Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Krátká pohádka pro lockdawnové večery. Pro děti od 3 do 99 let.

Přemek Horský

Byl jednou jeden socialistický človíček v jedné malé zemi, která se nazývala Československá socialistická republika. Vždy, když večeřel párky s hořčicí, díval se kukátkem do země nazývané Kapitalistické Západňácko a viděl jak si dávají k večeři... uzenou šunku.

  • kratka-pohadka-pro-lockdawnove-vecery-pro-deti-od-3-do-99-let

Človíčkovi se sbíhaly sliny a zatoužil také po uzené šunce. "Kéž bych mohl jako oni mít k večeři uzenou šunku", říkal si. I tu kde se vzal tu se vzal kouzelný dědeček v sametovém kabátě, mávl kouzelnou hůlkou a volal na človíčka: "Utíkej, človíčku, pro uzenou šunku".

Človíček se zaradoval a běžel do Kapitalistického Západňácka. "Já chci taky uzenou šunku", zavolal. "Ale to víš, že ti dáme uzenou šunku. Ale musíš pro to něco udělat. To není jen tak. Tady ti to sepíšu a až budeš mít hotovo, tak se vrať pro uzenou šunku". Človíček se rozeběhl domů a začal všechno prodávat.

Prodal dílnu, pole, louku, vepříka, kravku, kozu, i dcerušku prodal do nočního podniku, studnu prodal i větrný mlýn prodal. Běžel zase do Kapitalistického Západňácka a hlasitě volal: "Už jsem všechno prodal. Dům i s dceruškou. Teď bych chtěl tu šunku". Stejný pán, co mu psal seznam, si ho přísně změřil a povídá: "Cože to chceš? Uzenou šunku? Soudruhu, copak ty nevíš, že uzená šunka je buržoazní přežitek".

A tak tam ten človíček zůstal stát s otevřenými ústy jako zařezaný a pokud neumřel, stojí tam a tlemí se jako kretén dodnes.

Dobrou noc, děti.

FB Přemka Horského

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře