Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Ostudné pokleknutí reprezentantů České republiky

Pokleknutí je symbolem porobení, submisivity, v minulosti se posílaly kleknout do kouta zlobivé děti. A dočkali jsme se, že místo hrdého postoje s vztyčenou hlavou klečí fotbaloví reprezentanti suverénního Česka s lvem na prsou.

  • ostudne-pokleknuti-reprezentantu-ceske-republiky

Tu ostudu před zápasem Ligy národů ve Skotsku jsem naštěstí neviděl v přímém přenosu, zapnul jsem televizní přenos až v průběhu zápasu. Tak nějak jsem čekal exaktní vysvětlení od předsedy FAČR, proč reprezentanti suverénní země poklekávají a vzdávají hold rasistické organizaci, ale předseda je pan neviditelný, vzal to na sebe tiskový mluvčí: "Fotbalová asociace České republiky obecně s podobnými gesty nesouhlasí a věří, že sport by od nich měl zůstat oproštěn. Ve fotbale navíc podporujeme UEFA Respect program.

Podobné projevy sympatií jsou ale ve spojitosti s podporou hnutí BLM na Britských ostrovech v posledních týdnech a měsících běžné. Podporuje je i UEFA a němečtí rozhodčí spolu s českou fotbalovou reprezentací se tak v tomto konkrétním případě zachovali v souladu s požadavkem hostitelské strany."

 
To prohlášení je v mnoha směrech pozoruhodné. FAČR s podobnými gesty nesouhlasí a věří, že by sport od nich měl být oproštěn, ale v reálu tým trapně klečí. To je totální popření logiky. Podpora Respect programu UEFA je zcela v pořádku, ale adorace kontroverzního hnutí Black Lives Matter, které je v USA podepsáno také pod rabováním, vypalováním i vraždami, je totálně za hranou. Živím se skládáním slov ve věty v češtině i angličtině celý život a už samotný název BLM je jednoznačně rasistický, protože vyzdvihuje jednu rasu nad jiné. Záleží na všech životech.

Mluvčí FAČR píše, že podpora hnutí BLM na britských ostrovech je běžná a reprezentace se zachovala v souladu s požadavkem hostitelské strany. To je šílené, reprezentanti suverénní České republiky se jako ovce zařadili do stáda poklekávačů jen proto, že to chtěli Skotové? Kdyby požadovali, aby naši reprezentanti oblékali po celou dobu pobytu ve Skotsku kilty, také bychom vyhověli?

Měli bychom se dozvědět odpovědi na zásadní otázky: Proč se reprezentace ČR politicky vyprofilovala, když s tím FAČR slovy mluvčího nesouhlasí? Kdo inicioval a schválil pokleknutí fotbalových reprezentantů? Konzultoval FAČR pokleknutí jako vyjádření podpory kontroverznímu zahraničnímu politickému hnutí s ministerstvem zahraničí ČR? Reprezentuje ono pokleknutí oficiální postoj České republiky k BLM?

Fotbaloví reprezentanti jsou vizitkou České republiky, nesou její název, proto není možné, aby si dělali, co chtějí. Jejich prací je dávat góly a nikoliv prezentovat politické postoje, navíc postoje hostitelské země a nikoliv té, kterou reprezentují. To bychom se také mohli dočkat, že před zápasem v Pekingu budou mávat rudými praporky, protože, slovy pana mluvčího, „se zachovali v souladu s požadavkem hostitelské strany“. A po zápase si k večeři dají psa. Bóbika.

Autor: Jaroslav Pomp

Zdroj: https://pomp.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=759085

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře