Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Předvolební šílenství

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Druhá fáze volební kampaně na prezidenta se zvrhla v hotovou hysterii, kde převládají emoce nad racionálním uvažováním. Tam kde schází racionalita, nemá smyslu diskuse.

Pro ty ostatní a nerozhodné několik poznámek.
 
  • predvolebni-silenstvi

Nejsem socialistou, avšak podpora Miloše Zemana je mnou zamýšlena proto, aby k prezidentskému úřadu nedostal Karel Schwarzenberg a s ním Miroslav Kalousek a Bernd Posselt. Vítězství Schwarzenberga by pro tuto zemi bylo značně fatální a potupné.

 
20 let a možná déle zde tzv. inteligence a kulturní fronta plive na tuto zemi a Český národ. Mediální masáž je to zdařilá a nezbude, než podpořit protikandidáta, byť sám o sobě je pro mně taky nepřijatelný, ale zde a nyní je menším zlem. 
 
Rád bych poznamenal, že boj proti "knížeti" je třeba vést vtipně,  uvádět fakta vyvarovat se  chování, které předvedl pan Menzel.

Naprosto neuvěřitelně působí zpráva o tom, že někdo může přijít o práci či nedostat práci proto, že se nepřizpůsobí vůli davu.  Takto na mně působila tato zpráva:

Autor předlohy populárního televizního seriálu Zdivočelá země a člen českého PEN klubu Jiří Stránský hovořil s on-line deníkem TÝDEN o tom, jak je zklamán prohlášením herce Martina Dejdara, jenž vyjádřil podporu Miloši Zemanovi, kandidátovi v nadcházejících prezidentských volbách. "Dejdar tím popřel všechny hodnoty," tvrdí jedenaosmdesátiletý spisovatel. Svá slova však v rozhovoru postupně začal mírnit a nakonec uvedl, že si měl svůj názor nechat pro sebe.
 Stránský a režisér seriálu Hynek Bočan už nechtějí v budoucnu spolupracovat s hercem Martinem Dejdarem - a to kvůli jeho záměru volit ve 2. kole prezidentských voleb Zemana.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/boj-o-hrad/ponekud-zvlastni-rozhovor-o-dejdarovi-a-zdivocelem-zemanovi_258858.html

Trestní zákoník v § 175 definuje trestný čin vydírání následujícím způsobem:

(1) Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitým trestem.
(2) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
b) spáchá-li takový čin nejméně se dvěma osobami,
c) spáchá-li takový čin se zbraní,
d) způsobí-li takovým činem značnou škodu,
e) spáchá-li takový čin na svědkovi, znalci nebo tlumočníkovi v souvislosti s výkonem jejich povinnosti, nebo
f) spáchá-li takový čin na jiném pro jeho skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že je skutečně nebo domněle bez vyznání.
(3) Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví,
b) spáchá-li takový čin v úmyslu umožnit nebo usnadnit spáchání trestného činu vlastizrady (§ 309), teroristického útoku (§ 311) nebo teroru (§ 312), nebo
c) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu.
(4) Odnětím svobody na osm až šestnáct let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt.
(5) Příprava je trestná.
 
Je naprosto na místě v takovém případě trestní oznámení podat a využít všech opravných prostředků k tomu, aby represivní system konat začal a připojit se zároveň v rámci trestního řízení k žalobě o náhradu škody a to jak škody skutečné (damnum emergens) tak škody ušlého zisku (lucrum cessans). Škoda navíc vzniká rovněž nemajetkovou újmou spočívající v poškození osobnostních práv tím, že je takové svinstvo prováděno veřejně.
 
Já osobně bych trestní oznámení zcela určitě podal.

 

 

Facebook komentáře

Nejčtenější