Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Klaus je fakt "velezrádce"; podepsal přece Lisabonskou smlouvu...

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Cožpak nechápe, že toto není velezrada, ale naopak čin hodný řádu Bílého lva, jelikož Česko uchránil od bankrotu. Neplatíme eurem, tak proč bychom měli mít něco společného s eurozónou a platit za někoho cizí dluhy? Mezi body žaloby pro velezradu je i Lisabonská smlouva, krok proti svrchovanosti a samostatnosti jednotlivých států. Klaus se zdráhal tuto smlouvu podepsat a hájil české zájmy a svrchovanost Česka. Je snad velezradou dodržení prezidentského slibu o ochraně svrchovanost a samostatnost státu? Že by musel Ústavní soud znovu zasedat...?Omlouvám se senátorům levice, že měli pravdu; Václav Klaus je opravdu velezrádce. Žádná Nečas-Klausovská amnestie, ale Klausův podpis Lisabonské smlouvy, jíž Česko připravil o jeho suverenitu a samostatnost. A že zatím nepodepsal její doplněk  o novém záchranném fondu eurozóny, jak tvrdí sociopat Jiří Dienstbier ml.? 

 
 

 

  • klaus-je-fakt-velezradce-podepsal-prece-lisabonskou-smlouvu

“Získali jsme trpkou zkušenost, kde není opozice, ztrácí se svoboda, politické alternativy proto existovat musí,“ řekl Klaus a EU označil za revoluční experiment a situaci v ní za demokratický deficit, což vede k potlačování trhu a podpoře centralizace. Vzbudil bouři nevole; co si to mohl dovolit, ohrožovat jejich třistatisícové platy? Proto během projevu Vávlava Klause europoslanci demonstrativně odcházeli z jednacího sálu, jiní zůstali a bučeli či nepříliš zdvořile hlučeli. Zřejmě se dá aplikovat na tuto situaci i teorie obráceného rasismu, kdy bučící měli Klause za “bílou vránu”... 

A to, prosím, v EU dnes nemá práci 10,8 procent lidí, resp. 26,217 milionu lidí, z toho 18,998 milionu v eurozóně. Federální dluh USA převyšuje 16 bilionů dolarů, a vystoupal tedy na úroveň 105 procentům HDP. Pro srovnání: veřejný dluh Česka v poměru k HDP se pohybuje kolem 40 procent, tedy necelé dva biliony Kč. Marně si prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman kladl otázku, kdo bude v Česku jednou platit daně, z čeho tento stát bude žít, a kde lidi seženou práci, když se všechna výroba přesune do zahraničí . Je možné se v současné době dopátrat celé pravdy o zemi tunelářů, špiclů a populistů, údajně bojujících s korupcí? Proč nám tedy zrovna ministr Kalousek vyhrožuje Řeckem? Jakou vinu na bankrotu českého průmyslu a financí nese běžný občan? Zákazníci v supermarketech si totiž těchto tunelovacích přesunů většinou ani nevšimnou, protože na obalech zboží informace o původu chybějí či je zde uvedeno pouze Made in EU.

A tak se prodalo bankrotující “rodinné stříbro” i “asanované” banky. Ve 14 bankách v Česku zahraniční peníze převažují. V 9 bankách je zahraniční kapitál zastoupen stoprocentně, v sedmi bankách pak převažují akcionáři naší země a pouze pět bank je ryze českých. Dnes má jen ČSOB zisk 13 miliard za rok a Česká spořitelna 12,62 mld. Kč. Dobré hospodaření? Jistě, pokud by náš první finanční ústav nepatřil majoritnímu vlastníku, jímž je belgická KBC Bank. V červnu 2000 ČSOB navíc převzala Investiční a poštovní banku (IPB), patřící japonské Nomuře. Devět miliard korun, které Investiční a Poštovní banka půjčila na financování prodeje Plzeňského Prazdroje a Radegastu v režii Nomury, se bance zřejmě nikdy nevrátí. Nomura totiž pracovala na tom, aby se zbavila závazku splatit devítimiliardový úvěr, kterým se financovalo pořízení akcií pivovarů. Sama přitom spojené pivovary prodala jihoafrickým pivovarům S.A.B. za zhruba 22 miliard korun. Další české “stříbro” v tahu. A navíc miliardy pro odškodnění “poctivé” Nomury. A tak dál. Komu tedy patří české banky?

Komerční banka francouzské Société Générale, Česká spořitelna spadá pod rakouskou Erste Bank, ČSOB vlastní belgická KBC, GE Capital Bank je tučným soustem amerického koncernu GE Cupital Holding a Raiffeisen banka pak spadá pod stejnojmennou mateřskou společnost původem z Rakouska. Tyto banky na českém trhu jsou klasickými akciovými společnostmi, takže musejí Česku odvádět daně. Jak ale dále naloží společnost s nerozděleným většinovým ziskem je přímo na ní. Zásluhou dividend může část zisku odplout přímo na účet mateřské společnosti, tedy mimo naší zemi a už je nikdy neuvidíme. Jedině, kdyby mezi akcionáři banky byl někdo z českých luhů a hájů. Ať to bereme z jaké chceme strany, hlavními vlastníky českého bankovního kapitálu jsou z téměř 94 procent státy a akcionáři z Evropské unie.

Pokud dnes budete chtít koupit nějaký český výrobek, nesmíte být překvapení, že na něm není Made in Czechoslovakia, ale Made in EU. Podobně dopadli i další naši výrobci. Mochov východně od Prahy byl výrobcem mražené české zeleniny. Nyní jsou v obchodní síti stále prodávány pod značkou Mochovská zelenina, avšak mají na obalu připsáno Made in Austria. Převzal ji nadnárodní koncern Ardo. Během letošního roku zcela ukončil v Česku výrobu i koncern Unilever. V povltavských tukových závodech v Nelahozevsi. Výsledkem je, kromě 600 nezaměstnaných i fakt, že všechny rostlinné tuky, které z Nelahozevsi do českých kuchyní putovaly (Perla, Flora, Rama, Hera) jsou nyní dováženy z jiných evropských závodů. Týdeník Ekonom se zajímal, odkud k nám míří například Hera, tradiční surovina pro vánoční cukroví. Místem výroby jsou polské Katowice. Z Polska se na český trh dovážejí i některé cukrovinky s logem pražské čokoládové hvězdy Orion, založené v roce 1896. Dnes z produkce švýcarského koncernu Nestlé dodává k nám mj. i oplatku Delissa.

Stejně tak, jako slepý k houslím, přišel švýcarský koncern Hero, který na český trh uvádí dětskou výživu pod tradiční značkou Sunar. Z údajů na obalech lze ale dovodit, že aktuálním místem původu je převážně Velká Británie, u některých produktů Španělsko. Přitom ještě do roku 1999 se Sunar vyráběl v Zábřehu na Moravě. Jednou jsem tam byl na studentské brigádě… Sedlčanský Hermelín je další z českých pochoutek, přičemž některé druhy jsou z polské firmy Bongrain. V Polsku se dnes ale částečně vyrábí i některé sýry Lučina, další tradiční produkt sedlčanských mlékáren…

Stát v oblasti průmyslu totálně selhal a dopustil zánik tradičních průmyslových oblastí, které byly rodinným stříbrem a chloubou České republiky. Na druhou stranu se rozhodl jednostranně podporovat zahraniční kapitál, který se skládá převážně z montoven a obchodních společností. Ty nikdy nemohly našemu státu přinést prosperitu a očekávané příjmy, neboť tyto společnosti odvádí daně v zemích, kde mají svoje sídla, nikoli v České republice. Naopak tradiční skvělé české firmy si nechal urvat zahraničním kapitálem. Jedinečnými sklárnami s ruční výrobou počínaje a pivovary s českými recepturami konče…

“Přijel jsem v roce 1994, abych v Africe za čtyři měsíce navařil na čtyřicet tisíc hektolitrů piva,” hlásil mi hrdě Anton Barnošák, když mě přijímal ve své kanceláři obchodního ředitele ve Vivu v Pretorii. Vařil tady sice české pivo, ale zároveň byl výrobním ředitelem a jediným bělochem v jinak černošském vedení tohoto pivovaru.¨“Afričané navíc chtějí postavit nový pivovar na klíč, jelikož ostravská pivní receptura všem náramně chutná a jen na její obří reklamu včetně laserového show bylo v Johannesburgu a okolí vynaloženo na čtyři milióny randů,” vysvětlil mi ing. Petr Janík, který působil v Pretorii jako specialista na technologii výroby piva z české poradenské firmy Pivo Praha.

“Pravé české pivo s jeho tradiční hořkostí a řízem se pije jen v Česku,” tvrdil Anton Barnošák. “Všude jinde mají raději piva sladší. Proto tady používám německý slad a chmel, jihoafrickou kukuřici a rovněž zdejší cukr. Zbytek receptury je můj a ten ti neprozradím. Brzy budeme pivo stáčet do sedmičkových láhví a do plechovek o obsahu 340 a 450 mililitrů,” liboval si a ještě netušil, že jeho představa se stane pouze zbožným přáním a ostravsko-pretorijský pivovar Vivo - Ostravar zůstane navždy jen na papíře. Naopak majitelem tří největších českých pivovarů se stala jihoafrická pivovarnická společnost South African Brewerles (SAB).

Kam se to posttotalitní vládnutí řítí? Každopádně do ďáblovy… Za posledních 12 měsíců stát zvýšil svůj dluh o téměř 167 miliard korun. Během loňského roku se státní dluh zvýšil o téměř 166 miliard na více než 1,344 biliónu korun. Proč být tedy hysteričtí. Je to přece ruka trhu, která přirozeně vybírá rozinky z vánočky, jež je původně česká. Větší bere, silnější vyhrává. Čína už shrábla většinu výrobců z celého světa. Má na to levnou pracovní sílu v zatím největším počtu na světě.

Inu, takže omlouva senátorům, že odhalili "velezrádce" Klause, co podpisem LS z přinucení zbavil Česko všeho českého i svrchovanosti. Žádná jediná Klaus-Nečasovská amnestie, co byla jen procházkou růžovým sadem proti divokým třem amnestiím Václava Havla... Ještě že Žid Rudolf Jellinek pořád ve Vizovicích pálí slivovici. Ta, doufejme, zůstane napořád jen valašská…http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;v=3UKS0mwKIRI

Vzpoura všeho schopných šašků a špína české ubohosti…

Jaký je klíč pro promíjení a nepromíjení dotací…?

Čeští důchodci počkají, hlavní je přece „černá díra“ Pásma Gazy…?

Souboj: Euroskeptik Klaus – Europanka Merkelová - čtyři ku nule…

To je dobře, že patříme do zdravé části stáda…

Kdo hlasuje pro islamisty, ten si nemůže být ničím jistý…

http://polanecky.blog.idnes.cz/c/324805/Senat-jako-sbor-nemoudrych.html

http://streit.blog.idnes.cz/c/324804/Moje-ustavni-stiznost-na-postup-Senatu-PCR-ve-veci-velezrady.html

Facebook komentáře