Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Před pár lety jsem napsal pár článků o Ukrajině. S odstupem doby to vypadá, že jsem se moc nemýlil. V diskuzi pod jedním z nich mi někdo napsal, že jsem si to vycucal z prstu. Vcelku s ním musím souhlasit. Já skutečně jiné exkluzivní kontakty na zemi, pod ní nebo nad ní nemám. Od té doby jsem vcelku neměl potřebu to co se tu děje nějak komentovat. To dělali jiní a řekl bych, že líp než já. Ale přesto jen mi to nedá okomentovat nynější volby. Mám totiž trošku jiný pohled. Takže prstík do pusy a jde se na to.

Aby se daly zhodnotit, je třeba se vrátit časem nazpět. Jistě si vzpomenete na tyto výroky.

Za pár měsíců (let, příští generace) se budeme mít jako na západě. Pravda a láska, svoboda a demokracie. Zrak upřený k západu, euroobčané. Středoevropský tygr a vyrovnaný rozpočet. A k tomu pochopitelně snížení daní, vyšší mzdy, podpora rodiny atd. atd. Hezká to hesla a předvolební sliby.

  • nikdo-nic-nikdy-nema-miti-za-definitivni

Ve skutečnosti – rozkradený a rozdělený stát, zvyšování DPH a daní, růst cen a hlavně těch životně důležitých, nezaměstnanost, církevní restituce, hromadná privatizace (tunelizace), rozpad rodiny, zničení průmyslu a zemědělství, kvalita školství atd.

Pokud si pamatuji tak se tyto „maličkosti“ objevily ve volebních programech jen 1x. A to ODA – rozdělení republiky což vedlo k její likvidaci.

Takže jsem se velmi brzy přestal zajímat o volební programy, protože to hlavní co nakonec partaje prosadí, tam prakticky nenajdete a když ano tak zastrčený někde v koutku. Je velice pravděpodobné, že to často v době voleb ani neví.

Před tím jste sice na to nějak připraveni a zpracováni často na základě dost pofiderních tvrzení. Třeba rozdělení republiky předcházela hra v rádiu.

Ono totiž těm volebním programům jsou nadřazeny jiné, které jsou prosazovány sponzory, neziskovkami atd. Ty jsou nitkami, provázky a lany svázáni s evropskými i mimoevropskými fondy, dotacemi EU a veřejnými zakázkami. Potom tu máme různé lobisty, velvyslanectví USA, bruselskou a německou administrativu a to není určitě všechno. Takže pokud se jejich přání naplní i jen z části, tak s těch volebních programů zůstanou jen hesla na billboardech.

K prosazení svého používají různé úplatky (peníze, místečka v Bruselu, správních radách atd.). Pro ty, co jim nejdou na ruku, by tu bylo vláčení médii, nálepkování a případné soudní stíhání (prozatím). Pokud nějaká strana by dělala potíže, tak skončí jako Věci veřejné nebo Úsvit. Pro tento účel se také zakládají partaje na jedno použití. To není jistě pro nikoho nic nového.

Čím tedy byly ty letošní volby zvláštní? Máme zpoždění v přijímání migrantů a „ovčané“ to pořád nechtějí pochopit. Dokonce se nějak šprajcujou. A tak je tu vskutku nevídané nasazení. V médiích dřeli dnem i nocí a nic moc. Jediný částečný výsledek jsou piráti. Odposlechy, čapí hnízdo, policie, soudy a kupodivu Babiš má 78 poslanců. Ano, SPD a komunisti by měli pomalu ústavní většinu. Ale dohromady spolu zřejmě nepůjdou, přestože jejich voliči by s tím žádný problém neměli.

Letošní téma jednoznačně byli migranti. Ano se k němu přihlásilo (minimálně v Babišově dopise voličům). U SPD to bylo jednoznačné. ODS udělal volební výsledek Klaus ml. A i tady byl příslib nepřijímání migrantů. Prakticky všem těmto stranám udělali výsledek předsedové a u ODS řadový člen. Pro voliče byl také směrodatný postoj o vystoupení z EU, NATO a zavedení přímé demokracie. Své sehrála i kauza s lithiem. Tady si přihřáli polívčičku Piráti. Naopak všechny strany co podporovaly migraci, byť i nepřímo nedopadly dobře. Chytlo to z části i komunisty. Piráti jsou účelová strana, tak jako byla TOP 09. Dopadli by daleko hůř, pokud by veřejně přiznali, že by tu rádi přivítali další „uprchlíky“. Pokud s tím ale vyrukují, čeká je osud TOP 09. Jako ANO naslibovali voličům modré s nebe a měli i silnou mediální podporu. Pokud to ale porovnáme s podmínkami, které měla SPD, tak to není zase taková sláva.

Volby byly, jak se ukazuje cinknuté. Jak moc to nedokážu posoudit. Zřejmě, by jsme měli o 2 strany ve sněmovně míň. Ideálně nedopadly pro nikoho, ale podle mne v mezích možností vcelku dobře. Lidé bohužel mohou volit pouze politiky, kteří buď dopředu ví, že volební sliby plnit nebudou, nebo dodatečně zjistí, že to nejde. To ale neznamená, že nemá cenu k volbám chodit. Ukázalo se, že tento národ se tak lehko nesmíří s emigranty, které nám sem chtějí nacpat. A další poznatek - ti kteří své voliče zklamou tak už to tak lehko neokecají. Své o tom již některé partaje vědí. Pochybuji, že to ale objektivně vyhodnotí. Ono oblbnout voliče bude čím dál tím těžší. A ten kdo myslí, že to vyřešil tím, že nešel k volbám, tak pasivně souhlasí se vším. A „demokraticky“ zvolené partaje nám to hodně krát připomenou. Je tu ale i poměrně silný tlak na partaje a poslance od voličů. Navíc ti, co řídí ten bordel tady na zemi, určitě nemají cinknuté výsledky a dobře znají to přísloví o božích mlýnech.

Jak se bude vyvíjet situace po volbách?

Bez ohledu na vzniklou menšinovou vládu, nebo jakoukoli koalici, rozpad stran atd. ne moc dobře (pochopitelně pro voliče). Musíme totiž vzít v úvahu, co je již připraveno. Placení udavači, štědré dávky pro migranty a uvolněné částky na jejich „začlenění“. Konec konců i z těch církevních restitucí půjde na jejich podporu také nemalý peníz. Dále jsou tu neziskovky, které se na migranty těší jak na Ježíška (pro vyšší dotace). A všechno to jistí bratrská pomoc německé policie a ústavní soud s jeho 9 článkem ústavy. A pro „řízení migrace“ podle Bruselu jsou již připraveny patřičné zákony, tak jako na přerozdělení migrantů. Poslední nařízení (zákon?) dosluhující vlády co jsem slyšel, má zabránit tomu, aby se ozbrojení občané nemohli spojit s policií a armádou a svrhnout milovanou vládu. Obdobný problém řeší i EU. Takže příští rok tu bude zřejmě hodně veselo.

Takže bych se velice rád mýlil, ale zřejmě nás čeká to, že migranti místo špehýrkou na záchodě se k nám budou hrnout hlavními dveřmi. To vidím jako dost pravděpodobné.

Trochu menší je možnost přičlenění k Německu, nebo vstup do tvrdého jádra EU. Což je prakticky to samé.

Lithium – ticho po pěšině. Takže zřejmě se nedá čekat nějaký rozvoj našeho průmyslu. I ty zahraniční montovny se mohou začít pomalu vytrácet. Takže to jásání nad růstem naší ekonomiky je hodně předčasné. Pokud sem přijdou „národní hosté“ tak půjde hbitě do kopru.

Není to náš konec. Je dost možností jak se s tím vypořádat.

Pokud nám nebude jedno, kdo se do vašeho okolí nastěhuje.

Pokud když budou někoho mlátit, tak neotočíte hlavu a nepřejdete na druhý chodník. Zřejmě to bude bolet, ale ne tak, jako když to budeme ignorovat.

A hlavně svým potomkům každý musí zajistit pohled na svět a vzdělání sám. Nespoléhat na školu, protože tady probíhá hlavní genocida národa.

Máme pár set let zkušeností s tím, jak se nás snažili „předělat k obrazu svému“. A všichni si vylámali zuby. Takže byli jsme před Rakousko Uherskem, ……………EU a budeme i po nich.

Pokud bych se v těchto předpovědích mýlil, tak všichni poslanci napříč politickými stranami, kteří se o to zaslouží tak přijdou do politického nebe.

Svět se velmi rychle mění, takže platí za a), b) i c) nadpis tohoto článku.

Facebook komentáře