Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Skandál v USA: Živnostník nedoplnil zboží ve svém obchodě, rabující dav odešel naštvaný!

Ke zcela nepochopitelnému případu lhostejnosti, ignoranství a svým způsobem až rasismu, který šokoval všechny slušné obyvatele USA, došlo minulý čtvrtek v americkém městečku Conway ve státě Arkansas.

  • skandal-v-usa-zivnostnik-nedoplnil-zbozi-ve-svem-obchode-rabujici-dav-odesel-nastvany

Zdejší podnikatel, Thomas Smith (54 let), majitel prodejny s mobilními telefony, patrně dosud ne tak zcela pochopil a patřičně si osvojil všechny aktuální změny v myšlení a uvažování, ke kterým v posledních dnech a týdnech postupně dochází u drtivé většiny obyvatel USA, v souvislosti s květnovým úmrtím George Floyda v Minneapolisu.

Jak jinak si totiž vysvětlit skutečnost, že podnikatel Smith, ač moc dobře věděl o předem avizovaném, náležitě ohlášeném a celým zastupitelstvem města Conway schváleném rabování v centru města, kde se nachází i jeho provozovna, přesto svůj obchod včas nepředzásobil dostatečným množstvím zboží, tak aby byla uspokojena poptávka většiny rabujících, chcete-li, aby se dostalo úplně na všechny.

"Vraceli jsme se právě z východní části města, kde jsme během dopoledne úspěšně strhli čtyři sochy našich místních, ještě donedávna význačných osobností - dnes již tedy rasistů a zdemolovali další tři pamětní místa, věnovaná právě jim," vysvětluje 23letá Olivia Burnsová, hlavní organizátorka protestů ve městě Conway a dodává. "I následné rabování v centru města, které, jako již tradičně, následuje vždy po každém úspěšném stržení sochy, či zničení památníku, probíhalo naprosto bez problémů.

Podnikatelé, nejenže dostatečně předzásobili svoje obchody zbožím, aby se dostalo na každého z nás, ale všichni též stihli naplnit novou městskou vyhlášku, platnou od 1.7. 2020, která jim přikazovala vyměnit dosavadní standardní skleněné výplně ve svých výlohách a vstupních dveřích a nahradit je jejich bezpečnou alternativou, tak, aby se nikdo z nás při jejich rozbíjení vážně nezranil, tak jako se nám to velmi často stávalo v průběhu celého června.

Bohužel, bezproblémový průběh našeho rabování skončil právě v okamžiku, kdy jsme vnikli do prodejny Thomase Smithe. Nejenže jsme tam nenašli dostatečné množství mobilů - co si vybavuji, odnesli jsem si jich odtamtud všehovšudy pouze kolem 450 kusů, ale hlavně se vůbec nejednalo o nejnovější modely, ale o modely staré třeba i tři měsíce!" vysvětluje naštvaně až rozzuřeně, jinak sympatická, Olivia Burnsová. 

Skandální přístup Thomase Smithe ovšem nekritizují pouze rabující, ale současně i jeho kolegové podnikatelé. "Vůbec nechápu, co si od toho sliboval, co tím sledoval," vysvětluje jeden z místních živnostníků, 48letý Frank Davis, majitel prodejny s televizory. "Přece, když více než týden dopředu vím o rabování ve čtvrti, ve které se nachází moje provozovna, tak ji včas a dostatečně předzásobím, to dá rozum. A když říkám předzásobím, tak tím myslím opravdu předzásobím, tedy žádné čtvrt roku, nedejbože půl roku staré modely, ale samozřejmě úplně to nejnovější zboží. Co by si o nás potom rabující vůbec pomysleli?" 

Se slovy pana Davise se ztotožňuje i jeho manželka, paní Elizabeth, provozující jen o pár metrů dál prodejnu s oblečením a s obuví. "Musela bych se hanbou propadnout, kdybych měla rabujícím nabízet nějaké aušusové zboží pochybné kvality. Ostatně, podívejte se tady na slečnu Burnsovou, vše co má na sobě, je ode mě. A uznejte, že vypadá skvostně!" 

"To je pravda," souhlasí Olivia Burnsová a dodává. "Právě v obchůdku paní Davisové se mi rabuje opravdu skvěle! A nejenom mně, chválí si ji i moje ostatní rabující kolegyně. Má opravdu úžasný výběr zboží. Navíc, vše moderní, ve všech možných velikostech, v mnoha barevných kombinacích. Přesně takhle by to mělo vypadat úplně všude, ve všech provozovnách. Skutečně, velmi dobrá práce, paní Davisová!" 

A jak se k celé situaci postavil její hlavní viník, 54letý Thomas Smith? Po 48 hodinách, strávených v policejní cele, po dalších 48 hodinách, strávených absolvováním nezbytného školení v prostorách sociálně správního odboru conwayské radnice a po zaplacení pokuty ve výši 10 000 dolarů nakonec i on sám, zcela dobrovolně, bez jakéhokoliv donucování, uznal svou chybu.

"Nechápu, jak jsem mohl být vůči rabujícím tak sobecký, tak nezodpovědný, tak lhostejný," uvědoměle vysvětluje již vyrovnaný a se zřetelným pocitem štěstí, klidu a míru ve své duši, pan Smith. "Nebyl v tom ode mě žádný zlý úmysl, to vůbec ne. Po zkušenostech z předchozích šesti červnových vyrabování mé prodejny jsem měl zkrátka za to, že mám svůj obchod dostatečně předzásobený, tak abych uspokojil potřeby všech rabujících.

Bohužel, nakonec se ukázalo, že tomu tak nebylo, že jsem zájem o moje zboží ze strany rabujících spoluobčanů hrubě podcenil," zpytuje svoje svědomí pan Smith.

"Ale již jsem se poučil!" dodává vítězoslavně na úplný závěr a právě přijíždějící a přímo před jeho provozovnou zastavující tři dodávky a dva kamiony společnosti Apple dávají tušit, že tentokrát si rabující přijdou v jeho obchůdku opravdu na své...

Autor: Filip Fuchs

Zdroj: https://filipfuchs.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=754338

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře