Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Konec svobodného internetu – začátek totality!

  • cenzura
Po 33 letech se vracíme tam, kde jsme byli. Příznačně se tak děje krátce po smrti Václava Havla, jedné z hlavních postav boje za demokracii. USA chystají cenzuru internetu. Pokud se protipirátské zákony SOPA a PIPA prosadí, bude to mít nedozírné důsledky nejen za oceánem, ale i po celém světě. Vždyť v USA se nachází podstatná část internetové infrastruktury!

Zákony SOPA a PIPA na první pohled působí nevinně – jako ochrana autorských práva. Ve skutečnosti však díky nim bude moct vláda smazat jakékoliv webové stránky, u kterých bude mít podezření na nelegální činnost. Díky hodně širokému pojetí zmíněných zákonů je však může naroubovat na jakýkoliv web. Nepřipomínává vám to zákonodárný systém za socialismu? Když je někdo nepohodlný, tak ho obviníme z výtržnictví či narušování chodu socialistického státu. A podobně jsou sestaveny zákony SOPA a PIPA. Budou tudíž zneužitelné pro odstranění jakýchkoliv politicky nepohodlných názorů a myšlenek!

Provozovatelé webu ponesou právní zodpovědnost za články, kterými na jejich přispívají jiní uživatelé. Vznikne černá listina obsahující weby, které všichni poskytovatelé internetu musí automaticky blokovat. Začne zabavování domén. Cenzura navíc bude neviditelná, tudíž nikdo z nás nezjistí, co a kde chybí, a tak se znovu dostaneme do informačního vakua! Kam zmizela slibovaná svoboda slova?

Proti takovým represím se staví jak široká veřejnost, tak i vlivné osobnosti a společnosti: zakladatel Googlu Sergey Brin, Wikipedia, youtube.com, Facebook, Twitter, eBay, Yahoo atd.

Tomáš Vymazal, vedoucí zahraničního odboru Pirátské strany, vyzval všechny české weby, aby protest podpořily: „Internet nezná hranice, a tato hrozba se proto týká nás všech. Ukažme, že nám není potlačování lidských práv a svobod lhostejné ani na bohatém západě. Připojme se ke stávce proti SOPA a PIPA."

Nenechme se umlčet a podepišme petici!!!

Česká petice: http://internetbezcenzury.cz/

Americká petice: http://americancensorship.org/

Zdroje:

http://piratskenoviny.cz/?p_id=33521

http://en.wikipedia.org/wiki/2012_Wikipedia_blackout

https://donate.mozilla.org/page/s/commit-to-call-pipa

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře