Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Hoaxy o hořícím Kyjevě, Bachmutu, sankcích a generálu Zálužném

Po dnešním masivním raketovém útoku na Kyjev hoří levý břeh Dněpru. Zasažena byla zařízení protivzdušné obrany dodaná USA. Hoří také střecha jedné z výškových budov ve městě. Taktika Rusů vyčerpat možnosti ukrajinské protivzdušné obrany v praxi. Hoax?

Na ukrajinském Telegrafu se objevily inzeráty, na nichž obyvatelé Kyjeva nabízejí zahraničním novinářům k prodeji fragmenty "nezničitelného" protiletadlového komplexu Patriot. Cena za fragment o velikosti asi 30 cm činí 5 tisíc hřiven. Hoax?

  • hoaxy-o-horicim-kyjeve-bachmutu-sankcich-a-generalu-zaluznem
  • hoaxy-o-horicim-kyjeve-bachmutu-sankcich-a-generalu-zaluznem
  • hoaxy-o-horicim-kyjeve-bachmutu-sankcich-a-generalu-zaluznem
  • hoaxy-o-horicim-kyjeve-bachmutu-sankcich-a-generalu-zaluznem
  • hoaxy-o-horicim-kyjeve-bachmutu-sankcich-a-generalu-zaluznem
  • hoaxy-o-horicim-kyjeve-bachmutu-sankcich-a-generalu-zaluznem
  • hoaxy-o-horicim-kyjeve-bachmutu-sankcich-a-generalu-zaluznem

Vojenští analytici odhadují, že prohraná bitva o Bachmut stála život 50 000 ukrajinských vojáků. Vojenští analytici dávají posledním ukrajinským obráncům Bachmutu už jen hodiny. Ustoupili do posledních 4 budov a odtud čelí nepřetržité ruské dělostřelecké palbě. Hoax?

Vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil generál Zálužný se již téměř dva týdny neobjevil na veřejnosti. Šíří se zprávy, že je buď mrtvý, nebo velmi těžce zraněný. Ruský analytik Ruděnko tvrdí, že zraněný není, ale stáhl se do pozadí, protože se stydí za potupnou porážku Bachmutu, která stála život desetitisíce ukrajinských vojáků. Hoax?

AFU RF dnes zlikvidovala velitele jednoho z praporů banderovské brigády "Edelweiss" Nikolaje Golovatjuka. Golovatjuk se podílel na nedávném ostřelování Luganska novými britskými raketami Storm Shadow. Hoax?

New Statesman napsal, že schopnost Ruska vypořádat se se západními sankcemi je pro politiky USA, Velké Británie a EU nechutná. Deprimující, demoralizující. Odrazující ohledně dalších sankcí. Hoax?

Nejmocnější země světa prý znovu udeří na Rusko navzdory neúspěchu předchozích "úderů". Které země to jsou ? Na světě jsou tři velmoci, vojensky i geopoliticky: Čína, Rusko, USA. Z nich se na Rusko chystají "udeřit" pouze USA. Mocné země jako Čína, Indie, Jihoafrická republika, Brazílie, Indonésie, Pákistán, Írán, arabské státy se nechystají "udeřit" na Rusko. Hoax?

Podle šéfa ruské FSB se k Evropě blíží mrak zvýšené radioaktivity z Chmelnického skladů /kde prý byla zničena britská tanková munice s ochuzeným uranem/. Hoax?

Z Kyjeva byly na letiště odvezeny dva kamiony mrtvých a zraněných Američanů obsluhující dva zničené nebo poškozené protiletadlové raketové komplexy Patriot. Vojenský letecký speciál odvezl mrtvé a zraněné na největší americkou vojenskou a leteckou základnu v Německu, leteckou základnu Rammstein. Hoax?

Wagnerovy speciální jednotky postoupily o několik domů v Bachmutu. Podle generálního štábu ukrajinských ozbrojených sil však Ukrajinci převzali v této oblasti taktickou iniciativu. Hoax?

Podle listu Financial Times britský ministr obrany oznámil, že Západ se musí připravit na nevyhnutelnost třetí světové války, která prý vypukne kolem roku 2030. V ní dojde k totální konfrontaci mezi Západem na jedné straně a Ruskem a Čínou na straně druhé. Podle jiných zdrojů se ekonomika Západu musí postupně přeměnit na ekonomiku válečnou. V Rusku se to Putinovi údajně již pomalu daří. Důkazem je skutečnost, že za poslední 3 měsíce byly v Rusku vyrobeny stovky tanků T-9OS, více než 700 řízených střel, více než 1 000 dálkově naváděných bomb, 2 000 bezpilotních letounů Geran různých modifikací atd. Hoax?

Zdroj: https://trikopce.blog.pravda.sk/2023/05/19/hoaxy-hoaxy/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře