Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Projev íránského prezidenta v OSN

Mahmoud Ahmadinejad přednesl v OSN řeč plnou naléhavých výzev k nalezení spravedlnosti, lásky a míru ve světě. Írán se pro svá bohatá naleziště ropy a odlišný přístup ke správě státu stal dalším terčem křižácké armády podporované Izraelem spolu s USA. Média jsou zaplavována zkreslenými zprávami o zrůdnosti režimu v Íránu. Skutečně směšný mi přijde alarmismus okolo Íránského jaderného programu. Jako by reaktor v této zemi znamenal nějaké vážné riziko pro bezpečnost planety dnes, kdy je země obíhána stovkami satelitů a na Zemi jsou k dispozici obranné systémy.  

 
  • projev-iranskeho-prezidenta-v-osn

Nezávidím Íránskému prezidentu jeho současnou pozici. O to víc je jeho projev naléhavou výzvou všem politikům tohoto světa. Požaduje spravedlnost, technologický pokrok a svrchovanost lidského života ve společnosti žijící v lásce a jednotě. Je právem rozhořčen nad situací, kterou musí řešit u sebe doma.

Jednotky podporované západem v zemi páchají zločiny a vytváří jakousi opoziční armádu. Nikdo se nepozastavuje nad tou podobou s Libyjskou revolucí která byla provedena stejným způsobem. Nebýt Ruska a Číny, dávno na Írán padaly bomby míru tak jako v Libyi při tzv. bezletové zóně. 

Pokud mlčíme, souhlasíme. A co se týče propagandy, dezinformací a polopravd  v (ne)svobodných médiích zdá se mi, že je to všem jedno. Každého dnes zajímá víc to, kdy se začne znovu prodávat chlast než to, že naše země se v rámci nato účastní odporných operací spojenců. Hrají si na rytíře pravdy, kteří srazí na kolena všechny rebely s odlišným názorem, protože se má za to, že to oni jsou ti kladní a v Íránu žijí barbaři?

Bohužel se při trochu hlubším zamyšlení domnívám, že těmi barbary jsme my. Mlčíme a souhlasíme s Americkou agresivní politikou a posíláme svoje vojáky do válek založených na lži a manipulaci veřejného mínění. Bezcitná politika bílého domu je ta nejprolhanější hra v celé známé historii civilizace. 

Zbrojní průmysl chrlí miliony zbraní a vydělává miliardy dolarů. Bohatí lidé získali prakticky neomezenou moc a svrchovanost nad zákonem, což se projevuje v celém světě. Bílý Dům je podřízen diktátu těchto lidí. Každý má svůj zájem a chce si ze země jako byla Libye a jakou je teď Írán ukrojit svůj díl. Svět se tak proměnil v kruté a bezcitné místo a my se pomalu stáváme krutí a bezcitní  taky. Přehlížíme všechno to bezpráví, hladomor a útisk. Ba co víc, ve společnosti se začínají ozývat lidé co tvrdí, že planeta je přelidněná a když pár miliard zemře, bude to pro společnost lepší. Odporné a srovnatelné s nacismem.

Dneska žijeme v době kdy jsme zotročeni rostoucími cenami energie nezbytné pro civilizovaný život. Je vytvářen dojem, že lidstvo je v řešení otázky energie bezradné a panuje trvalý nedostatek který se projevuje rostoucí cenou. Už Nikola Tesla a později například T. H. Moray ale tvrdili, že energie je všude dosatatek a je jenom nutné zvolit správnou technologii abychom ji zachytili. T. H. Moray sestrojil elektronku specifickou tím že v ní použil radioaktivní materiál a tak mohl tuto energii přímo čerpat. Jeho generátor měl výkon 20 kW a nepřetržitě jel několik týdnů. 

Technologické postupy na výrobu těchto zařízení ale vláda USA tají, stejně jako tají mnoho dalších technologií, které by mohly lidstvo učinit nezávislé na fosilních palivech a zastaralých technologiích výroby elektřiny. Kompaktní zdroj jako ten Morayův by vyřešil naprosto všechno ale nehodí se to korporacím které potřebují kvůli zisku nadále drancovat planetu. 

Souhlasíte se světem tak, jak stojí dnes nebo byste raději žili v opravdu svobodné společnosti mající přístup k takovým technologiím? Jenom blázen by souhlasil. Věřím, že jednoho dne to lidstvu dojde, jednoho dne se ledy prolomí a vše bude tak, jak má tj. v harmonii a jednotě. Věřím, že jednoho dne energetická svoboda přinese i svobodu člověku a ten zase bude mít čas na lásku a soucit se svým okolím.  Nebude potřeba drancovat planetu a pálit zdravé stromy pro trochu tepla. Je nutné se posunout dál protože jinak se sami pravděpodobně zničíme. Je to v zájmu všech.

 
Radek Čelechovský

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře