Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konec zástupné války na UA se přiblížil.

Daniel Novák
 
Konec zástupné války na UA se přiblížil. Řada z Vás možná zaregistrovala významnou změnu v přesnosti ruských raketových úderů proti cílům na Ukrajině. Zejména markantní byly chirurgicky přesné údery raket proti skladu munice u města Chmelnyckyj, a likvidace celé baterie střel Patriot rozmístěných na ochranu prezidenta Zelenského a jeho suity v Kyjevě.

  • konec-zastupne-valky-na-ua-se-priblizil
 
Respektovaný Miliatry Watch Magazine detailně rozebral ruský raketový útok proti systému Patriot ze 16. května, při kterém byl podle MWM zničen ruskými raketami Kh-47-M2 Kinzhal odpálenými z útočících letadel MIG-31, jak naváděcí radar, tak 5 mobilních odpalovacích nosičů systému Patriot. Americký systém Patriot údajně při pokusu o svou obranu proti nalétávajícím raketám Kinzhal dokázal vystřelit, než byl zničen, celkem 32 raket Patriot za 96 milionů USD, ani jedna raketa Patriot ovšem žádný Kinzhal nezasáhla.
 
12. března Rusko vypustilo z kosmodromu Baikonur asi 3 tunový tajný vojenský satelit Olymp-K-2 Luch-5X. Předpokládá se, že úkolem tohoto satelitu je provádět radioelektronickou rozvědku, zajišťovat laserovou datovou komunikaci s klíčovými prvky ruské armády, a provádět chirurgicky přesné navádění raket na sledované (pohybující se) cíle v reálném čase. 23. března Rusko vypustilo z kosmodromu Pleseck špionážní družici BARS-M Kosmos 2567. Předpokládá se, že úkolem tohoto satelitu je pomocí elektrooptických kamer s vysokým rozlišením a laserových radarových systémů provádět detailní optickou špionáž vybraného území, v tomto případě Ukrajiny.
 
Podle včerejšího oznámení Dimitrije Medveděva do ruské armády letos už dobrovolně vstoupilo a podepsalo profesionální kontrakty 117 tisíc mužů a žen. Do konce roku bude mít armáda Ruské federace aktivních 1,5 milionu profesionálních vojáků (z původních 900 tisíc).

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 Dusan Janto 2023-05-22 14:20
USA a zapad dostava od Rusov zasluzene naprdel
Citovat
#1 Miguel47 2023-05-21 19:19
Rusku už došla trpělivost a rozhodlo se kolektivnímu západu a těm zk....... anglosasům zejména pořádně ukázat zuby a ukázat jim, zač je toho loket si začínat s jadernou světovou velmocí, jakou Rusko beze sporu vždy bylo, jest a bude i v budoucnu! Výborně Rusové, jen houšť a větší kapky!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře