Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Rusové jsou zabedněnci

4.8.2022

V souvislosti s válkou na Ukrajině se pravidelně objevují zprávy o ruských selháních v armádě, která je na pokraji rozkladu. Není se co divit, když jsou Rusové podle výzkumu svých vědců vlastně úplní hlupáci.
Ruská agrese proti Ukrajině vyvolala oprávněnou kritiku. Rusko napadlo sousední stát z velmocenských důvodů, aby zabránilo jeho vstupu do NATO a EU. Evidentně považuje Ukrajinu za svou sféru vlivu, kde se musí ruská politika respektovat. Kolem ruské invaze však existuje i druhá stránka věci, a tou je propaganda. Ta proukrajinská dělá z Ruska zemi zcela zaostalou a ruskou armádu za neschopnou. Situace na bojiště sice není pro Ukrajinu příznivá, ale každou chvíli čteme o nějaké úspěšné ukrajinské akci proti ruské armádě.

  • rusove-jsou-zabednenci

V Rusku samotném byl zveřejněn průzkum názorů ruské populace o znalostech ruské populace a výsledky jsou zajímavé. Třetina Rusů si myslí, že Slunce obíhá kolem Země a že dinosauři žili na Zemi spolu s lidmi. Z výzkumu tak plyne, že co Rus, tak skoro exot anebo úplný exot.

Takže se podívejme do USA. Čemu věří lidé tam?

  • 1 ze 4 Američanů věří, že bůh rozhoduje o výsledcích fotbalu
  • 51 % lidí tvrdí, že bouřka ovlivňuje data uložená na "cloudu"
  • 1 ze 4 Američanů (25 %) si je jistý, že Slunce obíhá kolem Země
  • 1 z 10 lidí si myslí, že zkratka HTML je sexuálně přenosná choroba

Takže USA jsou na tom, co se otáčení Slunce kolem Země týče, o 8 % lépe! Prostě pokroková velmoc.

Za povšimnutí ale stojí i neochota Západu jednat s Ruskem o situaci na Ukrajině. A ti politici, třeba i bývalí jako německý kancléř Gerhard Schröder, kteří se sejdou s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, jsou „zástupci ďábla“. Pokud si Schröder navíc dovolí pochválit bývalou kancléřku Angelu Merkelovou za to, že nepodpořila vstup Ukrajiny do NATO a vyzývá k ústupkům vůči Rusku a k ukončení války, je to „putinovec“ a měl by lézt „kanálama“.

A pokud ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj věří, že mu komunistická Čína pomůže „zatlačit“ na Rusko, kruh absurdních politických postojů se uzavírá a na Ukrajině dál umírají lidé na obou stranách konfliktu. Jeden z posledních odhadů už hovoří o tom, že na obou stranách zahynulo přinejmenším sto tisíc osob. Válku nebude možné bez jednání s Ruskem ukončit. Hrozí, že Rusko nejen že udrží stávající okupované oblasti, ale postoupí i jinde. Je to opravdu ta správná politika nechat Ukrajinu krvácet? O tom velmi pochybuji.

Autor: Jan Bartoň

Zdroj: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=790205

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře