Lidé se zkrátka dělí na retardované a soudné, co chápou neférovou přesilu Západu nad Ruskem, třicet armád EU, NATO a USA proti jedné Putinově, jež na rozdíl od stovek vojenských základen USA po celém světě, nevytvořil Putin mimo Rusko defacto žádnou. Fakt mě nebaví donekonečna opakovat všechny vylhané války, anexe, invaze a miliony mrtvých civilistů a vojáků, jedinečné to dílo Spojených států. Není snad stát na světě, který by nepoznal na vlastní kůži 200letou militantní politiku USA. Protiputinovští fanatici to vše sice chápou, ale raději by se do země propadli, než by to přiznali. A zbytek globálního Ovčákova, co je “mimo mísu”, věří goebbelsovským protiruským médiím. O tom, že Majdan jako obvykle rozpoutala EU, Spojené státy a NATO, se mlčí, byť si o tom švitoří už vrabci na střechách Pravým sektorem obsazeném hotelu Dněpr v Kyjevě. Že by tohle všechno nevěděl renomovaný politolog Jan Šír? Vzdělamý duchovní člověk... Nebo jsou to jen zmanipulované lži...?

Pan Šír ovšem též prohlásil, a jelikož mám doma barevnou televizi, tak mohu dosvědčit, že se ani nezačervenal při zvěstování kolosální nepravdy; "od druhé světové války to prý bylo pouze Rusko, co svévolně měnilo cizí státní hranice". Ptal jsem se sám sebe mnohokrát; co srovnání Krymu a Kosova? Nepařičné. Condoleezza Riceová, co se objímala s Kaddáfím, když smiřovala USA s Libyí, zdůraznila platnou úmluvu OSN o ochraně menšin. “Jsme přesvědčeni, že Kosovo je “sui generis” (zvláštní případ), jenž nastal kvůli rozpadu Jugoslávie a agrese prezidenta Miloševiče proti kosovským Albáncům, které donutil k humanitární krizi.” Viz. dnes Jaceňuk a Porošenko… Proč by nemohl být východ Ukrajiny “sui generis - zvláštní případ” a proč už NATO dávno nebombardovalo Kyjev jako kdysi Bělehrad…? To ve východní Ukrajině je humanitární krize dvojnásobná - na milion uprchlíků a tisíce zabitých.

Obvinění z invaze na Ukrajinu vyvrátil ministr zahraničí Ruska Lavrov. „Zdá se mi, že zatajování faktů je příznačným rysem USA a některých zemí EU ve vztahu k tomu, co se děje na Ukrajině,“ poznamenal. A tím zdaleka jeho výtky na adresu Západu neskončily. Mluvil též o tom, že existují satelitní snímky údajně dokládající pohyb ruských jednotek. Později se ale ukázalo, že šlo o počítačové hry a snímky pocházely z nich. Nejnovější obvinění jsou něco podobného. Hovořil Jan Šír v ČT někdy o mučení, jímž Američané vyslýchali podezřelé s pokrytectvím jim vlastním, když je mučili ve "vypůjčených" věznicích na území cizích států, aby na ně nepadlo obvinění z porušení vlastní ústavy, resp. lidských práv… Al-Kájda zase v Iráku

Je zvláštní, že médiím i Janu Šírovi vadí ruští vojáci na Ukrajině, ale jsou jim šumafuk žoldáci, když mezi zabitými “skutečnými” Ukrajinci bylo před měsícem 380 zahraničních žoldnéřů: polská PMC (soukromá vojenská jednotka) „ASBS Othago“ ztratila 164 lidí, americká PMC „Greystone“ 60 lid, americká PMC „Academi“ (do r. 2009 zvaná Blackwater) 130 lidí, pobaltské ženy snajperky – 26 lidí… Dnes budou tyto počty mnohem vyšší. Může pan Šír snad popřít následující historická fakta? http://antiilluminati.net/200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek/

Gibraltarská posádka se roku 1830 stala formálně britskou kolonií. V letech 1967, 1976 a 2002 se konala referenda o připojení Gibraltaru ke Španělsku, ale většina obyvatelstva to odmítla. Ve dnech 10. – 11. března 2013 proběhlo na argentinských Falklandách, tisíce kilometrů od Anglie, referendum s 92 procenty účastí; 99,8procentní většina se vyslovila pro setrvání Falkland ve statutu Britského antarktického území. Britové zajali asi 11 400 argentinských vojáků, téměř 750 Argentinců bylo zabito a to včetně 368 námořníků z posádky General Belgrano. Britové ztratili 256 mužů. Nejistý počet argentinských letadel byl zničen, převážně na zemi, zatímco Britové ztratili 10 Harrierů a více než 24 vrtulníků. Tomu přece nelze říkat anexe. Zde…

Proč USA neprotestovaly? Proč jim nevadila ani samostatnost Kosova, odtržení srdce Srbska? Ve státním převratu 17. ledna 1893 povstalci složení převážně z občanů Spojených států svrhli královnu Havajského království.  Moci se chopil „Výbor občanské bezpečnosti” a požadoval připojení k USA.Status státu USA získaly Havajské ostrovy v roce 1959, což se stalo po krutém válčení USA s Havajskou královnou... New York Times jednoduše tvrdí, že to tak je, když jistí reportéři přinášejí zrnité obrázky takzvaných ruských vojáků na východě Ukrajiny. Jsou to přitom ti samí novináři, kteří před lety přinášeli obdobné záběry zbraní hromadného ničení v Iráku, jež se záhy ukázaly jako falešné. Má Jan Šír stejný názor, že revoluce ukrajinského Majdanu se podle prohlášení  Albrightové v zásadě neliší od toho, co se v roce 1989 dělo na Václavském náměstí…?

">www.youtube.com/watch?v=ie0rj0l85Q4

Je velmi podezřelé, že nikdy nebyly předloženy žádné důkazy či fakta o ruské aktivitě na ukrajinském území, tedy v oblasti, která je bedlivě sledována satelity a dalšími technologiemi, domnívá se americký filmový producent, dokumentarista, publicista a blogger Danny Schecter. V rozhovoru pro server rt.com obvinil západní politiky a média z pochybných praktik. V jedné oblasti se dotázal místního faráře, který potvrdil, že asi před měsícem zde byla skutečně ruská armáda vidět, ale jen krátce. Nedaleko ukrajinských hranic v Rostovské, Belgorodské, Kurské a Tambovské oblasti, totiž probíhala minulý měsíc dopředu oznámená vojenská cvičení, armáda se však po skončení navrátila zpět do základen.

Alarmující zvěst proběhla médii, že Rusko kdesi blízko hranic s Ukrajinou přesouvá obrovskou armádu; v odhadech kyjevské vlády dosáhla hodnoty až 100 tisíc mužů. „Odborníci“ se v mediálních analýzách přeli jen o to, zda Rusové dobydou Ukrajinu za 3 nebo za 5 dní. Vše s odvoláním na NATO. To se pohybujeme v čase na konci března. Snímky zachycují údajné rozmístění vojsk v období před dvěma až třemi týdny. Pokud to opravdu satelity NATO v tu dobu zachytily, proč vojáci nezveřejnili „důkazy“ okamžitě, když to bylo aktuální?

Nakonec byly splněny Putinovy podmínky, bylo odpískáno příměří a na základě Vídeňské úmluvy a její revize z roku 2011 i smlouvy „Otevřené nebe“ navštívilo hranice mezi Ruskem a Ukrajinou již osm expedicí zahraničních pozorovatelů. Inspekce probíhala jak v terénu, tak ze vzduchu. Inspektoři pocházeli nejen z evropských zemí (Německo, Francie, Dánsko, Švédsko, Švýcarsko, Polsko...), ale i ze Spojených států a Kanady. Pozemní kontroloři byli „nad plán“ seznámeni s veškerými přesuny vojenských jednotek, které do té doby probíhaly.

Novinář zpovídá rabína u Zdi nářků: “Rebe, jak často se sem ke Zdi chodíte modlit?”
Rabín: “Dvakrát denně.”
Novinář: “A za co se modlíte?”
Rabín: “Aby se lidé přestali nenávidět, aby nebyly války, aby si lidé pomáhali a měli se rádi.”
Novinář: “To jsou samé krásné věci. Jak dlouho už se takhle každodenně u Zdi modlíte?”
Rabín: “Padesát let.”
Novinář: “Padesát let!!! To je neuvěřitelné. A jaký máte pocit, když vidíte svět kolem sebe?”
Rabín: “Mám pocit, jako bych mluvil do zdi.”

Inu, takže dle slov pana Šíra Rusové celou dobu lžou, aby rozpoutali na Ukrajině válku, protože to nemyslí vážně s ukončením krveprolití. A jak by charakterizoval následující fakta...?Přiožralý mužik

Není invaze jako invaze

Kerry

http://olser.blog.idnes.cz/c/427291/Putin-je-jako-Hitler-napsal-Mein-Kampf-a-postavil-plynove-komory.html