A zatímco vojáci US Army používají při svých pučích v cizích zemích tzv. salvadorský scénář, obsahující sebevražedné atentáty, vůdce ukrajinské opoziční strany UDAR Vitalij Kličko, řekl před shromážděnými na Náměstí nezávislosti v Kyjevě, že prezident Viktor Janukovyč může skončit zlynčován jako Muammar Kaddáfího nebo popraven zastřelením, jako Nicolae Ceausescu a jeho žena.

Demokratická opozice Ukrajiny...

V Kyjevě pokračují nepokoje, Kličko už pouze nevyzývá obyvatele Kyjeva, aby nasedli do taxíků, autobusů či svých vozidel a přijeli podpořit revoluci, ale přitvrdil, když vyzval k vytváření domobrany. Vedle projevů extremismu, používáním zápalných láhví, dražebních kostek a plamenometů, jsou stále častější anonymní vyhrůžky ohledně vyhození do povětří vodních elektráren a také objektů jaderné energetiky, jejichž poškození může mít nepředvídatelné zvlášť těžké následky pro obyvatelstvo Ukrajiny a sousedních států.

Ministerstvo zahraničí USA ústy Kerryho požaduje od ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče, aby povolil o víkendech mítinky. Je to přímý diktát. Tak se zachází s polokoloniemi“, řekl předseda zahraničního výboru ruské Státní dumy Alexej Puškov. V Kyjevě pokračuje konfrontace úřadů a opozice. Počet zraněných v důsledku protestních akcí už jde do desítek nebo dokonce stovek. V noci postavili účastníci mítinku barikády z dlažebních kostek a podpálili čtyři autobusy a dva nákladní vozy, které byly vystaveny před kordony milice.

O tom, jak se události vyvíjely, hovoří zpravodaj Hlasu Ruska v Kyjevě Alexandr Bondarenko: „Demonstranti se chovali velice agresívně. Viděl jsem, jak házejí Molotovovy koktejly. Hlavní zbraní protestujících byla dlažba z chodníků – tou házeli po milicionářích. Milice se několikrát pokusila zaútočit, útok ale byl rychle odražen. Účastníci mítinku byli dobře vybaveni: měli na sobě přilby, plynové masky, hole a po milicionářích házeli kameny...“

Evropská unie či USA, přes zákaz demonstrovat v masce, jenž platí i v Kanadě, a jeho porušení se tam trestá až 10 lety vězení, dál tento způsob boje podporuje. Nově ustavený Banderovec, „komandant Majdanu“ Andrij Parubij, už oznámil, že jeho lidé vyklidí obsazené vládní budovy až poté, co ze svého sídla odejde Janukovyč. „Taková je naše prvotní pozice pro další jednání. Budeme jednat dál o tom, kdo by co měl vyklidit,“ prohlásil pro Ukrajinskou Pravdu.

Nepokoje v Kyjevě začaly po mítinku na náměstí Nezávislosti věnovaném zákonům schváleným minulý týden, které podle mínění opozice omezují občanské svobody. Tehdy promluvili k protestujícím vůdcové opozice. Arsenij Jaceňuk navrhl protestní plán a uvedl několik požadavků, mezi nimiž je i vytvoření paralelních mocenských orgánů. To ale zřejmě demonstrantům nestačilo a vydali se k Domu vlády a Nejvyšší rady, aby je vzali útokem. Situace je kritická; nedokázal je ani zastavit Vitalij Kličko. Zdá se, že ani Jaceňuk, ani Kličko už nejsou s to kontrolovat účastníky akce, soudí výkonný ředitel politologického centra Sever-Jih Alexej Vlasov:

„Systémová opozice v zastoupení Jaceňuka a Klička využívá radikálů jako strašáka pro současné úřady. Kličko se jakoby snaží ukázat: „dokonce ani já už nedokážu tyto lidí zvládnout, když nepřistoupíte na ústupky“. Podle mínění experta může přidat Vitaliji Kličkovi politické body i jeho aliance s vůdcem nacionalistického hnutí Olegem Ťjagnibokem, na jehož pozadí vypadá jako úctyhodnější politik. Na druhé straně to ale může, stejně jako události v kyjevských ulicích, značně poškodit Kličkovu politickou kariéru, pokračuje Alexej Vlasov:  „To, o co usilují radikálové, nemohou podpořit ani ukrajinské úřady a myslím si, že dokonce ani západní sponzoři opozice. V podstatě by to bylo neústavní svržení moci...“

Přitom není až dosud jasné, kdo ze zástupců opozice bude jednat s úřady. Protestní hnutí nemá jednotného vůdce. Manifestanti vyzývají Vitalije Klička, Arsenije Jaceňuka a Olega Ťjagniboka, aby se rozhodli. Kvůli chybějící jednotě ztrácí opozice důvěru lidu a poskytuje důvod k dalším provokacím. Ukrajinská krize může mít rovněž vážné geopolitické následky. Zatímco místní radikálové a nacionalisté usilují o svržení legitimně zvolené moci v čele s prezidentem Viktorem Janukovyčem, stoupá v Maďarsku a Rumunsku zájem o strategicky významné oblasti Západní Ukrajiny.

V maďarských a rumunských médiích se objevily publikace, jež se dají těžko zhodnotit jinak než vytvoření propagačního základu pro rozdělení Ukrajiny. Nakolik reálná je hrozba pro celistvost země? Tady je mínění profesora Středoevropské univerzity v Budapešti Rubena Mnacakanjana: „V Zakarpatí existuje odedávna maďarská diaspora. Svého času vydávalo Maďarsko těmto ukrajinským občanům pasy etnických Maďarů. Jeho majitelé mají možnost bez překážek vycestovat do Maďarska a získat tam práci. V Zakarpatí byl vytvořen plný cyklus vzdělání v maďarštině, od mateřských škol do univerzity. Avšak jak bude reagovat Budapešť na ten či jiný vývoj událostí na Ukrajině, nedá se zatím dost dobře odhadnout...“

A je zde ještě MMF, co vydírá; svoje půjčky podmiňuje zdražením surovin na Ukrajině, aby vyšachoval Rusko z nafty a plynu. Na Západě by pak pracovali Ukrajinci na stavbách tím více, čím větší nezaměstnanost by na Ukrajině byla díky ztrátám trhu na Východě.

Inu, kdo chce kam, pomozme mu tam... A někdejší velkohubý boxerský šampion Vitalij Kličko už alibisticky prohlásil: „Nemá smysl se mnou mluvit o práci ve vládě. Nemá smysl se mě na to ani ptát.“ Napřed to vše rozes.re a pak si myje ruce... boxer...http://www.reformy.cz/zpravy/unikly-dokument-armady-spojenych-statu-je-manualem-pro-prevychovne-a-pracovni-tabory-v-americe/

http://gloria.tv/?media=540709

Dva pohledy na Ukrajinu; který z nich je jen lživou manipulací…?

“Plynařská princezna” s pouty na rukou, aneb Co s venkovským copem?

Těatr erotiky a sexu Afrodita, aneb Když se komsomolky svlékaly…

Otec Kličko byl okupační pilot, jeho syn zasadil Ukrajině další KO

http://olser.cz/8732/teroristum-se-neustupuje-s-teroristy-se-nevyjednava/