbraně na Rusko... Zelenského hrdiny z Mariupolu, které skvěle "evakuoval", čeká v Rusku soud a možná i trest smrti...

Ukrajina potřebuje mír, dost bylo komika (ostatně na Slovensku dobře vidíme, co se stane, když se k moci dostane egocentrický maniakální "šašek").

zdroj: https://miroslav1.blog.pravda.sk/2022/05/31/stanu-sa-z-ukrajincov-kurdi/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře