Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Není to nějak obráceně?

Od chvíle, kdy Pelosiová dosedla v Tchajwanu na letiště, tak se naše pravdomluvná média tetelí blahem, jak to Amerika těm žluťákům nandala. Asi nejhezčí komentář na toto téma jsem našel kdesi v hlubinách fejsbůku – Před časem jsme s napětím sledovali, jak Američané přistávají na Měsíci. Teď s napětím sledujeme, jak přistávají na Tchajwanu.

A těch analýz, co už stihlo vyjít… Nejvíce se překonávají Kmentonoviny… stejně jako Ukrajina drtivě vítězí nad zlým Ruskem, stejně tak teď Tchajwan vítězí nad zlotřilou Čínou.

  • neni-to-nejak-obracene
 

Jedna věc je fakt. Pokud Čína nespustí nějakou asymetrickou odpověď podle svého plánu, tak pořádně ucouvla. To není mrknutí, to je zpátečka. Tohle nespraví žádné sankce na Tchajwan ani ukončení plánů na továrnu v USA. Nespraví to ani výhružky, ani předvolání velvyslance, nespraví to vůbec nic. Sto šedesáté osmé poslední varování.

Pojďme si to dneska připustit. Čína couvla. Stalo se to, co jsme viděli a nic dalšího nebude. Trocha ohňostroje nad moře, pár přeletů stíhaček, ale žádné skutečné říznutí do stávajícího uspořádání. Čína se jen trochu víc přimkne k Rusku a neamerickým spojencům. Neříkám, že to tak je, pojďme si jen říci, co by to znamenalo.

Je v takovém světě ještě vůbec Rusko nějakou čínskou onucí? Když si ruský medvěd troufnul a čínský drak s výhružným funěným zalezl do sluje? Když si netroufli na ostrůvek, který leží kousek od jejich břehů a mají nad ním převahu po všech stránkách? Srovnání Ukrajiny a Ruska je mnohem rovnější než srovnání Číny a Tchajwanu. A když k Ukrajině předáte americké družice, americké poradce, americké zbraně a americké peníze, tak je Rusko přece v celém tomto konfliktu ten slabší. A přesto si Putin troufnul a hraje partii, ve které má stále převahu. Rusko, které má HDP jako Itálie…

Mimochodem… nějak se přestalo mluvit o ukrajinské ofenzívě na Cherson a začalo se mluvit o ruské ofenzívě na Krivoj Roh. To je přesně obrácený směr ne? Asi ty mosty přes Dněpr nebudou tak poškozené, když přes ně směřuje technika pro ruskýho útok. Stejně tak se nám Rusové nějak tlačí do Adějevky, na Soledar a dalšími směry. Ale tohle jsme už víckrát viděli. Tři týdny se neděje nic, tři týdny Ukrajinci hlásí, jak okupanty zahánějí a jak připravují ofenzívu jakou svět neviděl a pak najednou přijdou o další velké město prakticky ze dne na den.

Zpátky k Číně…

Pokud bychom připustili, že Čína se svými obrovskými zdroji prostě uhnula, tak je vztah Číny a Ruska mnohem rovnější, než jsme si mysleli že? Moskva a Peking jsou skuteční partneři, kde ani jeden nemá navrch. Říkají nám, že se Sitting Ping tváří v tvář americkým letadlovým lodím připodělal, ale v praxi to znamená, že Rusko má v Číně mnohem větší slovo než se to jevilo. Putin možná u Sedícího Míčka neprosí, ale normálně se domlouvají a… je to neuvěřitelné, možná Putin mentoruje čínského prezidenta.

A dvojnásobně to znamená, že se Rusko a Čína potřebují, protože jak by vypadala Čína, kdyby jí Rusko nekrylo záda? Jak by vypadal zbabělý drak bez odvážného medvěda?

Samozřejmě existuje jednodušší vysvětlení. Čína něco udělá, ale podle svého scénáře, v čas, který si sama zvolí. Něco se ale stát musí, protože pokud vše zůstane tak, jak je to teď, tak je Čína mnohem slabší, než se dělala a bude to mít vliv i na jejich vnitřní situaci. Vzhledem ke všem těm palcovým titulkům v čínských novinách, tak skoro není možné, aby se nic dalšího nestalo.

Příští týdny nám ukáží. Těžko hodnotit zemi a režim, který se zcela vymyká našemu stylu logiky a chápání. Těžko hodnotit pouze podle zpráv, které někdo přeloží do angličtiny. Ale každopádně, pokud se něco nestane směrem z Číny ven, stane se něco směrem z Číny dovnitř. Sitting Ping má za tři měsíce volby. Myslím, že nebudeme čekat dlouho. Symbolika této návštěvy byla obrovská.

Zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/neni-nejak-obracene

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Přemysl Javornický 2022-08-07 17:25
Pelosi je skutečným státníkům a vědomým lidem pouze k smíchu. Je totiž tak hloupá, že nechápe, jaké strategické chyby se právě dopustila. Ani v Koreji již s ní nikdo nechce nic mít, je pouze bezvýznamnou loutkou globální chazarské mafie. Na tu se již delší dobu pořádá hon včetně právních žalob a vojenských tribunálů. Následovat budou ti civilní, pod tíhou důkazů budou po zásluze všichni chazarští mafiáni a jejich podržtaškové tvrdě.potrestán i. GESARA funguje.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře