Janukovyč ztratil legitimitu, tím, že opustil Kyjev a přestal plnit své povinnosti a vytvořil vakuum moci“. USA mají „jasný“ argument. Spojeným státům však katastrofálně chybí k hodnocení situace na Ukrajině právní argumenty, zaměňují zákonnost vlády s její legitimností. Ukrajinská ústava předpokládá čtyři způsoby ukončení výkonu funkce prezidenta: jeho prohlášení, že podává demisi, zdravotní důvody, smrt a impeachment. K ničemu takovému nedošlo. Rozhodnutí parlamentu o odvolání Janukovyče je tedy evidentně neústavní a zločinné… Trumfem EU a USA je nyní hlavně Krym, resp. „invaze ruských vojsk“. Nic jiného, než neznalost rusko-ukrajinské dohody, jež Rusku povoluje mít na Krymu 12 000 vojáků. Poloostrov je totiž Autonomní republika Krym s vlastní vládou, vlajkou a hymnou. Že bude nedělní referendum o Krymu nezákonné? Těžko; kdyby nebylo nezákonného puče a sesazení Janukovyče, nemusela by být ani ruská anexe a krymské referendum. Jak se zkrátka do lesa volá, tak se z něho ozývá… A média přesto opět roní krokodýlí slzy nad „ruskou invazí" tisíců vojáků. A ti nemají zásoby; Ukrajinci berou ruské pasy řidičům, kteří v nákladních vozech vezou právě ty nejpotřebnější věci legálním ruským vojákům...

Každé referendum má své zahraniční pozorovatele. Jedním z nich je oficiálně i Milan Šarapatka. Čtrnáct let působil v české diplomacii a zastupoval Českou republiku v Mali, Alžíru, Indonésii, Brunej a Papui-Nové Guinei. Je expertem na problematiku islamismu a náboženského terorismu. V současnosti kandiduje předčasných parlamentních volbách jako lídr hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury v Praze. A tomuto panu Šarapatkovi zatelefonoval pan Palata, co je redaktor iDnes a Lidových novin; proč prý na ten Krym jede? Že tím bude legitimovat nelegitimní referendum na Krymu, kdoví kdo že to prý financuje, že ho tam asi posílá Ruská ambasáda, a tak dále... Jak to všechno pan Palata ví? Odkud asi? Není to snad tím, že je patologický protiruský hysterik? Ví, jaký je rozdíl mezi referendy na Krymu a na Gibraltaru či na Falklandách…?

Proč tedy letí pan Šarapatka na Krym? „ Proto, abych, spolu s ostatními pozorovateli z Evropy sledoval formální průběh referenda, a především proto, abych se přesvědčil, co si o referendu, respektive o otázkách, na které má odpovědět a o situaci na Ukrajině a na Krymu, myslí ti, jichž se to týká, obyčejní Rusové a Ukrajinci, kteří tam žijí. Oni se musejí rozhodnout, zda budou žít na Ukrajině nebo v Rusku, a nikdo by jim do toho neměl mluvit. A pokud se přesvědčím, že se rozhodují svobodně, budu jim držet palce, ať bude výsledek referenda jakýkoli..."

Také já měl neosobní názoroový střet s panem Palatou. Zkrátka člověk, co si hraje na vševědoucího, jelikož nesnáší Putina, Rusko a vše, co vytvořil. Ne, že by to bylo špatné nebo zlé, ale ze svého principu jen potrhlost nesnášení schopného nýmanda. Jaký komentář asi napíše o následujícím americkém vměšování? Bezpilotní letoun drone MQ-5B americké 66. brigády vojenského zpravodajství z ukrajinského Kirovohradu byl totiž načapán, když podnikal nelegální průzkumné lety nad Krym a podél ruských hranic. Je to už druhý případ, kdy byl americký bezpilotní špionážní letoun stíhán nad Krymem. Drone letěl ve výšce 4000 metrů a bylo přerušeno jeho spojení s americkými operátory s pomocí zařízení pro radioelektronický boj Avtobaza. Následkem toho zařízení nouzově přistál a dostal se do rukou domobrany takřka nepoškozené.

Agentura AFP s odvoláním na nejmenovaný policejní zdroj zase napsala, že se proruští militanti v Charkově snažili dostat do budovy, v níž se schovala skupina lidí, kteří jsou podezřelí, že v pátek večer stříleli na účastníky proruské manifestace. Podle tohoto zdroje střelbu zahájily osoby v budově. Je to jeden z důvodů, proč ruští vojáci zasahují, nehledě na jejich zájmy, když chrání distribuční stanici plynu, kterou vede na Ukrajinu ruský plyn, na němž podvodně zbohatla první ukrajinská miliardářka Tymošenková. Jde v nynější kriminalizované situaci o strategické místo, ohrožené teroristickým atentátem. Přesto se Ukrajina rozhodla nazvat vše ruskou invazí. Lež a pokrytectví vypočítavých gaunerů.

Zdraví srdečně premiér Ukrajiny Jaseňuk

Hajlující premiér Ukrajiny Jasenjuk (viz. fotogalerie) ale prohlásil, že za vše může proruské násilí, byť se potvrdilo, že vraždili lidi na ulicích kolem Majdanu najatí snipeři. Za únorovou střelbou do opozičních demonstrantů v Kyjevě byla podle uniklého odposlechu telefonátu dvojice politiků Evropské unie majdanská opozice. Rozhovor estonského ministra zahraničí Urmase Paeta a šéfky diplomacie EU Catherine Ashtonové zveřejnila ruská státní televize RT. Vitalij Kličko nedávno varoval Janukovyče, že dopadne jako Kaddáfí a Ceaucescu - popravou.

Připomeňme si rok 1989, ozbrojený zásah v Panamě, zajetí prezidenta Noriega, který je nyní v americkém vězení. Byly zabity tisíce lidí, v úředních dokumentech byl jejich počet snížen na 560. Rada bezpečnosti OSN byla téměř jednomyslně proti okupaci. Spojené státy vetovaly rezoluci Rady bezpečnosti, a začaly plánovat jejich další „záchranné operace“. Proč USA vyčítají Rusku, že vetovalo v radě bezpečnosti OSN neplatnost krymského referenda, což Lavrov zdůvodnil zabíjením Rusů v Charkovcě, Kyjevě či Doněku?

Již v roce 1995 byli někteří Dudajevovi militanti školeni ve výcvikových táborech CIA v Pákistánu a Turecku. USA, jak je známo, oznámily ropná bohatství Kaspického moře zónou svých životních zájmů a ničily stabilitu na Blízkém východě. Přes prostředníky v této oblasti USA pomáhaly živit myšlenku oddělení severního Kavkazu od Ruska; podněcovaly Basajevův gang na „džihád“ v Dagestánu a dalších oblastech, kde žijí zcela normální a klidní muslimové. Kromě toho, v USA, podle údajů uvedených na internetových stránkách „Federální agentury pro vyšetřování“, se nachází 16 čečenských a pro-čečenských organizací. A tady je citát z dopisu dánským orgánům od pana Zbigniewa Brzezinskiho (jedna z klíčových postav studené války, absolutní rusofob, Alexandera M. Haiga (bývalý americký ministr zahraničních věcí) a Maxe M. Kampelmana (bývalý americký velvyslanec na konferenci o bezpečnosti a spolupráci v Evropě). Navrhli dánské vládě, aby se zdržela od vydání Zakayeva Rusku. V dopise se píše: „Známe pana Zakayeva a pracovali jsme s ním … Vydání pana Zakayeva by vážně ohrozilo rozhodující pokus zastavit válku“. Samozřejmě teroristickou válku s Rusy...

Někdo se diví, co si to agresor Putin dovoluje, když mnohem horší scénář měla jedna z tuctu agresí USA, právě na Grenadu v roce 1983, jeden z malinkých ostrovních státečků, vzešlých z britských kolonií ve východním Karibiku, jenž získal nezávislost v roce 1974. Nejprve vládl despotický a výstřední předseda vlády Sir Eric Gairy, jehož zabijácká tajná policie - známá jako Mangustí brigáda - a jeho vášeň pro létající talíře, okultizmus a mimopozemskou komunikaci mu přinesly proslulost po celé polokouli. Jen do 13. března 1979, kdy v nekrvavém převratu uchopil moci mladý právník jménem Maurice Bischop, s podporou socialistického Hnutí Nový klenot. Hlavním "ospravedlněním" pro invazi byla údajná ochrana amerických životů.

A pak tedy začal jednat americký prezident Reagan. Pravidelné lety i zámořské linky ze sousedních karibských ostrovů byly zastaveny už od 21. října 1983, jako přímý následek tlaku oficiálních činitelů USA na vlády těchto ostrovů. Zvlášť byla vyjadřována obava o osud 800 amerických studentů ve Spojenými státy provozované lékařské fakulty Svatojiřské univerzity. Nicméně se ukázalo, že životy studentů ve skutečnosti před samotnou invazí nikdy v žádném nebezpečí nebyly; osm stovek amerických osudů ve srovnání s téměř dvěma miliony rusky mluvících obyvatel Krymu je trošku ostuda Reagana.... 

Grenadští představitelé se jen o pár dní dříve sešli se správci americké lékařské školy a zaručili se za bezpečí studentů. Naléhavé žádosti amerického ministra zahraničí Milana Bishe vůči činovníkům lékařské školy, aby veřejně požádali o vojenský zásah USA na ochranu studentů, byly odmítnuty. Žádný zvací dopis se nekonal. Pět set rodičů studentů medicíny telegrafovalo prezidentu Reaganovi, aby si vymínili, že nepodnikne žádnou „unáhlenou akci“. Rektor lékařské školy Charles Modica udělal mezi studenty anketu a zjistil, že drtivá většina z nich evakuována být nechce. První jednotky USA se teprve tři dny poté, co se vylodily a postřílely desítky civilistů, rozhodly převzít kontrolu nad kampusem lékařské školy, což vyvolává otázku, zda bylo bezpečí Američanů skutečně nejdůležitější prioritou. Jediným faktickým důvodem pro invazi bylo však údajné hromadění kubánských vojáků na ostrově. Shromáždění OSN odsoudilo tuto akci až bylo po ní; ale jen ty ty ty... A prezident Reagan k tomu jen ledabyle řekl: „Tohle ani nenarušilo mou snídani.“ Co by na to Thomas Jefferson? „Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím na to, že Bůh je spravedlivý.“

Premiér Arsenij Jaceňuk v prohlášení, které v sobotu odvysílala kyjevská televize, oznámil, že Ukrajina a Evropská unie podepíšou politickou část asociační dohody 21. března. Ekonomická část bude podle něj následovat později. Napřed je třeba Ukrajinu ideologicky poamericku zpracovat. A právě kvůli ekonomické části odmítl Viktor Janukovyč koncem listopadu dohodu podepsat a přiklonil se k posílení vztahů s Ruskem, které mu slíbilo pomoc. Toto rozhodnutí vyvolalo zejména v Kyjevě vlnu protestů, která vedla k Janukovyčově sesazení. Stoupenci sbližování s Ruskem jsou přesvědčeni, že ekonomická část asociační dohody způsobí ukrajinskému průmyslu značné problémy, protože je silně propojený s ruskou ekonomikou.

Přitom německý, francouzský a polský ministr zahraničí hned na začátku krvavého Majdanu podepsali s Janukovyčem dohodu. Sliboval ukončení stávajících a vyšetření minulých násilností, návrat k ústavě z roku 2004 s omezenými pravomocemi prezidenta, vládu národní jednoty do 10 dní, ústavní reformu do konce září a do prosince prezidentské volby. Odpůrci režimu v ulicích ale dohodu odmítli. Pokud to neschválí, bude stanné právo, nastoupí armáda, všichni zemřou… Rozohnil se polský ministr zahraničí Radek Sikorský po setkání s opozicí…

Inu, ne vždycky se vlk nažere a koza zůstane celá, aneb klasik praví: Nejhorší srážka je s blbcem...„Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“  - Ernest Hemingway

Lhali, lžou a budou lhát; Rusko musí zaplatit, Goebbels by se bavil

zdroj:http://olser.blog.idnes.cz/c/401065/Kerry-USA-referendum-neuznaji-mezi-radky-Jsem-zatraceny-lhar.html