Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Hysterie kolem obilí v UA a hladomoru kvůli "Putinovi"

Nejen naše a západní média a nejen naši a západní politici, ale i méně nároční konzumenti protiruské propagandy v poslední době šíří hysterii o hladomoru, který postihne svět, protože "Putin krade ukrajinské obilí" a nedovoluje ho vyvážet do již tak hladomorem sužovaného světa. Barvitě je popsáno nejen hladovění milionů lidí, ale také milionové vlny zoufalých, hladových Afričanů, kteří se ve strachu ze smrti přesunou na sever - samozřejmě do sladké, syté Evropy.

  • hysterie-kvuli-obili-v-sa-a-hladomoru-kvuli-putinovi

Zajímavé je, že takovými představami trpí i mladí informačně gramotní lidé, kteří si jinak veškerou moudrost mohou najít na americké Wikipedii. - Proč tedy na Wikipedii nenajdou také tabulku největších světových vývozců obilí, která je dostupná na jedno kliknutí? Asi se jim nechce. Fajn, usnadním jim práci. Zde je žebříček největších světových vývozců obilí pro rok 2020 /údaje v milionech tun/:

Rusko 37 267
SPOJENÉ STÁTY AMERICKÉ 26 131
Kanada 26 110
Francie 19 792
Ukrajina 18 055
Austrálie 10 400
Argentina 10 196
Německo 9 259
Kazachstán 5 198
Polsko 4 689

Vývoz obilí z Ruska je dvakrát vyšší než vývoz z Ukrajiny. Pokud tedy chce Západ zachránit svět, a zejména Afriku, před hladomorem, měl by něco udělat se sankcemi na vývoz ruského obilí. Pokud to Západ udělá, problém hladomoru se sníží na polovinu.

Co si o tom myslíte, přátelé? Zachrání Západ Afriku a zbytek světa před hladomorem? Nebo využije legendu o obilí, aby dostala své válečné lodě do Černého moře a eskalovala válku s Ruskem?

zdroj: https://dedic.blog.pravda.sk/2022/05/27/hysteria-okolo-obilia-z-ua-a-hladomoru-kvoli-putinovi/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře