Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Kdo se nechová jako zrůda, mezi nás nepatří

Ano, průpovídku z totality „kdo nekrade, okrádá svou rodinu“ jsme povýšili v naší slavné demokracii na novou úroveň, tedy pardon, level.

  • kdo-se-nechova-jako-zruda-mezi-nas-nepatri

Reaguji na zprávy redakce Seznamu o tom, jaké poměry jsou zcela běžné v mnoha zařízeních, ve kterých dožívají staří spoluobčané, viz např. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tohle-jste-zazili-vy-ctenari-reaguji-svymi-zazitky-na-reportaze-o-ponizovani-senioru-83232?dop-ab-variant=100&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null .

Ptáme se zajisté sami sebe, jak je toto možné, že se lidé, kteří se rozhodli poskytovat pomoc bezmocným, chovají jako gestapáci. Odpověď není nijak složitá. Žijeme v iluzích o samospasitelnosti nadbytku a zároveň v prázdnotě našich duší.

Jediné, o co usilujeme je mít co nejvíc a mít moc na slabšími. Ať jsme na významnější pozici nebo na konci společenského žebříčku, nějaké zušlechťování našich cílů je jen idealistický blábol, my chceme ty přízemní požitky a přízemnost nás přirozeně vede k uplatňování ostrých loktů, ponižování slabších a důsledkem je pak bezcenné žití. Při kdejaké příležitosti si připomínáme křivdy a utrpení našich předků v minulosti, ale to, jak žijeme a uvažujeme dnes se od toho nejubožejšího a nejohavnějšího v minulosti nijak neliší. Jenže, pokud máme nastavenou naši hodnotovou laťku na takové úrovni, že ji překročíme i poslepu, pohybujeme se u dna hodnot, kde první místa zaujímají lenost, bezohlednost, zbabělost, křiváctví.

Že je společenská atmosféra nízká a nadále se snižující v celé globalizované společnosti, pozorujeme každý den. Celá společnost spolkla naviják bezuzdné spotřeby, sebeprezentace své nicotnosti, prázdnoty sexu, konzumace ubohé zábavy, falešných společenských výzev typu Gréta, méé túú, politická korektnost, multikulti, LGBT témata a spousty dalších na hlavu postavených ideologií a plácá se v tom, jak tato témata řešit.

Jediné řešení však je, ty nesmysly rozetnout a zahodit a začít se ptát, proč tu jsme. Zda proto, abychom se nalaďovali na propagandu zmetků, jejichž cílem je ovládání mas jak hospodářsky, tak mentálně, nebo zda tu jsme proto, abychom přispěli k zušlechťování našeho bytí. První volba je volba sebezničení, druhá je o budoucnosti.

Autor: Olga Pavlíková

Zdroj: https://olgapavlikova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=736634

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře