Francie byla před více než dvěma sty lety také na pokraji bankrotu, jako je dnes Ukrajina. Jen s tím rozdílem, že země Galského kohouta neměla Mezinárodní měnový fond. Tak je nyní Ukrajina uplacena MMF v rámci tzv. stabilizačního programu 18 miliardami USD, ovšem za slib, že si utáhne opasek, tedy že nastane drsné zdražování čehokoli. V autonomním Lvově to začalo evropskou hymnou v podání symfonického orchestru. „Óda na radost“ se však brzy změní; budou sice formálně mít svobodu slova, tisku i projevu, nesmí porušovat lidská práva, ale opovažte se mít v obchodních řetězcích či jiných firmách odbory, co budou požadovat zvyšování platů a neotrocké zacházení; místo toho Ukrajince postihne hladovění, když svoji „obilnici Evropy“ navíc rozprodávají Číně. Nastává nejen pro rowdies z Majdanu čas pláče a skřípění zubů. EU je to fuk, hlavně, že bude mít NATO na hranicích s Ruskem. Ano, pane Zieglere, máte pravdu; Češi na Ukrajině se boji Rusů... 

" target="_blank">

Přitom stačilo se jen moudře ekonomicky chovat a nepodléhat ideologickým tlakům EU. Ruská plynárenská společnost Gazprom totiž nyní oznámila, že zvýhodněné ceny plynu pro Ukrajinu zruší od dubna, tedy od dnešního dne. Podle šéfa firmy Alexeje Millera dluží Ukrajina za dodávky ruského zemního plynu přes 1,5 miliardy dolarů (zhruba 30 miliard korun). Až po uši zadlužená Evropská unie prý pomůže Ukrajině tento dluh uhradit. Na úkor koho? Osmadvacítky… Majdan má pár kilometrů čtverečních, cca tisícinu rozlohy velkého Kyjeva, v němž žije většina obyvatel, kterým nic neschází a jen trnou strachy, aby nepřišli o práci, o byt, aby měli co jíst, a aby se něco nestalo jejich dětem; nepletou se prostě zbytečně tam, kde by mohli přijít k újmě na zdraví.

Takové je skutečné hlavní město Ukrajiny, v němž žije z téměř tří milionů obyvatel na 900 kilometrech čtverečních spousta mých známých i se svými rodinami, které nejvíc doplatí na euromachinace Bruselu. Možná obyčejní Kyjevané nadávají jako každý z nás na politiky, volby je zajímají jen tak z poloviny, ale nikdy by po nikom nehodili zápalnou láhev či dlažební kostku, na nikoho by nevytáhli kulovnici. Demonstrovat sice byli, ale jen do fáze, než se vše zvrhlo v chaos, zapalování pneumatik, brutální rvačky a ve vraždění. Nejsou to totiž neonacisté, snipeři, rowdies a chuligáni, ti "praví bojovníci" z barikád na Majdanu, ale obyčejní dělníci, lékaři, učitelé, vědci, řidiči, prostě všichni slušní lidé, co musí každé ráno zodpovědně vstávat do práce...

" target="_blank">

Schizofrenie; Rusko mělo prodloužen pronájem sevastopolské základny do roku 2042 s pětiletou opcí; Moskva za to Janukovyčovi poskytla devítiletou třicetiprocentní slevu na ruský plyn. Ukrajina je na něm životně závislá a díky slevě mohla ušetřit až 40 miliard dolarů (800 miliard Kč). Nyní však Moskva schválila zákon, jenž "přerušuje platnost" rusko-ukrajinských smluv z let 1997 a 2010 o rozdělení černomořské flotily, o postavení a podmínkách pobytu černomořské flotily na území Ukrajiny, o platbách spjatých s rozdělením a pobytem flotily a o prodloužení pronájmu sevastopolské základny. Krym byl zkrátka přijat do Ruské federace; vídeňská konvence o mezinárodních dohodách povoluje Rusku stávající smlouvy vypovědět.

Je rovněž vytvořeno federální ministerstvo pro záležitosti Krymu, už v červnu se zvýší platy státních zaměstnanců na Krymu na ruský celostátní průměr. Obdobně chce Moskva pomoci i krymským důchodcům, se zvýšením výdělků mohou počítat i ruští vojáci a policisté, kteří slouží na Krymu. Rusko na Krymu zřídí také novou univerzitu celostátního významu. Očekává se až dvojnásobné zvýšení kapacity trajektové přepravy mezi východokrymským přístavem Kerč a ruským Krasnodarskem. Klíčový význam má pro Krym dodávka pitné vody, která se dosud zajišťuje z ukrajinské pevniny;  poloostrov strádající velkým nedostatkem vody bude zásobován speciálním vodovodem z Krasnodarského kraje. Nastanou daňové prázdniny se snahou povzbudit investice. Zlepšit se má i letecké spojení s ruskou pevninou.

Konkrétní zvyšování příjmů? Pro vojáky s ruským pasem na Krymu bude plat pětkrát vyšší, než měli v ukrajinské armádě, pětinásobné jsou i slibované penze, a co víc, lze je dostat o dvacet let dříve, než v ukrajinské armádě. Putin nařídil zvýšit na Krymu všechny penze na ruskou úroveň, což v praxi znamená jejich takřka zdvojnásobení. Bratru zvýšení životní úrovně Krymu za 36 miliard rublů. Proč ne, ušetří přece za nájemní smlouvy v Sevastopolu a za zrušení slevy na svůj EU zaplacený plyn pro Ukrajinu.

To ji děsí, proto si najímá provokatéry, co straší lživými vizemi, že Putin bude podle Andreje Illarionova z trustu Institutu Cato ve Washingtonu chtít Gruzii, Bělorusko, pobaltské státy a Finsko, nebo Majdan dává prostor „historikům, co tvrdí, že Putin je jako Hitler, resp. obsazení Krymu srovnává se začátkem 2. světové války. Je to stejná lež, jako jsou hloupé, neznalé a historii odporující výroky tradicionalistického biskupa Williamsona z V. Britanie, který pro švédskou televizní stanici Ab-Svt na záznam prohlásil: “Nevěřím, že existovaly plynové komory.” A hned dodal, že v nacistických koncentracích zahynulo jen asi 300 tisíc Židů. A že vlastně žádný holocaust Židů ani nebyl. Stejně, jako nikdy nebylo na Majdanu žádné násilí ze strany demonstrantů... 

https://www.email.cz/web-office/HmOg6xdkt8loBYN7wZ8Yjc8XLQkfAD5kOx19iOaVCBu16yzAz2h0a6jfcmG0a37t8feKPT0/attubynu1.pps

Vitalij Kličko už slevil a chce být jen starostou Kyjeva, z něhož udělá evropskou metropoli. Snílek. Asi věří, že zvládne líp necelé tři miliony občanů, než pětačtyřicet milionů obyvatel Ukrajiny. Už s megafonem nevyzývá Kyjevany: "Obracím se na každého z vás a prosím, abyste zůstali na Majdanu, nevycházeli za hranice Majdanu. My nevylučujeme, že dojde k policejnímu útoku na Majdan," prohlásil Kličko ze scény na náměstí Nezávislost. Možná mu to došlo, že sám provokuje k násilí. Ani už nevzkazuje Janukovyčovi, že stejně skončí jako Kaddáfí a Ceaucescu; oba byli brutálně popraveni…

Rozhovor - Putin: Víš, jak teď říkám Aljašce? Obama: Jak? Putin: Ice cream (porce krymské zmrzliny)...

Největším favoritem nadcházejících prezidentských voleb je tak miliardář Petro Porošenko. Do voleb na rozdíl od Klička vstoupí někdejší ukrajinská premiérka Julija Tymošenková, která odmítla vzdát se své kandidatury ve prospěch oligarchy. Porošenko, co má na kontě dvě miliardy dolarů (asi 40 miliard korun) a těší se pověsti muže kompromisu, spíš převlékače kabátů. Za prozápadního prezidenta Viktora Juščenka býval ministrem zahraničí, za provýchodního Janukovyče ministrem hospodářství.

Jako jediný z ukrajinských oligarchů otevřeně podporoval protestní hnutí v Kyjevě a nyní chce i nově vzniklou dočasnou vládu. Sám je také poslancem. Mimo jeho dosah šak vzniká proruské hnutí usilující o rozdělení Ukrajiny podle etnické příslušnosti. Pod názvem Jihovýchod ho založili stoupenci ruskojazyčné autonomie se v Charkově rozhodli vytvořit zárodek "Jihovýchodní federativní republiky". Možná bude Porošenko tím prezidentem, který si dá za cíl federalizaci Ukrajiny, rozhodně však nebude pro „humanitární“ bombardování Krymu, byť má z evropské minulosti své zářné vzory.

(Část originálu rozhovoru Václava Havla pro deník Le Monde: "Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby, nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární: to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu. A to poskytuje útoku na Jugoslávskou federaci legitimitu i bez mandátu Spojených národů...") 

Ale „děti majdanské revoluce“ jsou pozvolna dál požírány. Vůdce Pravého sektoru Dmytro Jaroš, co se rovněž chystá kandidovat na ukrajinského prezidenta, žádá demisi úřadujícího ministra vnitra Ukrajiny Arsena Avakova a zatčení všech, kdo se podílel na zabití koordinátora hnutí Alexandra Muzyčka, který byl zastřelen v noci na úterý nedaleko jedné kavárny u Rovna. Na jeho těle byly nalezeny stopy hned několika střelných zranění. Brutální pohlavár extremistů, pod "bojovým" jménem Saška Bilyj, velel bojůvkám radikálů na Majdanu a západní Ukrajině.

Sice šokem, ale očekávaným, je nyní rozhovor Tymošenkové s bývalým místopředsedou ukrajinské bezpečnostní rady Nestorem Šufryčem. Ve dvouminutové nahrávce mimo jiné říká: “Jsem připravena chopit se zbraně a střelit toho šmejda (prezidenta Putina) do hlavy. Je třeba se chopit zbraní a jít vystřílet ty zatracený Rusáky. Kéž bych tam mohla být, dostali by místo Krymu h..vno. Doufám, že jakmile budu moci, tak zapojím všechny své styky a vyburcuji celý svět, aby z Ruska nezbylo než spáleniště.“ Na otázku Šufryče, co dělat s osmi milióny Rusů na Ukrajině, když jsou to všechno vyvrhelové, Tymošenková odpověděla: „Měli bychom po nich ksakru pálit atomovými zbraněmi.“ http://video.idnes.cz/?idVideo=V140325_092028_tv-zpravy_krr

Nyní si zopakujeme curriculum vitae proslulého boxera. Vitalij Volodymyrovyč Klyčko, narodil se v Kyrgyzské SSR, politik a současný šampion v těžké váze organizace WBC. Měří 201 cm a váží 112 kg. Jeho bilance je 47 utkání, 45 vítězství (41 KO) a 2 prohry. Bratři jako děti prožili pár let (1980-1985) v Čechách v Mimoni, kde chodili také do místní školy určené dětem sovětských vojáků, jejich otec byl sovětským okupačním pilotem. Ani jednoho z nich tenkrát nenapadlo, že by Vitalij z ortodoxní komunistické rodiny kandidoval na pravicového prezidenta Ukrajiny, která navíc bude členem nevyvedeného klonu RVHP, zvaného Evropské unie. 

">

Kličko si asi uvědomil, že není až tak velikánská ikona Majdanu. Hvízdání a bouří nevole si vysloužil, když oznamoval, že za zprostředkování německého, francouzského a polského ministra zahraničí podepsali s Janokovyčem dohodu. Odpůrci režimu v ulicích ale dohodu odmítli. Přesně dle scénáře pomstychtivého Chodorkovského, co v rámci msty Putinovi vyzýval Majdan k uchopení zbraní.

Poté „mírotvůrce“ Vitalij Kličko, ještě plný sebevědomí stát se ukrajinským prezidentem, dorazil do Doněcka jako na svůj “předem vyhraný zápas v boxu”. Cílem jeho mítinku bylo “vysvětlit místním obyvatelům potřebu zůstat jednotní vůči provokacím separatistů”. Ani nezačal a raději vycouval. Druhé jeho K.O. v kariéře. Stačil však obvinit ruská média z “vymývání mozků” lidí i na Ukrajině. Při svém dalším odchodu bez pocty slyšel skandování: “Rusko”, “Doněck, ruské město” a “Putin, prezidentem”… Zavítal rovněž do Charkova, kde však musel i za slunečného počasí použít velikánský deštník, aby se chránil před vajíčky, rajčaty a petardami rozzuřených obyvatel města. Aniž by k lidu promluvil nasedl zpět do limuzíny a vzal roha. Do jeho statistik tak přibylo třetí K.O. A nejen to; pochopil, že vládnout těmto lidem nemůže, že na to zkrátka nemá, ale být alespoň jako malý šéf, by přesto chtěl; třeba na postu starosty Kyjeva. Naivně si myslí, že Kyjev je Majdan. Bude zaskočen; nenanučil se ještě prohrávat, zatím jen vítězil. Mozek mu od těch ran zlenivěl..

Politolog Alexander Savchenko něco ví o Kličkových spojencích, jimiž jsou američtí konzultanti, kteří se stranou UDAR spolupracují. Při navazování těchto stěžejních kontaktů s americkým establishmentem se nejvíc snažila Fiona Hill, která patří do nejreakčnějšího křídla amerických neokonzervativců. Podporuje mj. sektu fanatických islamistů - wahabistů v Čečensku, obhajovala teroristický útok v Beslanu a při slyšení amerického kongresu odporovala označení islamistické skupiny Hizb ut-Tahrir za teroristickou skupinu. Během úřadování George W. Bushe byla Fiona Hill v Národní bezpečnostní radě národním zpravodajským činitelem pro Rusko a Eurasii. Udržuje si úzké vazby na ukrajinskou diasporu a považuje se za velkého přítele Ukrajiny; ovšem jen pouze té nacionalistické části - hlavně Banderovců. Hledali se, až se našli; účel světí prostředky...

Inu, tak jako sám vynálezce gilotiny skončil nakonec pod její sekerou, pozvolna se stejný scénář naplňuje i pro revolucionáře z Majdanu. Kdo chce kam, pomozme mu tam; je pro mě ostudné, že ČTK jako moje kdysi mateřská redakce, odvysílala nejvíc absolutně neobjektivních protiruských zpráv ze všech tiskových agentur na světě...http://www.mojevideo.sk/video/1b052/najuprimnejsie_tri_a_pol_minuty_v_televizii.html

http://www.liveleak.com/view?i=34e_1392746107

super reportáž z Krymu? Kumšt výrazů; vtrhnout, zmocnit, napadnout

Tymošenková, Kučma, Banderovci a zoufalí volyňští Češi na Ukrajině

Krym patřil od roku 1783 Rusku, Sudety nebyly nikdy německé…

Jen prstíček si ohřejeme a hned zase půjdeme; žadoní jeskyňky EU…

Z odposlechu Paeta a Ashtonové z EU; opozice si najímala zabijáky