Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

JAKO NA HOUPAČCE

NEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (161) JAKO NA HOUPAČCE

Počasí je jako na houpačce – však je také duben. Jenže jiné dubny se aprílové počasí vyznačuje tím, že chvíli prší, chvíli svítí sluníčko, chvíli prší, chvíli svítí sluníčko, asi jako když pejsek s kočičkou věšeli prádlo. Letos je to jiné – několik dnů se opékáme na sluníčku v letních teplotách, abychom pak zase několik dnů mrzli, opět škrabali čelní skla svých plechových přibližovadel a zapínali již vypnutá topení. Před čtrnácti dny jsem pracoval na zahradě pouze spoře oděn, týden poté padal sníh a teploty padaly jak preference TOP09 – na nulu. Oděn jsem nyní musel být naopak hojně – nestačily ani dva svetry.

  • jako-na-houpacce

V politice tomu není jinak. I zde je to jako na houpačce. V jednu chvíli to vypadá, že Američané válku na Ukrajině odpískali – několik měsíců jsme sledovali jeden takový signál za druhým – aby nakonec zase schválili další balík pomoci a válku tak alespoň o pár měsíců prodloužili. To, co ještě před 14 dny vypadalo jako hotovka (USA se zaměří na pomoc Izraeli, Čínu přestanou provokovat a ukrajinskou válečnou kaši nechá vylízat duté Evropě), je dnes zase jinak a můžeme se jen domnívat, co za tím náhlým obratem stojí.

A tak duté hlavy válečných štváčů v Evropě mohou bouchat šampaňské, protože hra na válku nekončí, politici mohou dál strašit občany Putinem, honit si před nimi triko, jak mu to nandají (Macron, Fiala), obviňovat opoziční strany z dezolátství a nadávat jejich představitelům do ruských švábů, které je třeba patřičně rozdrtit a zamáčknout.

Fialova stejně nečekaně kvapná návštěva v Bílém domě rovněž nevěstí nic dobrého. Zatímco čeští političtí komentátoři řeší nesmysly typu, zda měl Fiala pravdu, když řekl, že jsou vztahy ČR a USA nejlepší za celou dobu (vadí jim, že si prý přisvojuje cizí zásluhy, protože lepší byly – jak jinak – za Havla, že, ehm, ehm?), místo, aby se ptali, co se tam řešilo a s jakými notami premiér odjel. Nevím, zda jsou vztahy nejlepší, ale určitě bych řekl, že za Fialy má ČR vztahy k USA nejúslužnější – jsme opravdu dobře vycvičený psík, který nejen poslouchá na slovo (sedni!, lehni!), ale občas i sám od sebe zapanáčkuje, přinese dementnímu staříkovi papučku a čeká na něj i před dveřmi na toaletu, jak je na něm citově závislý. Ale za tuto psí věrnost si jistě Fiala nejel vyslechnout poděkování. To, že s sebou vzal všechny šéfy českých tajných služeb, kteří se sešli v centrále CIA, svědčí o tom, že ČR dostala nejspíše nějakou špinavou práci, kterou bude muset pro amerického páníčka udělat, aby si ten neumazal ruce a neztratil tvář. V dnešní době zjitřené nenávistí proti všemu ruskému se můžeme celkem oprávněně obávat, že to bude mít co do činění s Ruskem, protože český psík ze všech evropských skáče na povel (trhej Putina!) nejvýše, a tak byl vybrán, aby posloužil jako pověstný mouřenín.

Ještě máme v živé paměti dosud nevyřešenou, ale celkem čitelnou a prvoplánově trapnou provokaci ve Vrběticích, kde byl výbuch muničního skladu, zcela jistě narafičený tak, aby zakryl skutečnost, že ve skladu nic není, sveden na Putina rovněž. Letos zase tajné služby rozehrály další protiruskou provokaci s údajnou ruskou vlivovou sítí, která měla uplácet politiky, aby dávali rozhovory neznámému internetovému serveru, ve kterých se měli vyslovovat pro mír. Toto hanebné počínání bylo ihned zatepla nabonzováno tajným službám spřátelených zemí, které – podobně hystericky, fanaticky a afektovaně – začali pranýřovat svoji vlastní protiválečnou opozici a bít ji tímto „Czech made“ klackem. Snaha ovlivnit evropské volby a nasadit protisystémovým, opozičním a protiválečným stranám psí hlavu zrady a kolaborace s nepřítelem z toho čouhá jako sláma z bot, protože se mainstreamové strany napříč Evropou bojí, co by se stalo, kdyby v Evropském parlamentu ztratily většinu. Je možné, že instrukce, které si Fiala a jeho generálové odvezli z Washingtonu, se mohou týkat této zpravodajské operace, ale osobně se domnívám, že jde o víc. Tohle není žádná – s prominutím – sranda. Že je Koudelka v sídle CIA pečenej vařenej, to už jsme si tak trochu zvykli, ale aby se tam nakvartýrovali hned všichni šéfové všech tří českých tajných služeb, to zavání buď velkým průserem nebo přípravou velkého průseru. A že byl jeden z nich jen pár dní na to po návratu do domoviny odvolán, smrdí ještě více. Pro noty si nejedete s někým, koho chcete po víkendu odvolat, vezmete tam už nového kádra, aby byl řádně zasvěcen přímo u zdroje – tady to vypadá, že generál sám se něčeho neplánovaně zalekl a vzal do zaječích a řeči o odvolání to mají jen zamaskovat. Panu Berounovi to může být k dobru, jestliže se před případnou prasárnou zamyslel a řekl si, zda mu to stojí za to, aby se pak na sebe mohl dívat do zrcadla, ale pro nás všechny to příliš dobrá zpráva není, protože když už i šéfové tajných služeb dostávají strach, bude to prasárna asi větší, než si vůbec dovedeme představit, protože na prasárny jsme tu už zvyklí a kvůli jen tak nějaké prasárně se přece do civilu nezdrhá.

Protože jsou ale za měsíc a půl evropské volby, politici si dají pozor, aby nás nevystrašili příliš. Čeká nás zase předvolební selanka, všechno bude růžové, bude se snášet fialové z nebes. Jestli Evropa půjde do války s Ruskem (a nasunutí vojsk NATO na Ukrajinu, i když zatím jen k hlídání hranic či objektů, takovým začátkem války nesporně je), bude to až po červnových volbách.

Proto je nutné ve volbách do Evropského parlamentu volit takové politiky, kteří říkají válce jasné NE. Generálmajor Hynek Blaško, europoslanec a lídr kandidátky Aliance za nezávislost ČR – nechceme euro, kde je i naše strana, Národní demokracie, je takovým politikem, který si nesmyslnost této války uvědomuje. Dejte mu hlas (kroužek) a – když už u toho budete – mně taky jeden nebo Honzovi Sedláčkovi nebo nějakému dalšímu z kandidátů ND.

Děkuji a – Vlasti zdar!
Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie

Zdroj: https://narodnidemokracie.cz/nedelnik-adama-b-bartose-161-jako-na-houpacce/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Johan 2024-04-26 16:10
Když oni by tolik potřebovali ty suroviny, a co jich tam je! V Africe se už sdírání aktivně brání, latiníci jakbysmet, tady je to zoufalé, kde jinde pro "elity" vycucávat zdroje?
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře