Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Šok; jaký je rozdíl mezi Václavem Klausem a Ferdyšem Pištorou…?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Nechápu to; jak může ústřední euroskeptik, exprezident ČR Václav Klaus, změnit tak diametrálně svůj názor.. Prý vážně uvažuje o tom, že bude příští rok kandidovat za ODS do Evropského parlamentu. Údajně by se mohl stát předsedou skupiny Evropských konzervativců a reformistů. Bude se moci poté podívat do očí irskému milionáři Declanu Ganleymu…?

 
 

 

  • sok-jaky-je-rozdil-mezi-vaclavem-klausem-a-ferdysem-pistorou

Nebo snad je za tím obava, jak rozhodne šéf Ústavního soudu Rychetský a trochu ho přimět vidět věci i z jiných úhlů? A nyní výběr páně Klausových euroskeptických výroků, tragickomických jednoaktovek a žulově pevných postojů. Václav Klaus se hlavně statečně jako prezident ČR v listopadu 2008 na oficiální návštěvě Irska označil za disidenta Evropské unie. Setkal se též s Declanem Ganleym, kterého rovněž označil za disidenta EU. Popřál úspěch jeho hnutí Libertas. “Ratifikace této smlouvy měla skončit ihned po irském referendu,” mínil český prezident. “Lisabonská smlouva byla jednoznačně a demokraticky zamítnuta a je třeba to respektovat,” uvedl v Irsku dále Klaus.

“Jak se můžete scházet s člověkem, o němž není jasné, kdo ho platí? Ve vaší funkci se s ním nemáte co scházet. Je to muž, jehož finance pocházejí z problematických zdrojů a chce je nyní použít na financování své volební kampaně do EP,” reagovali předseda Evropského parlamentu (EP) a šéf delegace Hans-Gert Pöttering na Klausovo setkání s Declanem Ganleym. „Nevidím žádný důvod, abych se s ním nemohl setkat, snad ještě do té míry máme v Evropě demokracii. Vím, že můj předchůdce Václav Havel se také rád setkával s disidenty v různých zemích. Takže já se teď setkávám s disidentem EU a já se mezi ně počítám,“ prohlásil Klaus.

A dnes údajně chce pokračovat v politice Mirka Topolánka, který s ODS vstoupil do trojkoalice EU. Vedle britských konzervativců jsou v ní i zástupci polské strany Právo a spravedlnost. Tento rozhodný euroskeptik by mohl být z titulu šéfa frakce i místopředsedou europarlamentu. Zkrátka bez politiky mu to nejde, tak chce do politiky evropské. Bude zvolen? A když, tak jak ho přivítají v Bruselu? Zapomněl už, jak ho „vybučeli“, když vystoupil v únoru 2009 v Parlamentu EU v Bruselu? Nikoho nepřekvapil, každý, kdo by čekal, že bude Evropskou unii chválit, se spletl. Jedině že by neznal Klausovou zásadovost.

“Získali jsme trpkou zkušenost, kde není opozice, ztrácí se svoboda, politické alternativy proto existovat musí,“ řekl Klaus a EU označil za revoluční experiment a situaci v ní za demokratický deficit, což vede k potlačování trhu a podpoře centralizace. Jak si to mohl ten hulvát dovolit, ohrožovat jejich třistatisícové platy? Proto během projevu Václava Klause europoslanci demonstrativně odcházeli z jednacího sálu, jiní zůstali a bučeli či nepříliš zdvořile hlučeli.

Asi se během svého prvního pracovního dne levicový prezident Miloš Zeman vystrašil, že ještě ani nazačal pořádně vládnout a už by si měl znepřátelit Senát, co by ho mohl žalovat pro velezradu jako Václava Klause. Proto řekl, že nikdy žádná amnestie a že i když nemsuí podepíše doplněk Lisabonské smlouvy, který se týká nového záchranného fondu eurozóny - Evropského stabilizačního mechanismu (ESM), co ho měl Klaus za zrůdnou a absurdní věc a odmítl ho podepsat přesto, že byl schválen parlamentem a k podpisu jej vyzval Senát.

Opravdu prezidentovi Zemanovi nevadí, že se míní podřizovat EU pod vedením nynějšího socialisty a bývalého předsedy Portugalské komunistické strany pracujících - Revolučního hnutí strany proletariátu José Manuela Barrosa, maoistickému strůjci další neokomunistické utopie, že Evropský parlament může existovat bez opozice? Kolik roků žil český národ v takovém státu jedné strany a jak to dopadlo? Jak si s tímto "parlamentním systémem" poradí Václav Klaus? Že Evropský parlament je něco jiného než samotná Evropská unie a že s případným vstupem Klause do EP se změní i jeho vztah k EU? Vlastně, v jakékoli změny Váslava Klause už věřím... po dnešku...

Divíte se? Evropská unie je především velký moloch, v němž našli skvělou obživu 754 europoslanci (SRN - 99, Francie 74, Itálie a Velká Británie 73, Malta, Kypr a Estonsko mají dle prezentované rovnosti po šesti zástupcích), jejichž platy jsou skoro dvojnásobkem příjmu českého premiéra. To už stojí za zuřivé obhajování Lisabonského elaborátu… Klaus se rovněž přel s bývalým ministrem zahraničí Cyrilem Svobodou, který mu vzkázal, že o EU nic neví, přel se též s bývalým premiérem Paroubkem, který mu chtěl zakázat cesty do zahraničí, pokud nebude držet proevropský kurs vlády…

Všem jim Klaus odpustil? Přestože se kvůli LS, EP a EU strhla nejen u nás nenávistná protiklausovská hysterie. Stačí si přečíst titulky článků a blogů: “Zrůdný gauner, terorista a sprostý vyděrač Klaus, Klaus hraje s Evropou poker, karty má ale falešné, Evropské bahno pohlcuje Klause, Soudruh Klaus v Moskvě, Velezrádce Klaus, nebo nebeská kráva Gajdůšková, Já píšu Vám, graždanin Klaus, Václav Klaus a KGB, Parlament by měl napravit svoji chybu volby a měl by Klause zbavit pravomoci…”

Nepřipomíná si, že Evropskou unii charakterizuje uctívání demokracie a k ní sedí nejlépe Sokratův výrok: “Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce, a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie…”

Nové snahy o nový státní útvar; myšlenky, zavrhujících tradici a odporujících staletým evropským zkušenostem. Vše, co existovalo, je negováno, nová elita zakládá nový svět, a činí tak bezohledně, přesvědčena o svých pravdách, zcela chybných. Dospělo se do fáze nových ideologií, jež nakonec vedou k totalitě. A toto vše chce aktivně podporovat Václav Klaus, pragmatik a prognostik, co měl vždycky pravdu?

“Naším současným cílem je nenechat se rozpustit v Unii. Nechci evropský pas. Já nemám důvod tančit a zpívat v ulicích. Náš vstup do EU představuje složitý problém, který s sebou přinese výhody i nevýhody. Radikálně změní naši budoucnost a nebude to jenom v dobrém,” prohlásil Václav Klaus v rozhovoru pro francouzský deník Le Figaro. Když pak vstup do Unie skutečně nastal, nemohl zvolit symboličtější gesto, než jaké udělal, když vystoupal na mytickou horu Blaník. Ta je od pradávna spojena s pověstí o dřímajících rytířích, kteří Česku vyrazí na pomoc, až bude zemi nejhůře.

Zde prezident “oslavil” vstup naší země do unijních struktur a přesně o půlnoci si po proslovu, přenášeném TV Nova, připil tradičním českým pivem. „Chci vyzvat všechny z vás ke svornosti, varovat před nepřiměřeným očekáváním, po němž může následovat deziluze.” A deziluze je tady ve vší své parádě. Před několika dny ji ještě kritizoval ze svého Institutu v USA. Že by chtěl oslnit Ústavní soud, aby ho neodsoudil za velezradu...?

Inu, jaký je rozdíl mezi Václavem Klausem a Ferdyšem Pištorou? Chce snad Klaus následovat politiky, kteří si z EU dělají jen dobrý byznys? Evropský prezident Herman Van Rompuy a předseda Evropské komise José Barroso letěli do Ruska z téhož místa a skoro v téže době. Přesto k tomu potřebovali dvě letadla. A stejně se i vraceli. Za tímto mrháním je podle britského deníku The Daily Telegraph rivalita obou mužů… Nebo k nim přibude třetí…? Topolánek četl projev, občas něco plácl a získal Pyrrhovo vítězství…

Vzpoura všeho schopných šašků a špína české ubohosti… 

Je Nobelova cena za mír bez ceny aneb Alfred se v hrobě obrací…?

Potkal jsem kamaráda, aneb Překlad Lisabonské smlouvy z “bruselštiny”…

Klaus je fakt “velezrádce”, když z přinucení podepsal Lisabonskou smlouvu…

Facebook komentáře