Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Putinův nový “Zbrojař”! Seznamte se! USA nemají radost z jeho jmenování!

14 března, 2023

Michael Svatoš

Včera 13.března bylo oznámeno, že čínský prezident již příští týden vyrazí na poradu do Kremlu! České rádio před letošními vánoci, když se objevili spekulace, že Xi přijede na jaře za Putinem, hlásalo, že: Pokud by čínský prezident do ruské metropole skutečně přicestoval, dal by tím Peking veřejně najevo podporu Ruska, které vede válku na Ukrajině.

Ještě před tím, zase česká média hlásila, že Xi Jinping se Putinovi vymlouval, že nemůže do Moskvy přicestovat, a hlásila, že Peking nechce jitřit vztahy s USA!

putinuv-novy-zbrojar-seznamte-se-usa-nemaji-radost-z-jeho-jmenovani

Nejzajímavější na návštěvě Xi Jinpinga v Kremlu bude, zda sebou přiveze nového, v neděli 12.března jmenovaného ministra obrany Číny Li Shangfu! Li Shangfu má velmi srdečné vztahy s ruskými generály a s ruským vojensko-průmyslovým komplexem. Kdo je tedy Li Shangfu, a co prosazuje, bude obsahem dnešní analýzy!Li Shangfu je zastáncem vyzbrojování Ruska. Je, stejně jako jeho otec, generál a hrdina Čínské Rudé Armády z bojů proti Japoncům a Kuomintangu, technicky mimořádně erudovaný. Jeho otec (foto níže) jako velitel speciální 300 tisícové železniční armády za Mao Ce-Tunga postavil moderní čínský zázrak – železnici Dlouhý pochod (1100km) v mimořádně obtížném horském prostření mezi městy Chengdu-Kunming. Tato železnice je tak slavná, že ji OSN zařadilo mezi tři největší symboly lidstva při dobývání přírody a vesmíru, viz foto na konci analýzy.

Železnice vede podél obrovských nerostných zásob železa, uhlí a hlavně vzácných minerálů a kovů. Její další účel je, že na jejím konci je čínské kosmické raketové středisko, odkud se vypalují současné čínské rakety s taikonauty Dlouhý pochod! Velitelem střediska v době startů prvních čínských kosmonautů před pár lety byl, jak jinak, syn stavitele železnice, současný ministr obrany generál Li Shangfu.


(Otec generála Li Shangfu, generál Maovi Rudé Armády, Li Shaozhu, přezdívaný Velký železničář!)

Číňané jsou na železnici mimořádně hrdí: Železnice Chengdu-Kunming má celkovou délku 1125 kilometrů, klene se přes řeku Jinsha a řeku Dadu, prochází pohořím Liangshan a pohořím Hengduan.Terén podél trati je strmý a geologické podmínky jsou extrémně složité. Celá trať potřebuje prorazit stovky hor, vyhloubit 441 tunelů o délce 352 kilometrů, postavit 692 velkých a středních mostů, vyhloubit a odstřelit více než 80 milionů kubických metrů zeminy a horniny. Náročnost projektu je ve světě opravdu vzácná. V některých oblastech je pro malé nádraží těžké najít byť jen kousek roviny, všude jsou útesy a propasti, takže 34 stanic musí být postaveno na mostech nebo v tunelech.

Podél 240 kilometrů dlouhé linie je roztroušeno 249 bahenních skalních příkopů a různé formy terénu, jako jsou krasové jeskyně, uhelné sloje, podzemní řeky, zlomy, pohyblivý písek, valící se kameny a skalní vodopády. Spojení otce – železničáře, a syna – satelitního generála je v Číně bráno jako důkaz toho, že čínský pokrok směřuje tím správným směrem, a řídí jej ti správní a obětaví lidé – členové staré Rudé gardy a jejich potomci! Při stavbě železnice obětovali životy tisíce čínských vojáků, a ti kdo se dožili startů čínských raket s lidskou posádkou byli synem stavitele železnice, velitelem kosmického programu, pozváni na čestnou návštěvu odpalovacího zařízení!

Liu Minghou, veterán 29. železničního sboru, který stavěl železnici napsal: 7. března 2011 naše skupina navštívila velitele Li Shangfu (syna stavitele železnice) v Xichang Launch Center. Dojemné je, že když jsem vyšel ze soukromé místnosti restaurace, generál Li mi projevil úctu a levou rukou mě pevně držel za pravou ruku. Došel až ke dveřím restaurace a otevřel mi je a nechal mne projít prvního. Takový je generál Li Shangfu, který tichým jazykem vyjadřuje své city k železničnímu sboru.

Nynější ministr obrany Číny je hodnocen v samých superlativech – jako skromný, vzdělaný, chytrý, oddaný komunistické straně Číny a lidu Číny: Jako syn generála nikdy ostatním nedával na odiv úspěchy svého otce budovatele Rudé armády. Chování je v životě nenápadné a nemá mnoho “kruhu přátel” a nikdy “nevyužívá své konexe, aby si otevřel zadní vrátka”. Říká, že všechno musí dělat sám a proto nesmí ztrácet čas. Kromě hraní basketbalu ve svém volném čase, často „zahnízdí“ na koleji, aby se soustředil na čtení zahraničních materiálů, sledování nejnovějších výsledků leteckého výzkumu a sledování nejmodernějšího vývoje v raketové technologii.

Vzácný čas, kdy vyráží ven, využívá k cestování starou dodávkou značky Forever, aby nakupoval knihy v různých knihkupectvích v celé městské oblasti, takže knihy se v jeho chatě hromadí výš a výš….Všichni důstojníci a vojáci ho z hloubi srdce obdivovali. Rakety plynule stoupaly k nebi a každý start byl pokaždé odměněn. Proto se také stal vítězným generálem, který velel většině startů satelitů a pokaždé uspěl na vesmírné frontě. Při vytváření legendárních úspěchů znovu a znovu úspěšně vypouštěl slavné jméno Číny Xichang do celého světa zcela domácí raketou „Dlouhý pochod“! Říká se, že život, který vydržel nevýslovné útrapy a procestoval tisíce řek a hor, bude úžasný. Život “železničního budovatele” otce generála Staré Rusé armády Li Shaozhu a jeho syna generála Li Shangfu je takový.

Současný ministr obrany generál Li Shangfu prošel špičkovými velitelskými funkcemi v kosmickém a strategickém raketovém sboru, a v roce 2017 se stal šéfem výzbrojního úřadu Čínské armády. Tam doslova exceloval, a technicky zaostalou čínskou armádu za 6 let přivedl k naprosté technologické kompatibilitě s Ruskem a USA.

Za jeho husarský kousek se považuje nákup 24 strojů SU-35 a několika se raket S-400, který v roce 2017 dojednal v Rusku! Číňané měli problémy se svými proudovými motory pro své vlastní stíhačky, a proto nutně potřebovali ruské nejnovější ruské motory! USA věděly, že se Rusko tyto motory zdráhá Číně poskytnout, a tlačily na Rusko i na Čínu, aby k obchodu nedošlo, a jako vždy vyhrožovaly sankcemi. Li Shangfu vymyslel trik, a místo motorů, nakoupil za 2 miliardy dolarů rovnou SU-57 a rakety! USA se rozzuřily, a vyhlásily na něj sankce! (Originál vyhlašovacího textu.) To je známý příběh, který nyní omílají média jako kolovrátek. Málo kdo se zastaví nad maličkostí – proč by Rusové prodávali Číňanům za pouhé 2 miliardy USD technologii nejnovějšího ruského proudového motoru. Pro Putinův rozpočet 2018 nepředstavovaly 2 miliardy USD, žádnou částku, aby prodal nejnovější technologii. Součástí této výměny technologie proudového motoru, který Číňané zoufale potřebovali, musel být ještě nějaký další obchod a nebo dohoda!

Už v roce 2019 se spekulovalo, že Li Shangfu bude jmenován ministrem obrany. Leč byl až letos. Xi před zvolením na třetí termín (tuto neděli) nechtěl dráždit Američany, tím že jmenuje generála, který umí vyjednat s Rusy perfektní zbrojní smlouvy, a je otcem slavné čínské kyberšpionáže, do funkce ministra. Teď už mu to ale nevadí. Proč?

Varianta první: Čína se snaží politicky donutit USA, aby donutily Kyjev k míru přijatelnému pro Putina, a aby přestaly tlačit na EU, aby zaváděla sankce na Čínu! Xi tedy straší potenciálem válečníka Li Shangfu!

Varianta druhá: Konflikt mezi USA a Čínou je už tak neodvratný, že Čína zbraněmi podpoří Rusko (drony, součástky, chytrá munice), ve významném množství, aby se USA a EU vyčerpaly v konfliktu s Ruskem, a sama se soustředí na vybudování moderních strategických sil a námořnictva, které by byly rovnocennou silou proti všem zemím Anglosasů, NATO, a Japonska! Generál Li Shangfu je ne nadarmo generál spojený s vývojem, výrobou a používáním těch nejmodernějších vojenských prostředků, a zároveň má velmi dobré konexe a vazby na Rusko, a také je z rodiny generála, který cestu ke splnění úkolu neváhal dláždit obětovanými vojáky! Tedy jde tvrdě za cílem!

Celý článek ZDE: https://www.michalapetr.com/map-1625-putinuv-novy-zbrojar-seznamte-se-usa-nemaji-radost-z-jeho-jmenovani/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře