Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jeník Hrušínský – komediantů král.

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Je pravdou, že jsem si už za ta léta zvykl na ledaco. Není moc věcí, které by mne překvapily a u zásadových strážců demokracie, ochránců menšin a příslušníků čtvrtého odboje už téměř vůbec nic.

  • jenik-hrusinsky-komediantu-kral


Ovšem dnešní vyjádření toho nejčistšího z čistých a nejmoudřejšího z moudrých mi přece jen ty hranice o kousek posunuly.

Ten dobrý muž a skvělý principál přišel s myšlenkou, která dává současné koronavirózní krizi konečně ten správný, lidsko-právní, rozměr. A nezapomněl se s ní s námi podělit na sociálních sítích. Přišel totiž na to, že ten „estébácký gauner Bureš“, využil situace k tomu, aby zlikvidoval všechna nepohodlná divadla! A zneužívá prý k tomu ještě nějakého „kluka“, co je teď zrovna ministrem!

Vždy se mi líbí, když se někdo pozastavuje nad tím, že si někdo myslí že by „šestnáctileté děti neměly rozhodovat o vládě“ v té které zemi, protože má v čele miliono(chvilko)vého hnutí pro záchranu té (jedině)správné demokracie nedostudovaného stududenta bez jakýchkoli životních zkušeností, ale na druhé straně mu vadí „kluk“, který sice má i nějaké to vzdělání i nějaké ty zkušenosti, ale dovolil si mu zavřít divadlo.

A co teprve ty plánované demonstrace? Jak můžeme zachraňovat tu ohroženou demokracii, když se začíná oteplovat a Letná se začíná tvářit přívětivě! S takovou, soudr... ehm, dámy a pánové, tu správnou demokracii hned tak nevybudujem.
A kvůli čemu vůbec?!! Kvůli nějakým "osmatřiceti lidem s příznaky lehké chřipky..."

Co na tom, že u sousedů na východě i na jihu postupují obdobně, ne-li tvrději. Snad – kdyby tu hranici určili aspoň od 260 diváků, třeba by byl pan principál shovívavější. Ale i tak – ta NESPRAVEDLNOST – Babišovy továrny pojedou dál. Kdo přece dnes nutně potřebuje mouku, maso a potraviny vůbec...

Přece v době krize je nejnutnější ta duševní strava. No a nejvíce ta z Jezerky. No a ani žádné kompenzace, ten estébák Babišú, nezmínil! Ta hrůza, když měsíční provoz stojí 2 miliony měsíčně... Velmi se mi líbí titulek k článku, který se objevuje hned po zprávou o tom přívalu moudra pana ředitele: "Nebudu si stěžovat. Na to je tady dost jiných Čechů."

Bylo by to k smíchu, pokud by to nebylo k pláči. Ale jsem Honzíkovi za ta slova vděčný. Není nad to, když člověk ví, na čem je.

Zdroj: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/jan-hrusinsky-koronavirus-vlada-narizeni-kritika-babis-divadlo-na-jezerce.A200310_142943_lidicky_zar

Autor: Jiří Jurčák

Zdroj: https://jurcak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=746953

 

%MCEPASTEBIN%

Facebook komentáře