Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

QR kód nemůže být zárukou bezinfekčnosti

Božena Weitingerová

Dlouhodobě mám VELMI pozitivní vztah k Rusku (přímo miluju jazyk, literaturu a vůbec kulturu, nemluvě o obdivu za roli SSSR v Druhé světové válce a vděku za osvobození naší vlasti v roce 1945). A to vše až natolik, že se dokonce musím občas kontrolovat, zdali nesklouzávám k nekritickému obdivu všeho ruského a sovětského.

V poslední době se mi ale Rusko začíná poněkud vzdalovat, když čtu zprávy o tom, jak tam postupují vůči neočkovaným jedincům. Lidé, kteří proti očkování vystupují aktivně, tam dokonce už čelí trestní odpovědnosti. V tlaku na neočkované jsou tedy dokonce v něčem dál než Západ.

  • qr-kod-nemuze-byt-zarukou-bezinfekcnosti
  • qr-kod-nemuze-byt-zarukou-bezinfekcnosti

Snažím se o věci hodně přemýšlet a v skrytu duše doufám, že vše má nějaký hlubší smysl, který mi prozatím uniká. Jako tonoucí stébla se chytám myšlenky, že ruské vakcíny jsou přece jen kvalitativně někde jinde než vakcíny západní, a tudíž je SKUTEČNĚ v bytostném zájmu obyvatelstva co nejvyšší míra proočkovanosti, kterou ruští "antivaxeři" zlomyslně torpédují.

Naštěstí jsou v ruských oficiálních kruzích politici, kteří se snaží tomuto trendu čelit a bránit práva občanů na svobodnou volbu, zdali se nechají či nenechají očkovat.

Natalja Poklonskaja patří k odpůrcům povinného očkování a zavádění segregace pomocí QR kódů: "Souhlasím s tím, že by nakažení neměli roznášet mezi lidmi tento virus, ale QR kód přece nemůže být zárukou bezinfekčnosti", píše na své osobní stránce na Facebooku. "Začíná to zákazem vstupu neočkovaných do obchodů a v budoucnu to může skončit tím, že se začnou budovat speciální obce a města pro neočkované."

Nezbývá než se tiše modlit za to, aby v Rusku převládl rozum a nesklouzli tam nakonec k podobnému koronafašismu či vakcinacismu, jakého jsme svědky na Západě. Moje naděje se upínají k prezidentu Putinovi osobně, i když vím, že jeho pozice není snadná a má proti sobě silnou liberální opozici, a to i v řadách vlastní strany.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře