Avakov a židovský oligarcha Kolomojskij jsou podezřelí mimo jiné z podílu na únosu a zavraždění ruských válečných zpravodajů. Kolomojskij zároveň patří mezi nejbohatší Ukrajince a spolufinancuje "protiteroristickou operaci" ukrajinské vlády na východě země. Jeho baštou je Dněpropetrovsk, z něhož učinil díky svým miliardám údajně bezpečné město. Dnes už ale není pochyb, že na Ukrajině šlo o fašistický státní převrat v režii Pravého sektoru a Banderovců ze strany Svoboda, podporovaných EU a USA. Nově vzniklý ”prapor Donbas” je totiž součástí dobrovolnické jednotky zvané Dněpr, jejíž vytvoření počátkem dubna oznámil ministr vnitra Arsen Avakov jako ”odpověď diverzantům, neoznačeným ozbrojencům a jiným banditům, jejíchž úkolem je ohrožovat celistvost Ukrajiny”.

Kdo je Igor Kolomojskij, hlavní šéf ukrajinské mafie? Vlastní metalurgický průmysl, banku a v roce 2011 převzal i sektor plynu. Oligarcha dává odměnu 10 000 dolarů za každého „Moskala“ chyceného v baště jeho moci v Dněpropetrovsku. Vypsal rovněž veřejně „soutěž“ o sto milionů dolarů za odstranění Vladimíra Putina, který mu na východě Ukrajiny zkřížil plány na její úplné ovládnutí. Nabídl též milion dolarů za hlavu bývalého poslance a kandidáta na prezidenta Olega Carjova, kterému minulý týden nechal zapálit dům. Kyjevská pučistická vláda ho za tyto a mnohé další „zásluhy“ jmenovala guvernérem Dněpropetrovské oblasti. Není proto divu, že při organizování a provedení masakru v Oděse sehrál i se svou soukromou armádou „Dněpr-1“ významnou roli. Má však daleko širší zázemí a mezinárodní „krytí“. Jako členy správní rady svého plynového holdingu rekrutoval syna amerického vicepresidenta Joe Bidena, a Devona Archera, spolupředsedu finanční komise pro prezidentskou kampaň Johna Kerryho v roce 2004. John Kerry–profesionální “kazisvět”...

V únoru 2012 vytvořený tak zvaný Evropský židovský parlament (EJP) uspořádal v Bruselu své první valné shromáždění. Činil si nárok na to, že zastupuje židovské komunity 47 zemí. Kolomojského a Rabinoviče však Židé obvinili z pokusu roztříštit evropské židy, kteří jit mnoho let mají své zastoupení na kontinentální úrovni – Evropskou radu židovských komunit. Její vůdci uveřejnili otevřený dopis, ve kterém vyzvali Evropský parlament a představitele EU, aby považovali EJP za „iniciativu dvou soukromých podnikatelů z Ukrajiny“ a nic víc. Skandální charakter této záležitosti byl dodatečně potvrzen, když se mezi židy začaly šířit zvěsti, že v roce 2010 se Igor Kolomojskij a ukrajinský židovský filantrop a obchodník Vadim Rabinovič pokusili prostě si Evropskou radu židovských komunit „koupit“, a podle ukrajinského zvyku řešit veškeré záležitosti pomocí peněz. Členové vedení ECEO Kolomojským nabídnutých 14 milionů dolarů, výměnou za post prezidenta této organizace odmítli a na znamení protestu rezignovali, čímž zablokovali přechod ECEO pod kontrolu dvou výše jmenovaných ukrajinských magnátů.

Finanční magnát Kolomojskij poté ze své kapsy zaplatil palivo do vojenské techniky, aby vůbec ukrajinské transportéry a vrtulníky ruské výroby mohly vyjet a vzlétnout k boji s proruskými separatisty; přišlo ho to asi na pět milionů dolarů. Muška jenom zlatá, jednapadesátiletý oligarcha je třetím nejbohatším Ukrajincem a podle Forbesu má majetek za tři miliardy dolarů. "Kolomojskij je podvodník a padouch," řekl Vladimir Putin, na oplátku o něm Kolomojskij tvrdí, že je schizofrenní skrček, který žije mimo realitu. Kolomojskij založil speciální polovojenské oddíly, které financuje z vlastní kapsy, aby se proruské bouře z Charkova, Doněcku, Luhansku či Oděsy nepřelily také do Dněpropetrovsku, kde se však mluví pouze rusky. Proto tam bylo přesunuta i ambasáda Česka, což vyhovuje našemu statečnému ministru zahraničí Zaorálkovi, mistru světa v submisivitě; po podlézání Číně se nyní hrbí i před dněpropetrovským oligarchou, co mu určitě vyplatí i patřičně masné diety...

Revoluce „požírá své děti“. Po neúspěšné prezidentské kandidátce Tymošenkové je zde i vůdce Pravého sektoru Dmytro Jaroš, jenž rovněž zkrachoval při pokusu o křeslo ukrajinského prezidenta, a paradoxně žádal demisi úřadujícího ministra vnitra Ukrajiny Arsena Avakova a zatčení všech, kdo se podíleli na zabití koordinátora hnutí Alexandra Muzyčka, který byl zastřelen nedaleko jedné kavárny u Rovna. Na jeho těle byly nalezeny stopy hned několika střelných zranění. Brutální pohlavár extremistů, pod “bojovým” jménem Saška Bilyj, velel bojůvkám radikálů na Majdanu a západní Ukrajině. Věci dostávají rychlý spád; vyšetřovací výbor Ruska zahájil trestní stíhání také předáka ukrajinské nacionalistické organizace Pravicový sektor Dmytra Jaroše. Důvodem byly „veřejné výzvy k teroristické a extremistické aktivitě za využití masmédií“, oznámily webové stránky Vyšetřovacího výboru. Podle názoru vyšetřovatelů vyzýval Jaroš protiruské síly k extremistickým akcím na území Ruska.

Není proto překvapivé, že jako první byl speciálními policejními jednotkami „odstraněn“ právě jeden z hlavních vůdců Pravého sektoru Oleksandr Muzyčko. Jako polní velitel se zúčastnil čečenské války, měl bohaté bojové zkušenosti a při nespokojenosti s „dělením kořisti“ by mohl začít mluvit, nebo dokonce vytvořit partyzánské oddíly a pokusit se Jaceňukovu vládu svrhnout. Tyto obavy zřejmě rozhodly o jeho likvidaci. V noci 25. března, v průběhu operace speciálního komanda “Sokol”, byla obklíčena restaurace nedaleko Rovna, kde se „Saško“ se svými tělesnými strážci právě nacházel. Ti, kdo ho zavraždili, se přesvědčili, že nemá neprůstřelnou vestu, a pak ho dvakrát střelili do srdce. Holt, Majdan se vším všudy, jak vyšitý…

Za vším hledej Avakova, který vzápětí rezolutně požadoval, aby jeho bývalý kumpán Pravý sektor a všechna podobná seskupení odevzdaly zbraně. “Veškeré podobné formace budou považovány za protiprávní a podle toho s nimi bude naloženo. Postup bude tvrdý a rozhodný,” uvedlo ministerstvo. Jejich obavy také pramení z vyšetřování válečných zločinů, kterých se na východě za poslední měsíce dopustili. Právě včera byli dva z nich Arsen Avakov a Igor Kolomojskij ruskou prokuraturou obviněni z válečných zločinů a započalo jejich vyšetřování. Oba jsou podezřelí z trestných činů organizace vražd, používání zakázaných prostředků a způsobů vedení války a únosů, které na jejich příkaz prováděli členové Národní gardy a Pravého sektoru, stejně jako bojovníci speciálních jednotek Dněpr.

Součástí obžaloby je i dělostřelecká palba na Slavjansk, Kramatorsk, Doněck, Mariupol a další zdecimovaná města, kde v rozporu s mezinárodním právem úmyslně nechali zabíjet neomezený počet civilistů pomocí raketometů "Grad", leteckých raket a další munice. Dále je ruská prokuratura viní z toho, že zorganizovali únosy řady ruských novinářů. Jedno je ale prakticky dnes již jisté. Po zločinech, kterých se Kyjev na východě země dopustil, jednotná Ukrajina již není možná.

Jsou však i pozitivní zprávy; Rusko a Ukrajina se včera domluvily, že ani jedna ze stran nebude žalovat druhou u Stockholmského soudu. Oznámil to šéf Gazpromu Alexej Miller; podle jeho slov ukrajinská strana přijala cenu ruského plynu navrženou Evropskou komisí na úrovni 350 až 390 USD za jeden tisíc krychlových metrů. Následně dostalo Rusko od Ukrajiny 786,4 milionu USD na účet zaplacení plynového dluhu za únor a březen. Bylo přijato rozhodnutí odložit termín zavedení zálohové platby za plyn pro Ukrajinu z 3. na 9. června.

Inu, oligarchové vládnou světu; Berlusconi, Kiska, Porošenko, Kolomojskij, Babiš... Naše peníze, vaše svoboda, demokracie a předplacené štěstí ve jménu hvězd a pruhů, jen pozor na žloutenku z Pekingu...

Jen lžou, kradou, vraždí

Berlusconi, Babiš, Kiska, Porošenko…?" target="_blank">


">