Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Již skutečně není co bránit a hlavně ani proti komu...

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Po 25 letech demokracie, v naší zemi, která se stále ještě (nevím proč) jmenuje Česká republika, není naprosto nic, co by se dalo nazvat ,,české´´. Ano, v televizi, v tisku stále slyšíme a čteme, to krásné slůvko ,,české´´.

 Ale co je tady na území historického českého státu ještě české? Měli jsme český průmysl, české továrny. Vyjmenovávat je nebudu, asi by to nikoho nebavilo tak dloho číst. Je v současné době v ,,ČR´´ nějaká česká továrna? Nemyslím tím skomírající manufakturu s deseti zaměstnanci. Ani majitele této manufaktury, na kteréhož byla uvalena exekuce na veškerý majetek, z důvodu nedoplatku na dani ve výsi 87,-Kč.

  • jiz-skutecne-neni-co-branit-a-hlavne-ani-proti-komu

Měli jsme zemědělství, které nám mohl závidět celý svět. Naše české odrůdy brambor se prodávali do celého světa. Dnes tam, kde byly dříve bramborové pole, je řepka. Navíc geneticky modifikovaná. Snad si jednou lidé vzpomenou, co je důležitější.

Neměli jsme žádný blahobyt, ale měli jsme vše, co lidé k životu potřebují. A hlavně, to vše, co lidé k životu potřebují, bylo ,,české´´. A to snad mohla česká armáda chránit.

Dnes máme všechny továrny německé, rakouské, francouzské...

A opravdu,oni si je ti Němci, Francouzi ochrání sami. Zvlášť když jim v nich pracují otroci za 500 EUR měsíčně. Zemědělství ochraňovat naše armáda také nemusí. Již žádné není, brambory z Itálie nebo Francie. Cibule z Nizozemí. Česnek z Číny.

Nemám obavy, že by nás naši přátelé co nám poskytují ,,obživu´´, ochránili před zlým Putinem i v případě, že bychom se tolik neangažovali v tom, jak co nejhlouběji vlézti do něčí řiti.
Takový spolek spokojených ovčanů, jako je v téhle naší kotlině, by těžko jinde našli.

A pokud bych měl mluvit trochu vážněji, nutno říci, že nás v budoucnu neochrání nikdo. Neochrání nás naše armáda, kterou tvoří asi 120 vycvičených profesionálů, kteří permanentně za naše peníze bojují na amerických bojištích. A zbytek armády tvoří, ani nevím jak to nazvat. Ubohé trosky pohybující se kolem nepojízdné vojenské techniky, tvářící se jako armáda. A nezachrání to ani stíhačky na leasingový úvěr, ani nejdražší Pandury, jaké svět kdy viděl...
A pokud jde o ty armády německé, francouzské... Kdy nám kdy pomohly? Jako v roce 1938? Jako v roce 1969?

Dnes je to stejné. Pomohou jen těm, kdo jim mohou za pomoc zaplatit, třeba ropou. Máme ropu? Máme jak nějak jinak zaplatit? Vyplatila by se těmto státům takováto záchrana? 
Asi těžko. V kapitalismu se nedělá nic, co se nevyplatí. Jediná ideologie, jsou peníze.

A proto, milý spoluobčané, poklonkujte těm parazitům, klaňte se jim až k zemi, za to, že Vám stejně tak jako španělští conquistadoři dávají korálky výměnou za zlato. Až Vám to zlato dojde, udělají z Vás otroky. Vlastně, omlouvám se. Už se stalo....

Facebook komentáře