Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Kdo je Jan Cemper?

Hodnocení uživatelů:  / 15
NejhoršíNejlepší 

Možná víte, že existuje webový portál Manipulatori.cz, který si klade za cíl bojovat proti tzv. dezinformacím (schválně se vyhýbám anglikanismům, pokud je to alespoň trochu možné). A víte jak? No přece…fakty!

“Nu, ale s tím nelze než souhlasit!“ řekne si 99% čtenářů.

  • kdo-je-jan-cemper

Zajímá mne teď zejména rozuzlení voleb v USA, čtu různé weby, shlížím videa a občas se nestačím divit. Nevím, zda je úplnou novinkou, bojovat proti faktům…mlčením jak činí masmédia, vždyť tohle přece nebyla ani Goebbelsova parketa; že by jeho následovníci jím užívané systémy vylepšily? Vlastně jde o stejnou strategii, jako když vedete s někým opravdu zásadní a tvrdou diskuzi, zatlačíte jej argumenty do kouta, načež váš oponent raději převede řeč jinam. Přece nemůže říci: „Máš pravdu, přesvědčil jsi mne,“ to se dnes nenosí.

K věci: celkem náhodou jsem zhlédl kousíček videa – diskuze, jíž se účastnil i šéfredaktor těchto superwebových stránek a věčný hledač jediné pravdy Jan Cemper. V diskuzi byl (můj dojem, nikoli fakt ) zahnán do kouta, a tak že si tedy vypomůže americkými volbami. Jeho argument (parafrázuji): „Přece není možné zfalšovat volby, jestliže vítěz získá o 5 000 000 hlasů víc! Taky jsem viděl jakési video, kde podivný člověk kázal o tom, že lístky byly polité a tak nějak označené…“ atp.

Protože se v podstatě nelze s panem Cemperem spojit (facebook nepoužívám a uvádět do kolonek patřičné údaje, jako někde na úřadě, mně připadá přes čáru), řekl jsem si, že váženému pánovi odpovím takto, nepřímo (mám i jisté problémy s tzv. otevřenými dopisy, trochu moc se rozmohly). Zde tedy předkládám skutečná fakta a pár nezbytných otázek: „Pane Cempere,

1/ Jaké obory jste ve svém životě vystudoval?

2/ Jakým způsobem oddělujete lži od faktů?

3/ Týkalo se vaše studium kupříkladu zeměpisu to té míry, že byste mohl vyjmenovat a ukázat na slepé mapě příslušný stát USA?

4/ Dokázal byste vyjmenovat alespoň 10 dodatků Ústavy USA a říci nám, o čem pojednávají? Máte povědomí o soudním systému v USA?

5/ Víte, kdo byl onen ‚podezřelý‘ člověk, který po volbách mluvil o vodoznacích na volebních lístcích? Zde vás poučím. Jedná je o velmi vzdělaného člověka, mj. i autora několika politických thrillerů Steva Pieczenika. Mnohé se dá najít ve Wikipedii (přestože ta často ‚lže‘, s vaším webem se srovnávat nedá). Znám od něho třeba román ‚Nejvyšší pohotovost‘ (1992). Doporučuji vám! Přesně tam se totiž mimo jiné rozebírá, jak odstranit prezidenta USA neústavní cestou, ale i jací bývají prezidentovi následovníci (pořadí dle Ústavy USA). Proč Steve Pieczenik video natočil? Trochu vyšší IQ, schopnost kombinovat a předvídat, a…rozsvítí se i vám!

6/ Viděl jste, pane Cempere, grafy popisující postup voleb v čase? A jiné? Máte nějakou kvalifikaci v matematické statistice, speciálně tzv. teorii pravděpodobnosti? Dokázal byste třeba ‚vypočítat‘, jaká je pravděpodobnost, že vám současně padnou ve hře v kostky dvě šestky najednou? Kolik procent je oněch 5 000 000 s celkového počtu volitelů (můžeme počítat pro začátek i hlasy falešné)?“

Hrát si na málem jediného garanta pravdy, pod pláštíkem nevědomosti a lži, je podle mého odpornější, nežli být placeným nositelem kolikrát provokujících a sprostých příspěvků na mnoha a mnoha webech.

Vzdělávejte se, pane, a pro začátek si ve vyhledávači najděte definici slůvka fakt!

S dokonalou úctou Jan Bílek.

Facebook komentáře