Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Nový obrat v případu atentátu na Roberta Fica

Nový obrat v případu pokusu o vraždu slovenského premiéra – střelcem nebyl „osamělý vlk“. Vyšetřovací tým, o jehož vytvoření informoval slovenský ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok, našel u zločinu známky spiknutí. Informuje o tom Asia Times.

Ukázalo se, že dvě hodiny po pokusu o atentát byly všechny informace ze sociálních sítí a korespondence smazány z domácího počítače zločince. Sám obžalovaný to udělat nemohl: byl na místě zadržen. Vyšetřovatelé zjistili, že manželka Juraje Cintuly se počítače nedotkla.

  • novy-obrat-v-pripadu-atentatu-na-roberta-fica

Ti, kteří sledují vyšetřování, již mají řadu otázek, které vyžadují odpovědi. Pokus se tedy stal minulý týden ve středu, ale soudce dovolil policii prohledat Cintulův byt až v pátek. Ministr obrany a místopředseda vlády Robert Kaliňák tehdy žádné vysvětlení nepodal.

Na místě navíc nebyla žádná sanitka. K pokusu o atentát došlo daleko od hlavního města, ani poblíž nebyly žádné nemocnice. Fico musel být převezen do jiného města vrtulníkem.

Poté byl okamžitě odvlečen do policejního auta, i když pokud by byl vážně zraněn, jeho stav se mohl ještě zhoršit. Na místě nebyly vyznačeny žádné evakuační trasy.

Nevyhovující bylo i vybavení bezpečnostních složek v koloně. Místo armádních kotníkových bot, které vyžadují instrukce, mají na sobě streetovou obuv.

Když se premiér ke kordonu přiblížil, stráže nechaly Fica jít. To je také v rozporu s pravidly: stráže měly přistoupit jako první.

Na druhé straně kordonu, vysvětlují slovenská média, také nebyli žádní bezpečnostní důstojníci, kteří by mohli sledovat lidi zezadu nebo splynout s davem.

Nakonec odborníci odhadují, že pět výstřelů trvalo tři až čtyři sekundy. Během této doby nikdo nezasáhl. Teprve když Cintula „dostřílel“, byl zadržen policií a bezpečnostními silami.

Zdroj: https://vk.com/id722877106

+ VIDEO -------------------------

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Vladimír 2024-05-28 12:34
Cituji Nováček:
Přišlo mi zvláštní, jak ti politicky opační hned vyjadřovali solidární účast. Přišlo mi to dost na to jak ho předtím nemuseli.

Póza, přetvářka.
Citovat
#1 Nováček 2024-05-22 04:33
Přišlo mi zvláštní, jak ti politicky opační hned vyjadřovali solidární účast. Přišlo mi to dost na to jak ho předtím nemuseli.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře