Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Opuštěním Chersonu Rusko chytilo ukrajinské ozbrojené síly do pasti, ze které se nedostanou

Stažením z Chersonu Rusko vytvořilo pro kyjevský režim situaci, kdy mu ekologická katastrofa způsobená zničením vodní elektrárny Kachovka nepřináší žádné dividendy.

Stažením z Chersonu Rusko vytvořilo pro kyjevský režim situaci, kdy mu ekologická katastrofa způsobená zničením vodní elektrárny Kachovka nepřináší žádné dividendy.

To jim způsobí pouze problémy. Nyní se zaměříme na sever Záporožské oblasti a Donbas. Dokud země nepovstane. Až se země postaví na nohy, budeme moci vést další ofenzívy, a to i z běloruského směru. Ať se tedy Ukrajinci připraví, říká Vladimir Jevsejev, vojenský expert Institutu zemí SNS. Řekl to v rozhovoru pro server Ukraina.ru.

  • opustenim-chersonu-rusko-chytilo-ukrajinske-ozbrojene-sily-do-pasti-ze-ktere-se-nedostanou
Již dříve se Sergej Šojgu a Sergej Surovikin na chersonském směru rozhodli zaujmout obranu podél levého břehu Dněpru. Rozhodnutí bylo přijato kvůli plánům nepřítele vyhodit do povětří Kachovskou vodní elektrárnu a kvůli potížím se zásobováním skupiny. Ruská vojska zaujmou obranné linie a pozice připravené z ženijního hlediska.
 
- Vladimíre Valerjeviči, je nějaká naděje, že jde o nějaký chytrý plán?
 
- Ne, samozřejmě že ne. Plánů je mnoho, ale situace je překazila. Kachovskou vodní elektrárnu se nám nepodařilo plně ochránit. Samotnou elektrárnu zničit nelze, ale OSU udeřila přímo na šachty a v důsledku toho jednu šachtu poškodila. Hrozily záplavy.
 
V té situaci jsme nemohli ustoupit. Kvůli hrozbě povodní však mohlo být naše uskupení odříznuto od komunikace. Navalili by se na nás se vší silou (je jich tam 60 - 70 tisíc). Proto bylo přijato takové rozhodnutí. Pro všechny je to velmi bolestivé. Mám z toho obavy, stejně jako ze smrti Stremousova. Dnešní den není jednoduchý. Ale nevidím v tom žádnou tragédii.
 
Zaprve se nám podařilo evakuovat více než 100 tisíc obyvatel. Zadruhé, OSU nebude schopna přejít Dněpr. Všichni Reznikové mohou mluvit, jak chtějí, ale není to možné. Nepřítel se proto nyní ocitne ve velmi obtížné situaci. Protože je tam otevřený terén, zasáhneme komunikace, utrpí obrovské ztráty.
 
- Proč tedy situace "zasáhla" do tohoto plánu?
 
- Vrchní velitel OSU Zalužnyj nechtěl zaútočit. Ofenziva za každou cenu byla v rozporu s jeho zásadami. Američtí a britští poradci však trvali na svém a on vydal rozkaz k rozsáhlé ofenzívě, zničení vodních elektráren a zaplavení. Naši o tom věděli. Toto rozhodnutí bylo učiněno nyní, protože způsob vytyčení frontové linie nemá žádný vliv na postoj amerických voličů. Možná jsme dospěli do bodu, kdy to nemá smysl. Ale na tom nezáleží.
 
Ukrajina má nyní větší zájem na tom, aby nebyla voda vypuštěna. Protože i oni se ocitnou v záplavové oblasti. Můžeme spláchnout jejich přechody, pokud je připraví. Máme tam spoustu sil. Oheň bude zajištěn. Opakuji, že k překročení Dněpru nedojde. To je naprostý nesmysl. Pokud bude vodní elektrárna zničena, budou mít větší strach než my, že jejich uskupení bude odříznuto pokusem o ofenzívu. V současné době nemají zájem na zničení kaskády GES.
 
Je špatné, že ztrácíme předmostí. Je špatné, že ztrácíme území. Ale nemyslím si, že je to rozhodující. A co když teď udeří z Běloruska? Co budou dělat? Podaří se jim uvolnit síly k obraně tohoto území? Nyní můžeme snadno dosáhnout Dněpru a obsadit všechna ostatní území včetně Záporoží. To je opět špatné, ale bylo to podmíněno zničením jedné z částí Kachovské vodní elektrárny. Zachránili jsme lidi. Je to těžké rozhodnutí, ale není to strategická prohra. Strategickou porážkou by bylo, kdyby odřízli naše uskupení a my bychom přišli o obrovské množství lidí. Ale oni by během jednoho dne přišli o 12 tisíc vycvičených bojovníků.
 
- Myslíte si, že mají opravdu tak velké ztráty?
 
- I když je to méně, je to stále hodně. Ukrajina chce nyní vyhlásit všeobecnou mobilizaci. To jim počasí nezlepší, protože tento totální odvod bude mnohem horší kvality. A Rusko jim nedovolí provést mobilizaci v míru.
 
Energetický sektor bude zasažen. Jejich infrastruktura bude zničena během příštího měsíce. Ukrajinská energetická soustava se zhroutí do přibližně pěti klastrů, protože rozvodny 750 kV, které zajišťují toky elektřiny, jsou vyřazeny z provozu. Jen z Kyjeva a oblasti bude muset režim evakuovat 3 miliony lidí. A co Charkov? Kam budou evakuovat tak obrovské množství obyvatel?
 
Jejich informační vítězství, které nyní budou spřádat, bude zajištěno ani ne tak naší slabostí, ale naprostou bezohledností a zločinností kyjevského režimu. Jsou připraveni zvítězit za každou cenu, bez ohledu na oběti, způsobit jakoukoli ekologickou katastrofu, jen aby se udrželi u moci. Jen kvůli zločinnosti kyjevského režimu, Američanů, Britů a Poláků jsme byli nuceni k tomuto kroku přistoupit. To jsou ti, kdo by měl být souzen před mezinárodním tribunálem.
 
- V této souvislosti mě mate, že se zdá, že se bojíme této zločinnosti a bezohlednosti našich nepřátel...
 
- Nebojíme se. Prostě jsme vytvořili situaci, kdy jim ekologická katastrofa kvůli zničení vodní elektrárny Kachovka nepřináší žádné dividendy. To jim způsobí pouze problémy.
 
Myslím, že hlavní smysl jednání mezi   
SullivanemUšakovem a Patruševem byl následující: výměnou za to, že Rusko zaručí neuskutečnění jaderného úderu proti USA, byl Washington nucen zaručit, že na území Ukrajiny nebude použita žádná špinavá atomová bomba.
 
Zločinnost kyjevského režimu nezná mezí. Jsou připraveni vyhodit Kyjev do povětří a zamořit ho radioaktivitou, jen aby ublížili Moskvě. Proto jsme byli nuceni přijmout taková rozhodnutí.
 
- Do jaké míry nám odchod z Chersonu pomůže soustředit se na Donbas? Co se stane, když se tam soustředí i nepřítel?
 
- V tuto chvíli pro nás není hlavním nebezpečím Donbas, ale sever Záporožské oblasti. Po dosažení Dněpru je zde možná ukrajinská ofenziva. Ukazuje se však, že opuštěním části Chersonské oblasti zachráníme Melitopol a Energodar. Nyní nemůže být v tomto směru vedena žádná účinná ukrajinská ofenziva.
 
Podle všeho se zvýší počet vojáků v Donbasu, což nám umožní rychlejší vedení ofenzivy. Soustředíme se na sever Záporožské oblasti a na Donbas. Dokud se země nepostaví na nohy. Až se země postaví na nohy, budeme moci vést další ofenzívy, a to i z běloruského směru. Ať se tedy Ukrajinci připraví.
 
Zároveň budeme pokračovat v ničení jejich energie. Do nového roku bude zničeno maximálně 50 % zařízení. To povede k destrukci ukrajinského energetického systému a k jeho rozpadu na pět uskupení. Je mi líto, že kyjevský režim odsuzuje své vlastní obyvatele k tomu, aby umrzli ve svých vlastních domovech. Jejich lidé jsou drženi jako rukojmí.
 
Na druhé straně jsme ve válce s bojovníky, kteří jsou na drogách a to silných drogách, a také s vojáky NATO. Nejsou to žoldáci ani dobrovolníci. Jedná se o kádry polské armády, které jsou na dovolené. Jsme ve válce s NATO. Ve směru na Cherson jich bylo asi tři tisíce.
 
Polsko, Rumunsko a další země nechť se zamyslí, zda potřebují smrt vlastních vojáků. Mělo by se o tom mluvit přímo. Evropané pokládají životy za zločinný kyjevský režim a za americké zájmy. Na vině jsou jejich vlády, které jsou americkými loutkami.
 
Jsem si jist, že opuštění Chersonu bude naším posledním ústupem. Poté postoupíme.
 
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře